Home / Tag Archives: kastriot

Tag Archives: kastriot

Ekuilibër total në Kosovë, Drita e Prishtina barazojnë

Duket si “macja me miun” gara për titull në Kosovë, me Dritën dhe Prishtinën që po imitojnë njëra-tjetrën. Pas disa fitoresh rresht në javët e fundit, sot dy skuadrat kryesuese kanë barazuar, në ndeshje shumë të vështira. Drita kryesuese luante derbin e madh kundër Gjilanit. Sfidë fantastike, dy gola dhe lojë me ritëm. Shënoi Gjilani në minutën 34-t me Hysenin, por Drita barazoi me të zakonshmin Kastriot Rexha në fund të pjesës së parë.Ndërkohë, Prishtina vizitonte Feronikelin, që javën e shkuar u mund në minutat e fundit nga Drita. Skuadra e Sulejman Starovës po jep maksimumin, edhe pse nuk i duhen më pikët, ndaj sot barazimi 0-0 ishte rezultat i drejtë, në një sfidë me pak raste për shënim.Prishtinës i duhej fitorja, por Starova është kthyer në një makineri barazimesh, sepse që kur ka shkuar në Kosovë ka vetëm këtë rezultat, me përjashtim të ndeshjes ndaj Dritës.Distanca mes Dritës e Prishtinës mbetet 3 pikë dhe po shkohet drejt finales së madhe mes tyre, në javën e fundit.Nd..

Lexone

TRE DITE NGA NJE JETE FILMA SHQIP

.Tre ditë nga një jetë” është film shqiptar i prodhuar në vitin 1986 me regji nga Lisenko Malaj, skenarist Teodor Laço, producent Kinostudio “Shqipëria e Re” dhe me muzikë të kompozuar nga Hajg Zaharjan. Përmbajtja e filmit:Dy regjisorë të rinj Iliri dhe Sandri po punojnë për një film të ri …

Lexone