Home / Tag Archives: kelmendi

Tag Archives: kelmendi

​Kosova fiton 6 medalje në Kampionatin Ballkanik të xhudos (Foto)

​Kosova fiton 6 medalje në Kampionatin Ballkanik të xhudos (Foto)

Kosova ka shënuar sukses të madh në Kampionatin Ballkanik, duke fituar 6 medalje, prej tyre dy të arta Xhudistët kosovarë kanë vazhduar me paraqitje të mira, duke fituar gjashtë medalje në Kampionatin Ballkanik, ku morën pjesë 11 shtete. Prej këtyre medaljeve, Kosova fitoi dy të arta, tri të argjendta dhe …

Lexone

48 mijë nxënës nga Kosova dhe Maqedonia përfitojnë libra

Majlinda Kelmendi mbështet gjithashtu iniciativën, ajo do të takojë nxënësit në klasat e tyre për t’u treguar për rëndësinë e leximit. Fondacioni i MoneyGram në bashkëpunim me Qendrën për Arsim e Kosovës dhe Fondacionin për iniciativa edukative dhe kulturore Step by Step, njoftojnë sot nisjen e programit i cili synon …

Lexone