Home / Tag Archives: kombetarja

Tag Archives: kombetarja

Gabriel Jesus si Ronaldo, gati për të udhëhequr Brazilin në Kupën së Botës

Kur kanë mbetur edhe 6 ditë nga fillimi i Kupës së botës, skuadrat po bëjnë përgatitjet e fundit para se të nisin ndeshjet.Te kombëtarja braziliane, drejtuesit kanë filluar që të përgatitin fanellat me të cilat Brazili do të luajë në Rusi, duke vënë edhe numrat përkatës për secilin futbollist, ku të vlefshëm janë nga numri 1 deri në 23.Siç dihet, numrin 1 do ta mbajë gardiani i Romës, Alison Beker, ndërkohë që Nejmar do të ketë numrin 10, numër të ciline mban edhe te PSG-ja në Francë.Yllit të Mançester Sitit, Gabriel Jesus i është besuar një numër me shumë peshë, pasi ai do të mbajë 9-ën e Ronaldo Fenomenit.Numri 9 është mbajtur nga legjenda braziliane ndër vite, madje me atë numër, ai ka arritur të fitojë edhe Kupën e Botës në vitin 2002, duke shënuar në finale, 2 gola ndaj Gjermanisë në fitoren 2-0.Ai ka qenë pjesë e Brazilit edhe në finalen e vitit 1998, ku “Seleçao” u mund me rezultatin 3-0 nga Franca vendëse.

Lexone

Balotelli kthehet me gol te Italia, “axurrët” mposhtin Arabinë Saudite (Video)

Mario Balotelli është kthyer te kombëtarja italiane me gol, në debutimin në pankinë të Roberto Mancinit.Në miqësoren mes “axurrëve” dhe Arabisë Saudite, SuperMario luajti si titullar dhe e shpërbleu besimin e trajnerit të ri të Italisë me një gol të bukur nga jashtë zone.Në pjesën e dytë Balotelli u zëvendësua nga Belotti, me sulmuesin e Torinos që dyfishoi rezultatin.Arabia shkurtoi diferencën me Al Shehrin, por Italia nuk pati probleme në mbrojtjen e rezultatit deri në fund të ndeshjes.28 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Federata e Suedisë: Ibra nuk do të grumbullohet për “Rusi 2018”

Zlatan Ibrahimovic nuk do të jetë pjesë e Botërorit “Rusi 2012”. Federata Suedeze e Futbollit nëpërmjet një njoftimi zyrtar ka saktësuar se sulmues aktual i Los Angeles Galaxy në MLS nuk do të përfshihet në listën e të grumbulluarve nga trajneri Andersson.Ibra u tërhoq nga kombëtarja në qershor të vitit 2016. Një vit më parë pësoi një dëmtim të rëndë në ligamentet e gjurit, ndërsa pak javë më parë prishi kontratën me “Djajtë e Kuq” për t’iu bashkuar skuadrës kaliforniane, Los Angeles Galaxy. Kohët e fundit e kishte lënë ta hapur mundësinë e rikthimit në kombëtare për të marrë pjesë në Botëror, një iniciativë kjo e bërë publike prej tij pa u konsultuar me trajnerin e Suedisë apo me drejtuesit e federatës, të cilët vendosën përfundimisht mosgrumbullimin e tij në Botëror.26 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kombëtarja gjen kundërshtar për miqësore, kërkon edhe një tjetër

Kombëtarja gjen kundërshtar për miqësore, kërkon edhe një tjetër

Kombëtarja gjen kundërshtar për miqësore, kërkon edhe një tjetër[/caption] Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka gjetur një kundërshtar për Kombëtaren shqiptar, por është në kërkim edhe të një kundërshtari tjetër Kombëtarja shqiptare pritet të luajë një miqësore me përfaqësuesen e Norvegjinë më 6 ose 14 nëntor. Burime të “Panorama Sport” …

Lexone

Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës

Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës

Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës[/caption] Kombëtarja e Kosovës do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit të Grupit I të kualifikimeve për Kampionatin Botëror, “Rusia 2018”. Në tetë ndeshjet e deritashme ka vetëm një barazim, në hapje të kësaj gare, në Turku, me Finlandën, me rezultatin 1-1, por …

Lexone

​Pique kërcënon me largim nga Kombëtarja spanjolle

​Pique kërcënon me largim nga Kombëtarja spanjolle

Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique është i gatshëm që të largohet nga Kombëtarja e Spanjës Gerard Pique sot ka votuar në referendumin e Katalonisë për shkëputje nga Spanja dhe kjo ka bërë që ai të kritikohet nga të gjithë në Spanjë. Ai çdo herë ka thënë se është një nder …

Lexone