Home / Tag Archives: kompanise (page 2)

Tag Archives: kompanise

Sëmuret pasagjeri, avioni i linjës Bangkok-Milano ulje emergjente në Serbi

Një avion i kompanisë së fluturimit Thai Airways, që kryen itinerarin Bangkok-Milano ka bërë sot paradite një ulje emergjente në kryeqytetin e Serbisë, Beograd.Ulja emergjente është bërë pasi një pasagjer është ankuar se nuk ndihej mirë.Avioni, një Airbus A350-900, zbarkoi në 6:36 në aeroportin Nikola Tesla në një gjendje të sigurt dhe nuk kishte pasoja për 304 pasagjerë dhe 19 anëtarë të ekuipazhit.28 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

LG largohet nga tregu më i madh i telefonave në botë

Megjithëse LG ka prezantuar të ardhura rekord prej 55.4 miliardë dollarëve vitin e kaluar, duke shënuar një rritje prej 10.9 për qind në krahasim me vitin paraprak, divizioni i saj i telefonave mobil vazhdon të jetë në krizë. Tani, kompania koreane thuhet se po largohet nga tregu më i madh …

Lexone

Nokia me risi jashtëzakonshme në Mobile World Congress

Nokia me risi jashtëzakonshme në Mobile World Congress

Kongresi Botëror Mobil 2018 fillon muajin e ardhshëm dhe të gjithë presim të shohim shumë modele të telefonave të rinj. Një prodhues i cili do të nxjerrë në pah pajisje të reja është HMD Global me modelet e reja të telefonave nën markën e Nokia. Presim që të shohim një …

Lexone