Home / Tag Archives: kombetaren

Tag Archives: kombetaren

VIDEO: Prezantimi unik i Kolumbisë, futbollistët “thërrasin” njëri-tjetrin për në Botëror

Kolumbia i bashkohet Kombëtareve të tjera të cilat kanë bërë publike listën e tyre përfundimtare për Botërorin e Rusisë.Megjithatë ka një detaj të veçantë që e bën kombëtaren kolumbiane ndryshe nga të tjerat dhe kjo është mënyra e prezantimit të futbollistëve që do të marrin pjesë në Botëror.Nëpërmjet një klipi prezantues, secili lojtar i Kolumbisë ka thirrur emrin e shokut të skuadrës që do të luajë në turneun e Rusisë, derisa është plotësuar lista e plotë prej 23 futbollistësh.

Lexone

Lajm i keq për Kombëtaren braziliane; Dani Alves humbet Botërorin

Në prag të grumbullimit për kampionatin botëror ‘Rusi 2018’, ka ardhur një lajm aspak i mirë për kombëtaren braziliane të futbollit.Kështu mbrojtësi i djathtë i Paris Saint Germain, Dani Alves nuk do të jetë pjesë e Seleçaos, për shkak të një dëmtimi.35-vjeçari u dëmtua në finalen e Kupës së Francës mes PSG-së dhe Les Herbiers, ndërsa gjatë ditës së sotme iu nënshtrua analizave në prani të mjekëve të kombëtares braziliane.Konstatimi i tyre ishte vërtetë i dhimbshëm, pasi Dani Alves ka pësuar një dëmtim të rëndë në gju, çka e bën të pamundur rikuperimin e tij për ndeshjet e Kupës së Botës.11 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“E ke gabim Ibra, nuk je mbreti i Suedisë!”

Mund të jesh një futbollist fenomenal, që ke bërë histori me çdo klub dhe me kombëtaren, por çdo gjë ka kufi dhe duhet kujdes me deklaratat, për të mos u bërëantipatik. Zllatan Ibrahimoviç modestinë nuk e ka në fjalor dhe nuk ka faj, sepse futbollistë si ai rrallë prodhon historia.Megjithatë, edhe Ibra e tepron ndonjëherë dhe deklaratat e ditëve të shkuara se nëse dëshiron, kthehet në kombëtare dhe se Kupa e Botës nuk ka kuptim pa të kanë lënë një shije të hidhur sidomos në Suedi.Skuadra ka rrudhur buzët, edhe pse foli vetëm një nga portierët e kombëtares suedeze, duke mos e fshehur se kthimi i Ibras është një problem.Tani edhe trajneri i Suedisë, Jane Anderson, del hapur dhe për gjermanen Kicker sqaron nja dy gjëra: “Ibra e braktisi Kombëtaren pas Europianit dhe nuk mendoj se duhet të kthehet. Nuk kam folur me të, por nuk e kam në planet e mia. Kthimi i tij do të penalizonte dikë nga lojtarët që na çuan në Botëror dhe do ishte një mesazh i keq për gjithë ata futbollistë që ëndër..

Lexone

Vdes në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i Manchester United

Ka ndërruar jetë në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i dy prej klubeve më të mëdha britanike: Celtic dhe Manchester United. Irlandezi Liam Miller, i cili nisi karrierën profesioniste në vitin 2000 me Celtic dhe ka luajtur 21 ndeshje me kombëtaren e Irlandës, vuante nga kanceri në pankreas. Miller ka luajtur me …

Lexone

Shokon Costacurta: Ky është trajneri ideal për ‘Azzurrët’

Alessandro Costacurta, nënkomisioner i ri i FIGC, zbulon se Roberto Mancini  është një emër i mundshëm për ta udhëhequr kombëtaren e Italisë, përcjell ORAinfo. “Ne duhet të fillojmë bisedimet shpejt,” pranoi mbrojtësi i Milanit, Costacurta. “Nuk ka nxitim, por ne duhet të bëjmë lëvizje sa më shpejt që të jetë …

Lexone