Home / Tag Archives: kengetarja (page 10)

Tag Archives: kengetarja

Jeton në mes të luksit, nuk do ta besoni si duket shtëpia e Morena Tarakut

Morena Taraku është një prej këngëtareve shqiptare që jeton në mes të luksit, ku përherë poston në Instagram foto nga udhëtimet e saj të shtrenjta apo me rrobat firmato.Just a reminder: ”Trust Kills”A post shared by K I N G M T (@morenataraku) on Feb 12, 2018 at 7:30am PSTSë fundmi, Morena ka qenë e angazhuar me xhirimet e klipit për këngën e re “Femnat”, të cilën do ta prodhojë së bashku me Dj Pam & Dj Dagz.Who says that women can’t run the world #AsyabirthdayA post shared by K I N G M T (@morenataraku) on May 3, 2018 at 5:14am PDTPas disa ditësh punë, Morena është rikthyer më në fund në shtëpi dhe për të treguar lumturinë e saj që ka mbërritur atje, ka hedhur një foto në Instastory të shtëpisë së saj.Dj PM & Dj DAGZ ft MORENA TARAKU- FEMNAT Big thanks to everyone who was working yesterday on the set: For the first time I did something for the lovely #Istanbul @hasiparvas @ahmetcantekin @kralpoptv @staceysoro ALL ABOUT MY PEOPLEA post shared by K I N G M T (@moren..

Lexone

Vjen lajmi i lumtur: Era Istrefi do të këndojë himnin zyrtar të Kupës së Botës!

Britanikja “The Guardian” ka bërë publike lajmin se këngëtarja shqiptare Era Istrefi do të këndojë së bashku me Will Smith & Nicky Jam, himin zyrtar të Kupës së Botës.Kjo këngë do të prodhohet nga Diplo, që ka realizuar hitet “Leon On”, “Cold Water”, etj dhe pritet që të publikohet këtë të premte, më 25 maj.Will Smith“Will Smith po i rikthehet muzikës, pasi do të regjistrojë himnin zyrtar të Kupës së Botës 2018 me yllin e zhanrit të muzikës reggaeton, Nicky Jam dhe këngëtaren kosovare të muzikës pop, Era Istrefin”, ka shkruar “The Guardian”.Vetëm pak ditë më parë qarkulloi lajmi se Era do të këndonte himnin në kampionatin botëror të futbollit që do të mbahet këtë vit në Rusi, por ky lajm nuk ishte konfirmuar ende, deri më sot.Nicky Jam Kupa e Botës 2018 do të fillojë më 14 qershor e deri më 15 korrik, ndërsa kënga zyrtare e saj do të performohet në ceremoninë e hapjes dhe të mbylljes së kampionatit.The post Vjen lajmi i lumtur: Era Istrefi do të këndojë himnin zyrtar të Kup..

Lexone

Era Istrefi së bashku me Will Smith dhe Nicky Jam do të këndojnë himnin e Botërorit “Rusi 2018″

Will Smith i rikthet muzikës, duke interpretuar himnin zyrtar të Kupës së Botës Rusi 2018. Por ylli amerikan i Holliwood nuk do të jet i vetëm pasi në kolonën zanore të botërorit do të jenë edhe ylli i muzikës reggaeton, kolumbiani Nicky Jam dhe këngëtarja kosovare Era Istrefi.Sipas njoftimeve në Billboard dhe publikimeve të tjera, kënga do të publikohet më 25 maj dhe është një prodhim i Diplo, producenti amerikan që i ka realizuar hitet “Lean On” dhe “Cold Water” me grupin e tij Major Lazer.Edhe pse ka këngë të shumta që lidhen me Kupën Botërore, himni zyrtar është zakonisht profili më i lartë dhe ekzekutohet në finalen e Kupës Botërore, e cila do të shikohet nga rreth dy miliardë njerëz.Krahas karrierës së tij të muzikës aktive në fund të viteve 1980 dhe 1990, Smith ishte një pop-rapper i suksesshëm, së pari me DJ Jazzy Jeff dhe më pas si artist solo.Ndërkohë Nicky Jam, është një nga yjet më të mëdhenj në Amerikën Latine, dhe klipi i tij më i fundit, X, është transmetuar poth..

Lexone

Vajza e saj po bëhet milionere, por nuk do ta besoni çfarë pune bën mamaja e Bebe Rexhës

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, po kryeson playlist-at muzikore botërore me këngët e saj, të cilat po kthehen në hite të padiskutueshme në të gjithë botën.Vanity Fair Oscar Party Dress by: nedrettacirogluA post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on Mar 5, 2018 at 1:06pm PSTNdërkohë që ajo bëhet gati për koncerte të panumërta me shifra marramendëse parash, mamaja e saj vazhdon që të bëjë një punë të thjeshtë si të gjithë, pa u interesuar se vajza e saj është tashmë një yll botëror.Vet Bebe Rexha ka bërë të ditur punën modeste të mamasë së saj nëpërmjet disa postimesh në Instastory, ku edhe ka rrëfyer se pavarësisht përpjekjeve nga ana e saj, e ëma nuk e braktis punën që të shkojë të jetojë me të në Los Angeles.“Për të gjithë njerëzit e mi në New York, nesër më 22 maj, në Saks Fifth Avenue do të hapet një departament i madh kozmetik”, ka shkruar ajo në Instastory.“Arsyeja përse po ua them këtë është pasi mamaja ime punon tek kasa e dyqanit kozmetik ‘Bobby Brown’..

Lexone

Beyonce nuk ka të ndalur, këtë rradhë i çudit të gjithë me blerjen e një prone aspak të zakontë

Këngëtarja me famë botërore njihet për shpenzimet e saj të çmendura, por kjo e fundit i ka habitur të gjithë!Beyonce është bërë pronare e një kishe prej guri në zonën e New Orleans, e cila është 100 vjeçare dhe kishte një vlerë prej 850 mijë dollarësh.E gjithë kjo ka ndodhur pasi në një kishë në San Francisco, këngëtarja ka mbajtur një meshë javë më parë dhe më shumë se 900 njerëz kanë marrë pjesë me lutjet e tyre.Mediat kanë raportuar se kisha e Beyonces është ndërtuar në fillim të vitit 1900, por ka qenë jashtë shfrytëzimit për disa kohë për shkak të largimit të anëtarëve të saj.Po ashtu, afër kishës së re të këngëtares, banon edhe motra e saj, Solange Knowles.The post Beyonce nuk ka të ndalur, këtë rradhë i çudit të gjithë me blerjen e një prone aspak të zakontë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Këto janë çrregullimet mendore nga të cilat vuajnë VIP-at

Viteve të fundit çdo herë e më shumë ka raste që persona të famshëm kanë rrëfyer problemet lidhur me shëndetin e tyre mendor.Shumë VIP-a kanë deklaruar problemet me shëndetin mendor, apo me çrregullimin bipolar.Catherine Zeta Jones është njëra ndër të famshmet që ka vuajtur nga ky lloj çrregullimi, si edhe këngëtarja e famshme Demi Lovato.Para një kohe shumë të shkurtër ka qenë edhe këngëtarja me famë botërore Maria Carey që e ka pranuar se vuan nga ky çrregullim. Me këtë sëmundje, këngëtarja e famshme ka pranuar se është diagnostikuar në vitin 2001, por se e ka mbajtur të fshehtë sepse ka pasur frikë se ky fakt do ia rrënojë karrierën.Një prej këngëtarëve më të famshme të të gjitha kohërave, me hite të panumërta, dhe me më shumë se 2000milionë kopje të shitura, Carey ka kaluar shumë prej viteve të saj duke vuajtur në heshtje.“Deri më tani unë kam jetuar në mohim konstant vetës time për këtë sëmundje, dhe kam jetuar nën frikën se dikush do më zbuloj” ka thënë ajo.“Ka qenë s..

Lexone

Pasi bëri të ditur se ishte shtatzanë, Gugu publikon foton e parë të barkut

Këngëtarja seksi dhe shumë e komentuar nga mediat, Gugu, ka bërë publike vetëm disa ditë më parë se është në një pritje të ëmbël.Ajo e ka bërë të ditur këtë gjë nëpërmjet një postimi në Instastory, ku ka shkruajtur “Bebi”, ndjekur nga një emoji me sy me zemra dhe një opsion që i lejonte njerëzve të tregonin sa të lumtur ishin për këtë lajm.Së fundmi, ajo ka shpërndarë një foto të sajën teksa shihej me barkun jashtë për herë të parë pas publikimit të shtatzanisë.Në këtë foto që është fshirë nga këngëtarja, ajo shfaqej përpara pasqyrës së tualetit dhe kishte ngritur bluzën për të treguar barkun.Kujtojmë se vetëm pak muaj më parë, Gugu bëri të ditur se ishte fejuar me një djalë, identitetin e të cilit nuk e ka zbuluar ende.Burimi: xing.alThe post Pasi bëri të ditur se ishte shtatzanë, Gugu publikon foton e parë të barkut appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Një mami si Adelina Tahiri: Kjo është dhurata speciale që ajo i ka bërë të birit të saj

Këngëtarja bukuroshe Adelina Tahiri, është në muajt e fundit të shtatzanisë së saj, pasi bërë të ditur se po pret një djalë me biznesmenin maqedonas, me të cilin u martua disa muaj më parë.A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on Apr 29, 2018 at 10:37am PDTAdelina ka postuar vazhdimisht foto e video nga periudha gjatë shtatzanisë, si edhe dhuratat luksoze që bashkëshorti i saj i ka bërë, ku e fundit ishte një mercedez fringo i ri.A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on Apr 16, 2018 at 1:51am PDTKëtë rradhë, këngëtarja ka menduar për fëmijën e saj që nuk ka ardhur ende në jetë. Sipas burimeve të “Prive”, Adelina është duke përgatitur një këngë dedikuar djalit të saj.Mësohet se në këtë këngë, ajo do të shprehi të gjitha ndjenjat që ka pasur gjatë kësaj periudhe të ëmbël pritjeje.Loading …. 65%A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on May 6, 2018 at 8:35am PDTThe post Një mami si Adelina Tahiri: Kjo është dhurata speciale që ajo i ka b..

Lexone

“Gazetare e vyshkur”, Ledina Çelo shpërthen ndaj Iva Tiços

Këngëtarja Ledina Çelo është shkëputur prej disa vitesh nga skena muzikore dhe nga Shqipëria.Por herë pas here bëhet pjesë e mediave rozë për shak të postimeve apo fotografive sensuale që publikon.Sot duket se mes saj dhe gazetares Iva Tiço është hapur një debat, e shkak për këtë është bërë një fans i saj.Në Instastory, Ledina Çelo ka publikuar përgjigjen që i ka dhënë një fans. Fansi i ka shkruar këngëtares duke i treguar për një bisedë me gazetaren e njohur, Iva Tiço, kjo e fundit sipas tij kishte reaguar keq kur ai i kishte përmendur Ledina Çelon.Mesazhit të gjatë të fansit, këngëtarja i është përgjigjur kështu: Mos u shqetëso i dashur, kjo është një gazetare e vyshkur, që i ka ikur treni me kohë.Më poshtë postimi i plotë i Ledina Çelos:/zonelire.al©The post “Gazetare e vyshkur”, Ledina Çelo shpërthen ndaj Iva Tiços appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone