Home / Tag Archives: kaluaren

Tag Archives: kaluaren

Mediat italiane: Juve gati të bëjë çmendurinë për Icardin

Koncepti i kampionëve të Italisë është gjithnjë e njëjta: Të marrë nga rivalët lojtarët më të mirë, e t’i “rreshtojë” në kampin bardhezi.Ka ndodhur në të kaluarën me Higuain e Pjanic, e tashmë mund të përsëritet me Icardin nga Interi.Sipas “Corriere della Sera”, Drejtori Sportiv i Juventus, Beppe Marotta ka menduar dy opsione për të rrëmbyer Icardin nga kampi zikaltër.Si alternativë të parë, Marotta po mendon që të ofrojë 50 milionë euro plus Higuain, i cili për arsye bilanci sot vlerësohet 60 milionë euro.Alternativa e dytë është më pak e mundur, e paksa më e çmendur se versioni i parë: 110 milionë euro është klauzola e kontratës që mban të lidhur Icardin tek Interi, e Marotta po e mendon ta paguajë të gjithë këtë shumë.

Lexone

“Për 200 mijë euro Babale shet gjithë PD-në”

Nga Bedri IslamiShefi de jure i demokratikasve, Basha, në një dalje të vonë, hodhi shashkën e fundit para zbardhjes të së vërtetës.Babalen e “famshëm” vëllezërit Xhafa e kanë paskan joshur me 200 mijë euro që të mbyllë gojën dhe të përgenjështrojë gjithë çka thënë.Për këtë, në drejtim të babales, janë dërguar njerëz të njohur si kriminelë, vrasës, të cilët e kanë kërcënuar dhe i kanë bërë shantazhin e njohur.Disa janë nga Fushë Kruja, të tjerë nga Vlora, deklaroi Basha, duke i bërë në një vrasësit e veriut dhe të jugut.Si edhe në të kaluarën, asnjë emër, kush ishte, cilin kërcënoi, kur ndodhi kjo, ku ndodhi kjo, ku është tani babale, ku gjendet familja e tij, përse Babale tentoi të ikte nga vendi, në fund të fundit, shkurt e qartë: kush janë të njohurit si vrasës, disa nga Fushë Kruja e disa nga Vlora.Për Babalen është “grmbulluar” një tufë njerëzish të krimit, sikur ky i fundit të ishte i domosdoshmi dhe i paprekuri , që për të kërcënuar atë do të duhej një bandë.Se kush..

Lexone

10 lojtarët që kanë punuar edhe me Mourinhon edhe me Guardiolan

Alexis Sanchez është pranë kalimit të Manchester United. Pas viteve të kaluara të Barcelona dhe Arsenali, kiliani pritet që karrierën ta vazhdojë të një tjetër skuadër e madhe. Bëhet fjalë për skuadrën më të madhe angleze, Manchester United. Sanchez të Manchester United, do të punojë me Jose Mourinhon, ndërsa në …

Lexone

Problemi i fjalës së nderit

Ramush Haradinaj ballafaqohet me një problem objektiv: e tërë struktura e qeverisjes mbështetet vetëm te fjala e tij. Dhe sado e fortë të jetë, fjala e tij tash bëhet pengesë Veton Surroi 1. Pashë hidhërimin e Ramush Haradinajt, të nominuarit të PAN-it për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, me mungesën …

Lexone