Home / Tag Archives: kengetarja

Tag Archives: kengetarja

Rovena Dilo vjen me një surprizë për fansat

Pas suksesit të padiskutueshëm të koncertit “Diva” më 16 maj në Pallatit të Kongreseve, ku katër këngëtaret shqiptare Rovena Dilo, Irma Libohova, Eneda Tarifa dhe Besa Kokëdhima ndanë skenën me qindra spektatorë e mijëra shikues, këngëtarja Rovena Dilo vjen me një tjetër projekt po aq interesant. Këngëtarja e famshme duke se nuk do që të heq dorë nga kërcimi, pasi ajo në datën 28 dhe 29 maj do të na prezantoj projektin “Be Different” të fondacionit ARKU, ku koreograf dhe ideator do të jetë Eltion Merja, ndërsa këngëtarja do të jetë ne rolin e producentes. Ky projekt koreografik do të ketë trupën e balerinëve më në zë të momentit, ndërsa mësohet se mbështet nga Bashkia e Tiranës dhe banka Credins. Këngëtarja ka paralajmëruar që ky projekt do të jetë plotë surpriza duke na kuriozuar më tepër se çfarë po përgatit Rovena këtë herë. Nuk na mbetet gjë tjetër veç se ti urojmë suksese, surprizat na presin.

Lexone

Era Istrefi tregon prapaskenat e Kampionatit Botëror

Siç është bërë e ditur tashmë, Era Istrefi do të këndojë përkrah Will Smith & Nicky Jam këngën “Live it Up”, e cila do të jetë himni zyrtar i Kampionatit Botëror të FIFA 2018. Sigurisht që ky është një bashkëpunim historik dhe i përmasave të mëdha, që padyshim e vendos Erën në qendër të vëmendjes botërore. Winter season is officialy here . Where is your Bonbon jacket? A post shared by Era Istrefi (@strefie) on Dec 10, 2017 at 9:00am PST Së fundmi, Era ka dhënë një intervistë mbi këtë bashkëpunim, ku ka treguar emocionet e saj që është pjesë e FIFA 2018 dhe si është të punosh përkrah tre artistëve mjaft të talentuar, siç janë Will Smith, Nicky Jam dhe Diplo. “Të jesh pjesë e këngës zyrtare të Kupës së Botës, FIFA 2018 ka qenë njëra ndër përvojat më të pabesueshme dhe emocionale që kam pasur deri tani. Ishte e mahnitshme të punosh me Diplo, Will Smith dhe Nicky Jam, për të cilët unë kam admirim të madh. Jam adhuruese e futbollit dhe mezi pres që të filloj Kampionati Botëror”, është..

Lexone

Noizy krenar për Era Istrefin, ja si ja kthen këngëtarja

Pasi u konfirmua edhe nga mediat botërore lajmi se Era Istrefi do këndojë himnin e Botërorit 2018, vjen mbështetja e parë për të. Këngëtarja shqiptare do të këndojë krah dy emrave të tjerë të njihur të muzikës, Nicky jam dheWil Smith. Kjo do të shënojë edhe rikthimin e aktorit Smith në muzikë. Kënga titullohet ‘One life to live. Live it up ‘ dhe do të publikohet nesër. Noizy është ai që e mbështet kënëgtaren i pari, madje edhe para se vet Era të reagoi ne Instagram për këtë çështje. Ai poston një foto të Erës shkëputur nga paraqitja e saj në klipin e kënëgs dhe krah saj shkruan: Good day. World Cup 2018’. I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Erës e cila i komenton: lalii, nesër do kërcejmë’. The post Noizy krenar për Era Istrefin, ja si ja kthen këngëtarja appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Pula” e Izraelit sulmon këgëtaren shqiptare: Eleni është për të kënaqur sytë jo veshët

Fituesja e Eurovzionit, këngëtarja e Izraelit Netta, në një konferencë ka folur për këngëtaren shqiptare Eleini Foureirën, e cila doli në vend të dytë në këtë festival. Sipas saj performance e Elenit ishte fallco. Veç kësaj këngëtarja është shprehur se përfaqësuesja e Qipros ishte vetëm për të kënaqur sytë dhe jo veshët. “Unë dhe Eleni ishim favorite për ta fituar. Mendoj se fitoi autenticeti. Unë isha në garë vetëm me veten time. Isha gati që Eleni të fitonte, s’do më dëmtonte, sepse e gjithë jeta ime ka qenë kështu… Nuk kam ditur kurrë diçka tjetër…Gjithë jetën time jam mundur nga gjërat standarte. Kur vjen koha për përzgjedhje ata zgjedhin ato që i kënaqin sytë”, është shprehur Netta. (TemA)

Lexone

Fituesja e Eurovision kapet keq me Eleni Foureiran, shikoni çfarë i thotë këtë herë

Netta u shpall fituesja e Eurovisionit, ajo pati një sërë kritikash për pamjen e saj, por kjo nuk e pengoi të dilte fituese në Eurosong 2018. Edhe pas përfundimit të kompeticionit, “këngëtarja pulë” është në qendër të vëmendjes së mediave rozë dhe kjo pas deklaratave të saj kundër këngëtares me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, pasi tha se performanca e shqiptares i’u duk false. Mesa duket, Nettës nuk i del e keqja dhe smira që ka ndaj Elenit dhe pasi është kthyer në Izrael, ka dhënë intervistën e parë për mediet vendase. “Këngëtarja Pulë” ka sulmuar përsëri Elenin duke u shprehur, se shqiptarja është më shumë për të kënaqur sytë, se sa veshët. “Isha gati që Eleni të fitonte, s’do më dëmtonte, sepse e gjithë jeta ime ka qenë kështu…Nuk kam ditur kurrë diçka tjetër…Gjithë jetën time jam mundur nga gjërat standarte. Kur vjen koha për përzgjedhje ata zgjedhin ato që i kënaqin sytë”, është shprehur Netta në intervistë për mediet izraelite./zoneelire.al The post Fituesja e Eurovision..

Lexone

Anxhela Peristeri flet për virgjërinë: Është turp i Zotit …

Pak ditë më parë bëri bujë deklarata e Anxhela Peristerit e ftuar në “Boom” ku teksa bashkë me moderatorët po flisnin që korçarët i duan gratë e virgjëra, këngëtarja deklaroi se edhe ajo është. “Unë për veten time mund të jem e vetmja që do shkoj në altar e virgjër”, tha Anxhela por mesa duket e gjitha ka qenë humor. E ftuar në “Top show”, Anxhela u shpreh se është 32 vjeç dhe të jetë e virgjër në këtë moshë është turp. “Ishte thjesht një batutë me Rozana Radin. Unë jam 32 vjeç tani, të jem edhe e virgjër është turp i Zotit”, u shpreh Anxhela./zoneelire.al The post Anxhela Peristeri flet për virgjërinë: Është turp i Zotit … appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Era Istrefi nis xhirimet për këngën e Botërori Rusi 2018

Këngëtarja kosoare, Era Istrefi është shndërruar në një prej personave më të përfolur të momentit. Është konfirmuar se ajo së bashku me ill Smith dhe Nicky Jam do të jenë interpretuesit e himnit për Kampionatin Botëror të Futbollit Rusi 2018. Era sot ka nisur xhirimet e klipit për këngën e Kampionatit, teksa ka ndarë me ndjekësit në Instagram dy fotografi nga xhirimet. Ajo shfaqet mjaft seksi dhe atraktive, e veshur në xhinse të shkurtra qw i nxjerrin nw pah format perfekte. Era vazhdon të mbajë ngjyrën e zezë në flokët e saj, ndonëse prej vitesh ishte identifikuar si bionde. “Një jetë për të jetuar”, ka shkruar Era në mbishkrimin e fotografisë, teksa ka etiketuar artistët Will Smith dhe Nicky Jam. 23 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Jeton në mes të luksit, nuk do ta besoni si duket shtëpia e Morena Tarakut

Morena Taraku është një prej këngëtareve shqiptare që jeton në mes të luksit, ku përherë poston në Instagram foto nga udhëtimet e saj të shtrenjta apo me rrobat firmato. Just a reminder: ”Trust Kills” A post shared by K I N G M T (@morenataraku) on Feb 12, 2018 at 7:30am PST Së fundmi, Morena ka qenë e angazhuar me xhirimet e klipit për këngën e re “Femnat”, të cilën do ta prodhojë së bashku me Dj Pam & Dj Dagz. Who says that women can’t run the world #Asyabirthday A post shared by K I N G M T (@morenataraku) on May 3, 2018 at 5:14am PDT Pas disa ditësh punë, Morena është rikthyer më në fund në shtëpi dhe për të treguar lumturinë e saj që ka mbërritur atje, ka hedhur një foto në Instastory të shtëpisë së saj. Dj PM & Dj DAGZ ft MORENA TARAKU- FEMNAT Big thanks to everyone who was working yesterday on the set: For the first time I did something for the lovely #Istanbul @hasiparvas @ahmetcantekin @kralpoptv @staceysoro ALL ABOUT MY PEOPLE A post shared by K I N G M T (@moren..

Lexone

Vjen lajmi i lumtur: Era Istrefi do të këndojë himnin zyrtar të Kupës së Botës!

Britanikja “The Guardian” ka bërë publike lajmin se këngëtarja shqiptare Era Istrefi do të këndojë së bashku me Will Smith & Nicky Jam, himin zyrtar të Kupës së Botës. Kjo këngë do të prodhohet nga Diplo, që ka realizuar hitet “Leon On”, “Cold Water”, etj dhe pritet që të publikohet këtë të premte, më 25 maj. Will Smith “Will Smith po i rikthehet muzikës, pasi do të regjistrojë himnin zyrtar të Kupës së Botës 2018 me yllin e zhanrit të muzikës reggaeton, Nicky Jam dhe këngëtaren kosovare të muzikës pop, Era Istrefin”, ka shkruar “The Guardian”. Vetëm pak ditë më parë qarkulloi lajmi se Era do të këndonte himnin në kampionatin botëror të futbollit që do të mbahet këtë vit në Rusi, por ky lajm nuk ishte konfirmuar ende, deri më sot. Nicky Jam Kupa e Botës 2018 do të fillojë më 14 qershor e deri më 15 korrik, ndërsa kënga zyrtare e saj do të performohet në ceremoninë e hapjes dhe të mbylljes së kampionatit. The post Vjen lajmi i lumtur: Era Istrefi do të këndojë himnin zyrtar të Kup..

Lexone