Home / Tag Archives: kengetarja (page 3)

Tag Archives: kengetarja

Pas koncertit në Tiranë, këngëtarja shqiptare akuzon Rita Orën se e ka vjedhur

Gjyste Vulaj është një nga këngëtaret që ka vite në skenën muzikore. Ajo është përveç këngëve ka tërhequr vëmendjen e publikut dhe për fotot e saj provokuese, por edhe pamjen tërheqëse. Ditën e sotme këngëtarja e njohur ka qenë e ftuar në emisionin ‘Rudina’ ku ka folur për jetën e saj.Në fillim të emisionit ajo është pyetur nga moderatorja Rudina Magjistari dhe për dy koncertet që ndodhën së fundmi në Tiranë dhe në këtë moment Gjyste ka treguar se në fakt Rita ka përdorur në këngën e saj muzikën që ka krijuar bashkëshorti i saj Sokol Vula.Sipas saj pjesën e muzikës së valles së Rugovës që ka përdorur Rita në këngën e saj ‘Black Widow’ është një e krijuar dhe punuar nga bashkëshorti i saj dhe këngëtarja e famshme e ka përdorur pa leje.Në këtë moment Rudina e ka pyetur nëse ka kontaktuar me Ritën për të kërkuar të drejtat dhe ajo e ka mohuar duke u shprehur se ata e kanë lënë me aq dhe se në fakt këtë gjë nuk duhet ta kishte thënë në emision live. Ndër të tjera ajo shtoi se pavarës..

Lexone

Qipro nderon këngëtaren Eleni Foureira: Jam krenare që ju përfaqësova

Këngëtarja me origjinë nga Fieri, Eleni Foureira është nderuar nga Qipro.Presidenti i Republikës së Qipros, Nicos Anastasiades, ka pritur në takim artisten të cilën e ka dekoruar me “Çmim Mirënjohje”.Në rrjetin social Instagram ajo poston këtë moment dhe shkruan:“E nderuar nga vlerësimi që mu bë nga presidenti Nicos Anastasiades. Jam krenare që përfaqësova Qipron në Eurovizion”Këngëtarja me origjinë shqiptare rrembeu zemrat e publikut europian me performancën e saj në Eurovizion me këngën “Fuego”. (TemA)

Lexone

Lindi djalin 1 vit më parë, Tuna i rikthehet formave bombastike

Këngëtarja e famshme, Tuna, në maj të vitit të kaluar lindi djalin e saj, Tian Patris dhe që prej asaj kohe, ajo i është dedikuar rritjes së fëmijës.A post shared by Tuna Sejdi (@tunasejdi) on Apr 30, 2018 at 6:53am PDTKështu, Tuna ka lënë pas dore karrierën e saj muzikore për gati një vit, edhe pse shumë zëra thonë se këngëtarja do të publikojë së shpejti projektin e saj më të fundit muzikor.Ndërkaq, këngëtarja e njohur ka kaluar nëpër një sërë metodash për të hequr peshën e fituar gjatë shtatzanisë. Ajo i është nënshtruar aparaturave për reduktimin e peshës, më pas filloi vrapin e së fundmi palestrën.Ky set fotografik së bashku me Norik Uka, lindi si ide nga eksperienca ime personale neper te cilen jam e bindur qe shume nena kanë kaluar, dhe jam e bindur qe nuk jam e vetme te ciles i deshtoi “plani i lindjes”. Pas pergatitjeve 9 mujore per nje lindje spontane, strishat e Patrisit per te participuar ne prerjen e kerthizes, strishat e duos se fotografeve nga Shkupi, per te dok..

Lexone

Zhvishet Era Istrefi, këngëtarja ekspozon linjat seksi/ Foto

Era Istrefi ka fituar një famë ndërkombëtare, kjo edhe falë bashkëpunimit të saj më të fundit me Will Smith dhe Nicky Jam për këngën zyrtare të FIFA 2018, “Live it up”.Së fundmi, këngëtarja është duke shijuar disa ditë pushimi pranë familjes së saj. Ajo ka publikuar disa foto ditën e djeshme në Instastory, ku shihet teksa po relaksohet buzë pishinës.E veshur me një palë bikini blu, Era duket më seksi se kurrë. Më pas, ajo ka pozuar edhe me mbesën e saj, Renee, vajzën e motrës së saj, Norës dhe Robertit.“E dua mbesën time”, ka shkruar Era përbri fotos ku puth Renenë në faqe.The post Zhvishet Era Istrefi, këngëtarja ekspozon linjat seksi/ Foto appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Rita Ora, shqiptarëve: Faleminderit që ishit me mua (Foto)

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora për rreth dy orë elektrizoi skenën me një koncert madhështor në Tiranë.E emocionuar pafund nga pritja që ju bë, Rita ka një falënderim për të gjithë publikun shqiptar që e ndoqi në sheshin “Skënderbej”.“Ju falënderoj të 250.000 që ishit në koncert. Ju mund të ishit kudo tjetër, por ju ishit me mua! Ju falenderoj të gjithëve që bën të mundur këtë, kryebashkiakun Erion Veliaj dhe sponsorët. Kalova kohën më të bukur nga të gjitha”, shkruan Rita, duke publikuar fotografi nga koncerti.Një nga surprizat e mbrëmjes për publikun, ishte edhe ajo që ylli i muzikës botërore befasoi ndërsa performoi vallen e Tropojës, me një sfond kuqezi gjigant në skenë.1 of 164 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Rita Ora entuziaste: 250 mijë njerëz dolën në Tiranë për mua, kam kaluar kohën më të bukur ndonjëherë

Rita Ora ka postuar disa foto nga koncerti i mbrëmshëm në Tiranë.Ajo është shprehur entuziaste dhe thotë se ka qenë koha më e bukur për të.“Të gjithë 250,000 njerëz që ishin aty me mua ju falenderoj.Ju ishit aty për mua.Kam kaluar kohën më të bukur ndonjëherë”, shkruan në Instagram këngëtarja e njohur që ndezi mbrëmjen e djeshme Tiranën.(TemA)

Lexone

VIDEO+FOTOT/ Fenomeni Rita Ora ndezi sheshin “Skëndërbej”, mijëra qytetarë e ndjekin live

Sheshi “Skënderbej” është elektrizuar sot nën ritmet e muzikës së këngëtares shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora.Mijëra qytetarë kanë tejmbushur sheshin “Skënderbej” që në orët e para të pasdites në pritje të këngëtares së mirënjohur shqiptare. Sheshi “Skënderbej” ishte mbipopulluar si kurrë më parë në çdo cep të tij për të shijuar hitet botërore të këngëtares Rita Ora.Koncerti nisi me ritmet e muzikës së këngëtares së njohur nga Kosova, Kida. Disa nga hitet më të bukura të saj kanë bërë që qytetarët e shumtë që ishin në shesh të shijonin muzikën por edhe të kërcenin së bashku me këngëtaren.Skena ka kulmuar më tej kur në shesh mbërriti këngëtarja me famë ndërkombëtare Rita Ora.“Your song” e Rita Orës ka elektrizuar jo vetëm skenën por të gjithë sheshin “Skënderbej”, ndërsa spektakli ka vijuar me të tjera këngë hit të saj.Nuk ka munguar në repertorin e saj edhe një miksim i një prej hiteve të saj me muzikën e një prej valleve më të njohura shqiptare, asaj të Tropojës.

Lexone

Rita Ora mbërrin në Tiranë familjarisht, Veliaj i pret në zyrë

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora, e cila do të mbajë ditën e sotme një super koncert në “Sheshin Skënderbej” ka mbërritur në Tiranë.Përveç motrës, Elena ajo shoqërohet edhe nga babai i saj. Ndërkohë personi i parë që ka takuar është në tokën shqiptarë është kryebashkiaku Erion Veliaj, me të cilin po zhvillon një takim në ambientet e Bashkisë së Tiranës.Elena Ora, motra e Ritës, ka publikuar një foto në instastory ku shfaqet me këngëtaren me famë botërore dhe Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për të cilin shkruan: Kryebashkiaku më i mirë.

Lexone

Rita Ora, me avion privat dhe me flokë të kuqe në Tiranë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka mbërritur në Tiranë pak para koncertit në sheshin “Skënderbej”, ku përveç sa do të performojnë edhe yje të tjerë të muzikës shqiptare.Eleni Ora, motra e Ritës ka publikuar një fotografi me kryebashkiakun Erion Veliaj dhe me këngëtaren e njohur në Tiranë.Ndryshe nga kohët e fundit, Rita është shfaqur me një “look” ndryshe, teksa shihet me flokë të kuqe.Nga fotot e publikuara nga motra e saj, mësohet se familja Ora ka udhëtuar me një avion privat drejt Tiranës. Ylli i muzikës shoqërohej po ashtu nga disa truproja personale.Pas Ermal Metës, Rita Ora është këngëtarja e dytë me origjinë shqiptarë, që do të mbajë koncert në ‘Sheshin Skënderbej’.3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone