Home / Tag Archives: klasifikimit

Tag Archives: klasifikimit

Tabela e klasifikimit e Kategorisë Superiore pas javës së 33-të

Pas mbarimit te dy ndeshjeve te fundit eshte konsoliduar dhe tabela e renditjes pas javes se 33-te te Kategorise Superiore.Skenderbeu eshte shpallur zyrtarisht kampion i Shqiperise per kete edicion pas fitores ndaj Lushnjes dhe humbjes se Kukesit ndaj Teutes.Nderkohe, lufta vijon te mbetet e forte dhe per nje vend qe te dergon ne Kupat e Europes dhe per mbijetesen.Me poshte tabela e klasifikimit e Kategorise Superiore pas javes se 33-te.

Lexone

Tabela e Klasifikimit e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të

Pas përfundimit të ndeshjeve të fundit që u zhvilluan në orën 19:00 është konsoliduar dhe tabela e renditjes e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të.Skënderbeu edhe në këtë javë nuk arriti dot që të siguronte titullin kampion duke marrë një tjetër disfatë ndaj Laccit.Një humbje që e ngushton në 8 pikë distacën që mbahet nga skuadra e Kukësit që mposhti në “Zeqir Ymeri” ekipin e Lushnjes.Ndërkohë, lufta për të marrë pjesë në Kupat e Europës dhe për mbijetesën është mjaft e ashpër pasi distanca mes ekipeve është e ngushtë.Më poshtë tabela e renditjes e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të.1.Skënderbeu 69 pikë2.Kukësi 61 pikë3.Luftëtari 51 pikë4.Lacci 46 pikë5.Partizani 46 pikëë6.Flamurtari 44 pikë7.Kamza 39 pikë8.Teuta 37 pikë9.Vllaznia 37 pikë10.Lushnja 11 pikë

Lexone

Tabela e klasifikimit e Kategorisë Superiore pas javës së 31-të

Pas perfundimit te ndeshjes se fundit qe ishte Skenderbeu-Kukesi eshte konsoliduar dhe tabela e renditjes pas javes se 31-te.Me kete humbje Skenderbeu shty festen e titullit kampion per javen e ardhshme, ndersa Kukesi forcoi pozitat per vendin e dyte.Nderkohe, lufta mbetet e forte per nje vend qe te dergon ne Kupat e Europes dhe per mbijetese.Me poshte tabela e klasifikimit e Kategorise Superiore pas javes se 31-te.

Lexone