Home / Tag Archives: kategori

Tag Archives: kategori

Tirana, vit i zi për financat

Bardheblutë kanë shpenzuar rreth 70 milionë lekë, por nuk kanë grumbulluar dot para nga tifozët, e drejta televizive dhe paratë e EuropësOlsi AvdiajNgjitja e Tiranës në Kategorinë Superiore, ka pasur edhe anën e errët të saj. Për bardheblutë, ky ishte viti më “i dobët” i tyre, përsa i përket financave, dhe jo për borxhet me të tretët. Dihet që ato janë “gangrena” e klubit. Këtë herë problemi është hyrje-dalja, apo fluksi i parave të bardhebluve gjatë sezonit. Dihet që sezoni në Kategorinë e Parë, Tiranës i kushtoi rreth 70 milionë lekë, pothuajse sa 7 ekipe të Kategorisë së Parë. Ndërkohë, “gap”-i mes fitimeve dhe humbjeve është shumë i madh. Tirana këtë sezon ka humbur rreth 10 milionë lekë nga tifozët. Për bardheblutë ka qenë sezoni më i errët i pjesëmarrjes së tifozëve në stadium.Shumë pak para janë grumbulluar dhe 10 milionëshi i vitit të shkuar është shumë larg. Por humbja nuk është vetëm te biletat e tifozëve. Tirana nuk ka marrë as 70 mijë eurot e të drejtës televizive p..

Lexone