Home / Tag Archives: jashtezakonshme

Tag Archives: jashtezakonshme

Marku i jashtëzakonshëm, serbi reziston vetëm 101 sekonda

Ka zgjatur vetëm 101 sekonda ndeshja e MMA-së mes Florian Markut dhe sportistit serb Dragisiç. Luftëtari shqiptar u fut me një entuuziazëm të jashtëzakonshëm dhe arriti të dominojë sfidën, teksa e hodhi poshtë kundërshtarin, falë një gjuajtjeje poshtë brinjës, me këmbën e tij të majtë.Kjo bëri që serbi Dragisiç të dorëzohej, duke mos mbajtur dot premtimin e tij se do të luftojë si burrat me Markun, në ring. Florian Marku merr kështu edhe fitoren e 6, në po kaq ndeshje në MMA, ndërsa të gjitha I ka fituar me Knock Out.Vlen të theksohet se në pallatin e sportit “Asllan Rusi” u krijua një atmosferë e jashtëzakonshme, nga tifozëria. Aurela Gaçe këndoi himnin shqiptar, ndërsa Noizy shoqëroi Florian Markun gjatë daljes në ring.“Me sportistë si ky, ndeshem me 3 njëherësh. Edhe 2-3 ndeshje në MMA dhe pastaj do të më shikoni në UFC, ku do të tentoj të çoj sa më lart këtë flamur të bukur. Ju faleminderit”, deklaroi Florian Marku pas sfidës.1 of 58 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Florian Marku mposht serbin për vetem 90 sekonda

Florian Marku eshte treguar i jashtëzakonshëm, duke triumfuar në ndeshjen e zhvilluar në “Asllan Rusi” ndaj serbit Dragisic.Markut i kanë mjaftuar vetëm 90 sekonda për ta mbyllur këtë ndeshje, duke treguar superioritet të padiskutueshëm ndaj kundërshtarit.Atmosfera në “Asllan Rusi” ishte e jashtëzakonshme, me pallatin e sportit të tejmbushur.

Lexone

Messi apo Ronaldo, për Cristina Pedrochen Botërorin e fiton Spanja

Cristina Pedroche, prezantuese e modele në Spanjë, e njohur edhe si fanse e zjarrtë e Rayo Vallecanos, jep mendimin e saj për cilësitë e Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.Sipas bukuroshes spanjolle, argjentinasi e ka talentin dhuratë të natyrës, ndërsa portugezi ka arritur suksese të jashtëzakonshme falë punës së tij. Ndërsa Andres Iniestën e vlerëson për klasin e tij dhe përulësinë.Sa i përket Botërorit, Pedroche është e bindur se do të triumfojë Spanja. Është e qartë se Cristina do të jetë në Rusi mbështetje të “La Rojas”, duke shkëlqyer në tribunat VIP.1 of 56 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Rikthehet Vale Rossi, “pole” dhe rekord i “Doktorit” në Mugello

Valentino Rossi thyen rekordin e pistës së Mugellos në kualifikueset e Çmimit të Madh të Italisë.Doktori shfaqi një formë të jashtëzakonshme duke e përshkuar pistën me motorin e tij Yamaha për kohën 1 minuta 46 sekonda e 208 të mijtat.Por të gjithë pilotët e mëdhenj “fluturuan” në Mugello duke thyer njëri pas tjetrit kohët e regjistuara në këtë pistë. Kohën e dytë më të mirë e regjistroi Lorenzo me 3 të qindat më i ngadaltë se Rossi, më pas renditen Vinales dhe Iannone.Më tej vijnë me radhë Petrucci, Marquez, Dovizioso, Crutchlow, Zarco dhe Rins.2 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Britney Spears, e mrekullueshme mes dy meshkujve (Foto)

Britney Spears ka postuar në Instagram disa foto ku tregon se gëzon një formë të jashtëzakonshme trupore.Këngëtarja e famshme shihet me një korse të bardhë, në mes të dy shokëve të saj kërcimtarë.“Kisha kohë pa i parë çunat. Ia kalova shumë mirë në set”, shkroi ajo.1 of 52 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Albërie Hadërgjonaj flet për herë të parë për ish-bashkëshortin: Është njeri i rëndësishëm për mua

Albërie Hadërgjonaj është ndër këngëtaret më të njohura. Ajo ishte sot e ftuara e radhës në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan.Hadërgjonaj u pyet nga drejtuesi i emisionit, Ermal Mamaqi për ish-bashkëshortin e saj, me të cilin është ndarë prej vitesh. Këngëtarja nuk nguroi të përgjigjej, teksa tha se ai është një njeri shumë i rëndësishëm për të dhe vajzat e saj.Ermal Mamaqi: “Meqë ra fjala për ish-burrin tënd, çfarë bën ai? Është rimartuar?”Albërie Hadërgjonaj: “Ai bashkëjeton prej vitesh me një vajzë dhe uroj të jenë të lumtur. Ai është njeri shumë i rëndësishëm për mua dhe për vajzat e mia. Ka qenë ish-bashkëshorti im. Ka qenë një njeri që më ka dhënë dorë të jashtëzakonshme në karrierë dhe i dua më të mirën e mundshme”.The post Albërie Hadërgjonaj flet për herë të parë për ish-bashkëshortin: Është njeri i rëndësishëm për mua appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Doktor a doli audiopërgjimi për vëllain e Xhafajt nga Partia Socialiste?”

