Home / Tag Archives: kategorise

Tag Archives: kategorise

Tabela e klasifkimit e Kategorisë Superiore pas javës së 35-të, rihapet lufta e mbijetesës

Ka mbetur edhe 1 javë nga fundi i Kategorisë Superiore, nuk është vendosur skuadra që do të shoqëroje Lushnjën në Kategorinë e Parë, si dhe skuadra që do të pozicionohet në fundin e renditjes.Me humbjen sot të Kamzës, ndaj Laçit, shpresat për mbijetesë janë rritur ndjeshëm.Shkodranët do të ndeshen në fund me Skënderbeu, i cili është shpallur kampion, ndërsa Kamza do të ketë përballë Partizanin .Me poshte tavela e klasifikimit.

Lexone

Tabela e klasifikimit e Kategorisë Superiore pas javës së 33-të

Pas mbarimit te dy ndeshjeve te fundit eshte konsoliduar dhe tabela e renditjes pas javes se 33-te te Kategorise Superiore.Skenderbeu eshte shpallur zyrtarisht kampion i Shqiperise per kete edicion pas fitores ndaj Lushnjes dhe humbjes se Kukesit ndaj Teutes.Nderkohe, lufta vijon te mbetet e forte dhe per nje vend qe te dergon ne Kupat e Europes dhe per mbijetesen.Me poshte tabela e klasifikimit e Kategorise Superiore pas javes se 33-te.

Lexone

Tabela e Klasifikimit e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të

Pas përfundimit të ndeshjeve të fundit që u zhvilluan në orën 19:00 është konsoliduar dhe tabela e renditjes e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të.Skënderbeu edhe në këtë javë nuk arriti dot që të siguronte titullin kampion duke marrë një tjetër disfatë ndaj Laccit.Një humbje që e ngushton në 8 pikë distacën që mbahet nga skuadra e Kukësit që mposhti në “Zeqir Ymeri” ekipin e Lushnjes.Ndërkohë, lufta për të marrë pjesë në Kupat e Europës dhe për mbijetesën është mjaft e ashpër pasi distanca mes ekipeve është e ngushtë.Më poshtë tabela e renditjes e Kategorisë Superiore pas javës së 32-të.1.Skënderbeu 69 pikë2.Kukësi 61 pikë3.Luftëtari 51 pikë4.Lacci 46 pikë5.Partizani 46 pikëë6.Flamurtari 44 pikë7.Kamza 39 pikë8.Teuta 37 pikë9.Vllaznia 37 pikë10.Lushnja 11 pikë

Lexone

Tabela e klasifikimit e Kategorisë Superiore pas javës së 31-të

Pas perfundimit te ndeshjes se fundit qe ishte Skenderbeu-Kukesi eshte konsoliduar dhe tabela e renditjes pas javes se 31-te.Me kete humbje Skenderbeu shty festen e titullit kampion per javen e ardhshme, ndersa Kukesi forcoi pozitat per vendin e dyte.Nderkohe, lufta mbetet e forte per nje vend qe te dergon ne Kupat e Europes dhe per mbijetese.Me poshte tabela e klasifikimit e Kategorise Superiore pas javes se 31-te.

Lexone

Finalet e sezonit në Shqipëri, publikohen datat

Federata Shqiptare e Futbollit ka zyrtarizuar datat dhe oraret e finaleve të fundsezonit në kampionatet shqiptare.Skënderbeu do të jetë ekipi pritës në finalen e kupës që do të luhet më 27 maj në Elbasan.Më 16 maj Tirana do të ndeshet me Kastriotin në Elbasan, në finalen e Kategorisë së Parë.Finalet play-off në Kategorinë e Parë do të zhvillohen paralel më 18 maj, në Durrës e Tiranë.P

Lexone