Home / Tag Archives: kercenime

Tag Archives: kercenime

“Çështja Tahiri”, ambasadori Donald Lu: Vendimi të bazohet në prova, ligje dhe jo mbi presione

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka reaguar në lidhje më çështje e ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri i cili ka kërkuar heqjen e masës “arrest shtëpie” dhënë Gjykata e krimeve të Rënda.Duke iu përgjigjur interesimit të BW lidhur me seancën që pritet të mbahet nesër në Gjyaktën e Apelit lidhur me kërkesën e Tahirit, ambasadori Lu tha se vendimi për këtë çështje duhet që të bazohet mbi prova e ligji dhe mbi kërcënime dhe para.Më ai tej thotë se për këtë çështje ka dëgjuar disa raportime nga burime të pavarura për presione serioze në këtë çështje, përfshirë edhe rryshfete që u janë ofruar gjykatësve.“Kemi dëgjuar disa raportime nga burime të pavarura për presione serioze në këtë çështje, përfshirë edhe rryshfete që u janë ofruar gjykatësve.Ne i bëjmë thirrje shoqërisë civile dhe medias që ta vëzhgojnë këtë çështje me vëmendje, në mënyrë që vendimi të bazohet mbi provat dhe ligjin dhe jo mbi presione, kërcënime apo para.Askush nuk është mbi ligjin”– ka thënë Donald ..

Lexone

Modelja sulmohet egërsisht nga një bandë e femrave (Video)

Në video shihet përvoja e hidhur e modeles Angie Silva e cilat rrahet me grushta për disa minuta. Një grup i femrave të një klubi të natës në Santiago de Guayaquil në Ekuador, shihen duke e rrahur egërsisht modelen Silva, ndërkaq kalimtarët nuk bëjnë asgjë për ta ndaluar Është zbuluar …

Lexone

Mbi 50 paqeruajtës të OKB-së janë vrarë më 2017

Mbi 50 paqeruajtës të OKB-së janë vrarë më 2017

Së paku 56 paqeruajtës të Kombeve të Bashkuara janë vrarë në vitin 2017, shifra më e lartë brenda një viti qysh më 1994. OKB-ja lëshoi një raport duke thënë se 135 ushtarë të saj, policë dhe zyrtarë civilë janë vrarë në 15 misione paqeruajtëse qysh nga viti 2013. Shumica e …

Lexone