Home / Tag Archives: kinostudio

Tag Archives: kinostudio

TRE DITE NGA NJE JETE FILMA SHQIP

.Tre ditë nga një jetë” është film shqiptar i prodhuar në vitin 1986 me regji nga Lisenko Malaj, skenarist Teodor Laço, producent Kinostudio “Shqipëria e Re” dhe me muzikë të kompozuar nga Hajg Zaharjan. Përmbajtja e filmit:Dy regjisorë të rinj Iliri dhe Sandri po punojnë për një film të ri …

Lexone

Gezhoja e vjeter [film shqiptar]

FLMA SHQIP. filma shqiptar te vjeter filma shqiptar te vjeter filma shqiptar te vjeter. Filmi Gëzhoja e vjetër është prodhuar nga Kinostudio Shqipëria e re në vitin . FLMA SHQIP. filma shqiptar te vjeter filma shqiptar te vjeter filma shqiptar te vjeter. Filmi Gëzhoja e vjetër është prodhuar nga Kinostudio …

Lexone