Home / Tag Archives: karrieres

Tag Archives: karrieres

Stilistja e famshme gjendet e vdekur në apartamentin e saj, dyshohet se u vetëvra

Stilistja me famë botërore Kate Spade është gjetur e vdekur në apartamentin e saj në Nju Jork. Sipas mediave të huaja, dyshohet se 55-vjeçarja është vetëvarur në apartamentin e saj.Ajo nisi punën në vitet ‘80 për revistën e femrave “Mademoiselle” në Manhatan.Kulmin e karrierës e arriti me dizajnimin e kuletave së bashku me bashkëshortin e saj Andy, me të cilin u martua në vitin 1994.5 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Stilistja e famshme gjendet e vdekur në apartamentin e saj

Stilistja me famë botërore, Kate Spade është gjetur e pajetë në apartamentin e saj në Nju Jork.TMZ shkruan se Spade, 55 vjeç, ka varur veten në apartamentin e saj.Ajo nisi punën në vitet ‘80 për revistën e femrave “Mademoiselle” në Manhatan.Ndërkohë, kulmin e karrierës e arriti me dizajnimin e kuletave së bashku me bashkëshortin e saj Andy, me të cilin u martua në vitin 1994.

Lexone

FOTOT: Bashkëshortja e futbollistit të njohur “ndez” Instagramin

Yolanthe Cabau është në kulmin e karrierës së saj.Bashkëshortja e mesfushorit holandez Wesley Sneijder është bërë mjaft protagoniste në rrjetet sociale.Ajo tashmë numëron miliona fansa të cilët e komplimentojnë herë pas here.Ylli i pasarelave ka reklamuar linja të prodhimit të të brendshmeve, ku si gjithnjë ka shkëlqyer.

Lexone

Vëllai i Pogbasë braktis ndeshjen, e sulmojnë shokët e skuadrës në Turqi

Florentin Pogba është vëllai i madh i Pol Pogbasë, por nuk është ndonjë fenomen si vëllai.Gjithsesi, karrierë ka bërë, sepse sezonet e fundit ka luajtur te Sent Etien në Ligën 1 franceze, ndërsa prej janarit luan në Turqi, te Gençlerbirligi.Paul Pogba'n?n karde?i Florentin Pogba sakatlan?nca formas?na ç?kartt? ve oyundan ç?kt?,bu s?rada Ahmet O?uz ve Zeki Yavru ile tart??t?. pic.twitter.com/V4DTRzy6DI— Türkiye’den Goller (@TR_Goller) May 6, 2018Fundjavën që shkoi Pogba u bë protagonist i një ngjarjeje absurde: në ndeshjen e humbur 1-0 ndaj Antaljasporit, mbrojtsi doli nga fusha duke çaluar, duke lënë skuadrën e tij me 10 lojtarë, por largimi i tij ka tërbuar shokët e skuadrës, që ju turrën dhe plasi boksi në fushë.Momente çmendurie, që rrallë shihen në futboll, ndërsa është e qartë që Pogba i ka dhënë fund karrierës turke.

Lexone

Koha për merkato, ja ku do të shkojë futbollisti i Kombëtares

Azdren Llullaku shkëputi para disa ditësh me marrëveshje kontratën me klubin kazak të Astanës. Vetë lojtari e pranoi eksperiencën si të dështuar dhe tha se është në pritje të ofertave të reja. Por ndërkohë Llullaku vazhdon të stërvitet për të qenë sa më në formë për ekipin e ri. Ai …

Lexone