Ditën e djeshme në emisionin “Studio e Hapur”, midis të ftuarve në studio kanë qenë ish-kryeministri Sali Berisha, si edhe gazetari Arian Çani.Pyetjes së Eni Vasilit nëse audiopërgjimi për vëllain e Xhafajt doli nga PS, Berisha i është përgjigjur se ‘plumbi në zarf’ që Tahiri i ka dërguar Ramës, ka shtuar tensionet.“Po të dëgjosh fjalën e Tahirit të fundit, të dorëheqjes ai pasi i çon Ramës me kod plumbin në zarf duke i thënë se po fole ti nxjerr këto këto, sulmin politik frontal të famshëm ja bën Xhafajt”, u shpreh Berisha.Ndërkohë, Çani e ka pyetur Berishën se cili ka qenë roli i Xhafës në këtë mes.“Xhafaj për të krijuar policinë e tij duhej të përmbyste policinë të Tahirit dhe policia e këtij të fundit duhej të përmbyesj, por nuk ishte Xhafaj i duhuri. Këto ditë bandat nga Vlora në Shkodër, nga Durrësi në Korcë kanë bërë me dhjetëra lloj përpjekjesh që ai regjistrim të mos dalë për Agronin, se ai ishte garanci e jashtëzakonshme, Princ i Krimit”, përfundoi ish-kryeministri...

Lexone

Teuta, sulmi pika më e fortë, shënon më shumë se milionerët!

Nuk ka në skuadër emrat e rëndë si Edgar Çani apo Tomislav Busic, as talentet si Kristal Abazaj dhe Myrto Uzuni por Teuta ka sulmin e 3 më të mirë. Me Skënderbeun që ka bërë një kampionat më vete dhe Kukësin që gjithashtu ka një tjetër ritëm, Teuta meriton diçka më shumë sesa atë që ka marë deri më tani.44 gola të shënuar nga djemtë e detit janë një shifër e jashtëzakonshme pasi në sulm ylli i skuadrës është Arbër cyrbja, dikur i konsideruar talent por i penalizuar nga dëmtimet.Gentjan Begeja nuk ka në ekip emra si Edgar Çani i Partizanit, Reginaldon dhe Uzunin e Laçit, Tomislav Busic, Danilo Alves dhe Muarem të Flamurtarit, apo Sebino Plakun dhe Stefan Racic të Kamzës, por durrsakët kanë një sulm për t’u admiruar.Nuk është rastësi një ecuri e tillë, pasi kjo ka qënë fytyra e Teutës që në start me Gugash Maganin nën drejtim, skuadër e orientuar drejt sulmit por pa një golashënues të mirëfilltë. Anel Dedic është goleadori i skuadrës me 7 realizime, por emri i tij renditet në vendi..

Lexone

“Gjurmë Shqiptare”: Në majat princërore të Tropojës

Kalatë e Lekës, vendet e jashtëzakonshme, të vërtetat, historitë… Dukagjinasit, Spanajt, arbërorët… Përse studimet kanë munguar? Çfarë përfaqëson varri i gjeneralit? Cilat janë sitet e panjohura?Një dokumentar që do t’ju njohë me histori, zbulime, legjenda e të vërteta pak të njohura…Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema.5 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Shpërthen vullkani Kilauea në Hauai, mijëra të evakuuar (Video)

Hauai ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pas shpërthimit të vullkanit në malin Kilauea, duke kërkuar evakuimin e 1,700 banorëve lokalë. Një dëshmitar ka thënë se llava është nisur si një mbulesë zjarri. Ai ka thënë se ka nuhatur erë të sulfurit dhe drunjve të djegur. Kryqi i Kuq amerikan ka hapur një strehimore evakuimi.1 of 7Shpërthimi i vullkanit vjen pasi një serie të tërmeteve të fuqishme në ditët e fundit në këtë territor. Guvernatori i Hauait, David Ige, ka thënë se ai ka aktivizuar disa rezervistë ushtarakë nga Garda Kombëtare për të ndihmuar në procesin e evakuimit të mijëra personave.Kilauea volcano eruptsHawaii's Kilauea volcano erupted on Thursday, releasing lava into a residential neighbourhood and prompting mandatory evacuation orders for nearby homes.Read more: http://tgr.ph/4OGTdGGepostet von Telegraph News am Donnerstag, 3. Mai 20184 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone