Home / Tag Archives: keshille

Tag Archives: keshille

Vittorio Sgarbi: Di Maio e Salvini të lexojnë Edi Ramën përpara se të formojnë qeverinë

Edi Rama ka prezantuar “Kurbanin” në italisht në panairin më të madh të librit në vendin apenin dhe të dytin në Europë, atë të Torinos.Dhe si reçensues “par exellanxë” ka pasur as më pak e as më shumë por kritikun e njohur të artit dhe kulturës, Vittorio Sgarbi. I cili natyrisht që ka qenë pjesë edhe e një atmosfere ndezëse siç di të bëjë ai.“Edi Rama më ftoi me një lloj droje që të vija në prezantim, por unë thashë që ti je i imi, je pjesë e kulturës, ndaj erdha me vrap”.Sipas Sgarbit, “Kurbani” i Ramës është sprova reale e një artisti si një shkrimtar i vërtetë: “i vrullshëm, me nerv dhe në fund të fundit me ndjesi njerëzore”.Sipas kritikut të njohur italian, ajo që i kishte bërë më shumë përshtypje është përshkrimi që Rama i ka bërë në libër marrëdhënieve më të atin.Ndërkaq, duke folur në La Stampa, të përditshmen e madhe italiane, e cila i ka kërkuar një këshillë për Gigi di Maion dhe Matteo Salvini-n që po krijojnë qeverinë e re italiane, Vittorio Sgarbi s’ka dyshime: “t..

Lexone

Romario këshillon Gabriel Jesus para Botërorit: Bëj shumë seks

Legjenda e Brazilit, Romario, është pyetur në një intervistë se çfarë këshille do t’i jepte Gabriel Jesus para Kupës së Botës.“Një nga këshillat e mia është që të bëjë shumë seks”, ka thënë Romario.“Të shijojë ditët pushim dhe të jetë i përqendruar në ditën e ndeshjes dhe gjatë ndeshjes.Të kuptojë se çdo rast mund të jetë i fundit dhe, për rrjedhojë, duhet ta shfrytëzojë në maksimum.Duhet të shkojë në Botëror dhe të shënojë gola. Kjo është e vetmja gjë që ka rëndësi”, vijoi ai.

Lexone

Shkurte Gashi do të këndojë në dasmën e Labit?

Shkurte Gashi do të këndojë në dasmën e Labit?

Ata kanë qenë në Zhurma e dukeshin ashtu sic edhe i kanë raportetg si vëlla e motër, madje këngëtarja Shkuretg Gahsi thotë se cdo këshillë e merr tashmë nga Labi. E moderator i njohur Labinot Gashi martohet e i jep fund beqarisë më 16 tetor por a do të këndojë Shkiurte Gashi në dasmën e …

Lexone

Mihrije Braha pas 17 viteve vesh të njëjtin fustan

Mihrije Braha pas 17 viteve vesh të njëjtin fustan

Mihrije Braha pas 17 viteve vesh të njëjtin fustan[/caption] Artistja e njohur Mihrije Braha ka qenë e pranishme ditë më parë në spektaklin e njohur Zhurma Video Music Awards ku ka fituar edhe çmimin “Best Balade”. Në intervistën që ajo ka dhënë pas eventin para moderatorit Maksim Gjokaj në lidhje …

Lexone