Home / Tag Archives: kercenon

Tag Archives: kercenon

Panik te “Unaza e Re”, 30-vjeçari kërcënon të hidhet nga pallati (EMRI)

Zona e njohur si “Unaza e Re” në kryeqytet është vendosur në panik këtë mesditë, pasi një i ri kërcënoi të hidhej nga pallati.Djali 30-vjeçar i identifikuar si shtetasi Ilir Braho kërcënoi se do të bënte vetëvrasje. Ai njihet si një person problematik në zonë. Pas disa minutave në majë të pallatit ku edhe banon, 30-vjeçari ka zbritur në banesë dhe po survejohet nga familjarët të cilët e kanë qetësuar.Ende nuk dihen arsyet që e kanë shtyrë Brahon të bëjë këtë veprim.31 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Alarmi i kanalit gjerman ZDF: Shqipëria është si Greqia dhe Mali i Zi, por ndodhet para apokalipsit

“Shqipëria ka një problem të madh: plehrat- aty ku askush nuk duhet të jetë.Ajo që duhet si një film apokaliptik, kërcënon njeriun dhe natyrën.Shqipëria e maleve të thepisur dhe plazheve magjepsëse, me një ëndërr turistike që është në ndërtim e sipër njëlloj si në Mal të Zi dhe Greqi, ka një problem të madh.Ajo që duket si një film apokalipsi po kërcënon njeriun dhe natyrën sepse nuk ka një sistem të grumbullimit të mbeturinave në të gjithë vendin që sjell: Mbushjen e Shqipërisë me plehra”.Kështu thuhet në një reportazh të kanalit gjerman ZDF, për Shqipërinë.Problemi i mbetjeve dhe plehrave në Shqipëri është shqetësues dhe për vetë fqinjit tanë, aq sa kroatët janë ankuar disa herë, se plehrat tona po shkojnë në bregdetin e tyre.(TemA)

Lexone

ISIS kërcënon sërish Botërorin: Vritini të gjithë!

ISIS rishfaqet në futboll duke kërcënuar sërish. Organizata terroriste ka publikuar një foto ku duket logoja e Botërorit Rusi 2018 me një thikë në mes, një sinjal më se i qartë ky se kjo organizatë do të synojë të përgjakë evenimentin e verës së ardhshme.Organizata terroriste islamike ka publikuar edhe një mesazh ku shkruhet “ Vritini të gjithë”. Por pavarësisht kërcënimeve të ISIS në Rusi po marrin çdo masë të mundshme që Kupa e Botës të shkojë sipas planeve dhe të jetë një festë e vërtetë për tifozët dhe futbollistët.5 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Anulohet ndeshja e të rinjve, dikush kërcënon të hidhet nga vinçi!

Ngjarje e çuditshme sot në Tiranë, te klubi Dinamo, ku duhej të luhej ndeshja e të rinjve AF Dinamo-Pogradeci: Nuk u luajt futboll për shkak të një kërcënimi për vetëvrasje!Ndodh që ndeshjet të shtyhen për mot të keq, për trazira e deri te kërcënim për bombë, por këtë nuk e kishim dëgjuar kurrë.Një person u ngjit në një vinç afër fushës, sepse së shpejti klubi Dinamo do kthehet në kantier për t’u shndërruar në kompleksin e kombëtares shqiptare.Kërcënimi i tij për t’u hedhur nga vinçi alarmoi edhe forcat e rendit, ndërsa ndeshja e futbollit u shty.

Lexone

Një fokë ju kërcënon me thikë (Video)

1 of 3Videoja e Manu’uaa, një fokë femër e lindur në shkurt, e cila shihet duke mbajtur një thikë portokalli në gojën e saj, po bën xhiron e botës.Videoja është filmuar në Hawaii dhe Manu’uaa del nga uji me thikën në gojë, ndërsa ata që e filmojnë thërrasin: “Është një thikë!”Manu’uaa më pas e hedh objektin e mprehtë në ujë. Eskspertët thonë se fokat nuk janë domosdoshmërisht të vetëdijshme për rreziqet e objekteve që gjejnë në mjedisin e tyre”.23 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone