Home / Tag Archives: kombetares

Tag Archives: kombetares

Balaj: Sfida me Kosovën ishte një mundësi për të provuar lojtarë të rinj dhe skema të reja loje

Pas Mërgim Mavrajt në konferencën për shtyp ishte dhe sulmuesi shkodran Bekim Balaj.Sulmuesi që luan në Terek Grozny theksoi në konferencën për shtyp se sfida ndaj Kosovës ishte një test për të parë nga afër gjëndjen e lojtarëve të rinj dhe disa skema të reja.“Kjo ndeshje u pa më tepër për të provuar. Ndeshja me Kosovën ishte një mundësi për të provuar lojtarë të rinj, për të provuar skema të reja loje.Por në fund, çdo lojtar që luan në kombëtare nuk ka justifikim, gjithsecili duhet të japë maksimumin”, tha Balaj.Sfida e radhës e Kombëtares shqiptare do të jetë të dielën më 3 qershor kundër kombëtares së Ukrainës.Një sfidë që do të luhet në orë 16:00 në Evian të Francës.

Lexone

Lista e Kombëtares Shpres, trajneri Bushi vjen me risi nga Superiorja dhe Belgjika

Trajneri i Kombëtares U-21, Alban Bushi, ka shpallur pak minuta më parë listën e lojtarëve të grumbulluar për tri ndeshjet miqësore që do të zhvillohen nga datat 28 maj deri më 8 qershor, me Bosnjë Hercegovinën dhe dy herë me Bjellorusinë.Në listën e tij ka pasur disa emra të rinj, mes tyre edhe nga Superiorja, siç është Valon Ethemi i Kukësit, por edhe Dramolli i Bylisit.Trajneri Bushi ka grumbulluar Kejdi Baren, i cili mungonte në listën e Kombëtares së Panuçit, ndryshe nga sa ndodhi në miqësoren me Norvegjinë.Nga Belgjika vijnë Lindon Selahi i Standardit të Liezhit dhe Sebastjan Spahiu i Muskronit.

Lexone