Home / Tag Archives: ishministrit

Tag Archives: ishministrit

FOTOT: Vendimi për lirimin e Tahirit, ja si e priten mbështetësit para gjykatës

Fill pasi gjykata vendosi të shfuqizojë masën e vendosur ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, dhjetra mbështetës e prisnin jashtë godinës së Apelit për Krimet e Rënda.Edhe pse ai tentoi t’i shpëtonte vëmendjes së mediave, mbështetësit e tij e kanë duartrokitur dhe e përshëndeten me dorë përmes xhamit.Që prej datën 12 maj. ish-ministri qëndronte në “arrest shtëpie” në zonën e ‘Kodrës së Diellit’.

Lexone

Befasuese/ U ngarkua për të hetuar Saimir Tahirin, shkarkohet nga detyra Kreu i Krimeve të Rënda

Kryeprokurorja Arta Marku ka marrë sot një vendim të habitshëm, duke shkarkuar nga detyra Besim Hajdarmataj, i cili ishte në pozitën e kreut të Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe po hetonte çështjen “Tahiri”.Në vend të tij, në këtë post është emëruar Donika Prela, ish-drejtuese e Prokurorisë në Durrës.Ky shkarkim vjen vetëm një ditë pasi Hajdermataj mori në pyetje shoferin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit.Donika Prela The post Befasuese/ U ngarkua për të hetuar Saimir Tahirin, shkarkohet nga detyra Kreu i Krimeve të Rënda appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Zhvillime në dosjen ‘Tahiri’, ja çfarë ka ndodhur sot te Krimet e Rënda

Prokuroria e Krimeve të Rënda vazhdon hetimin ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri në lidhje me trafikun e drogës dhe përfshirjen e tij në organizatën kriminale të ‘Habilajve’.Burime nga prokuroria e Krimeve të Rënda kanë bërë të ditur sot se në lidhje me dosjen ‘Tahiri’, so është marrë në pyetje truproja i ish-ministrit të Brendshëm.Truproja është thirrur me kërkesë të prokurorit Dritan Prençi.Po ashtu në pyetje janë marrë dhe dy efektivë të Policisë së Vlorës.

Lexone