Home / Tag Archives: kackavall

Tag Archives: kackavall

Recetë gatimi: Shparg në furrë me vezë

Nga Rolina Naço, dietologePërbërësit për një racion: -gjysmë tufë shparg (asparag) -një vezë të madhe -një thelb hudhër të prerë hollë -1 lugë të vogel vaj ulliri -1 lugë supe djath kaçkavall të grirë -pak kripë dhe piperPresim ¼ e pjesës së poshtme dhe i lajmë mirë. Në një tigan hedhim vajin, hudhrën, kripën, piperin, dhe e bëjmë sote për 10 minuta. Më pas i vendosim në një enë të vogël prej balte, thyejmë sipër vezën dhe hedhim pak kripë dhe piper.E pjekim në furrë të ngrohur më parë në 190 gradë për 15 minuta (ose deri sa e bardha e vezës të bëhet e fortë).

Lexone