Home / Tag Archives: ironizuar

Tag Archives: ironizuar

Balla tallet me Bashën: Avokati dhe varrmihësi i Babales, Lulëzimi do bie në gropën që hapi vetë

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar pas dekalratave të kreut të PD Lulzim Basha i cili foli për një skenar për mbrojtjen e Agron Xhafës vëllai të ministrit të Brendshëm.Përmes një statusi ironizuar në facebook Taulant Balla shkruan se avokati dhe varrmihësi i Babales Lulëzim Basha, ka mbajtur sot 5 fjalime e gjysëm duke përsëritur të njëtat gjëra, fundin e paralajmëruar të babaleskandalit.Më tej Balla thotë se tanimë edhe Lulëzimi qe e futi Babalen në gropën ku tani po bie vetë, e ka marrë vesh që të gjithe e kanë marre vesh se e gjithë historia është një sajesë e Saliut dhe e atij vetë.Postimi i plotë i Ballës“Avokati dhe varrmihesi i Babales Lulezim Basha, ka mbajtur sot 5 fjalime e gjysem! 4 ne parlament, gjysem ne internet dhe 1 ne kuzhinen e baltes se Shqupit.Ne fakt ka qene i njejti fjalim, i perseritur 5 here e gjysem dhe pa e zene me goje emrin e Babales, ai ka folur vetem per fundin e paralajmeruar te babaleskandalit.Sepse tanime edhe Lulezimi ..

Lexone

FOTOT/ Basha e akuzon, Ramën e kap gazi: Ja çfarë s’u pa në Kuvend

Kryedemokrati Lulzim Basha ka adresuar një sërë akuzash të forta gjatë seancës së sotme parlamentare.Teksa lideri i opozitës fliste nga foltorja, shefi i qeverisë është parë duke qeshur dhe duke ironizuar fjalimin e kundërshtarit të tij politik.Më poshtë në galerinë tonë virtuale do të mund të shihni disa nga detajet që su panë gjatë seancës. (TemA)

Lexone

FOTOT: Frangaj letër publike Fevziut: “Të përgjërohem mos ik, u ndamë kot për një telenovelë turke”

Ngjarjet më dinamike të jetës publike në vend, gjejnë hapësira edhe në faqet e njohura të humorit që pasqyrojnë anën komike të tyre.Edhe këtë javë, ato kanë ironizuar disa prej zhvillimeve kryesore.Më poshtë do të shihni memet pikante të ditëve të fundit, ku jeta publike vjen nën një objektivë humoristike.Hidhini një sy, koha për të qeshur.

Lexone

FOTOT: “Frangaj letër publike Fevziut: Të përgjërohem mos ik, u ndamë kot për një telenovelë turke”

Ngjarjet më dinamike të jetës publike në vend, gjejnë hapësira edhe në faqet e njohura të humorit që pasqyrojnë anën komike të tyre.Edhe këtë javë, ato kanë ironizuar disa prej zhvillimeve kryesore.Më poshtë do të shihni memet pikante të ditëve të fundit, ku jeta publike vjen nën një objektivë humoristike.Hidhini një sy, koha për të qeshur.

Lexone

Deputeti i PS tallet me pretendimet për survejim të Bashës: S’besoj se policia ka luksin të humbë kohën me gjëra që si vlejnë

Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu, ka ironizuar lajmin se kryedemokrati Lulzim Basha dhe familja e tij po survejohen 24 orë në 24 nga policia.Në një status në “Facebook”, Ndreu thotë se nuk e beson se policia e ka luksin të merret me gjëra pa vlerë.“Basha në survejim nga policia?! Hahaha…për çfarë ?! Se besoj se policia ka luksin me humbe kohën me gjëra që si vlejnë!”, shkruan Ndreu.(TemA)

Lexone

VIDEO/ Humor me “Babalen”: Mallin e merrja në Turqi, shes xhinse

Albert Veliu, ose i etiketuar ndryshe si “Babalja”, prej ditësh është shndërruar në kryefjalën e jetës politike në vend.Emisioni i njihur “VK” që transmetohet në “TemA Tv” ka ironizuar këtë situatë ku ka sjellë një tjetër version të intervistës.Më poshtë, do të mund të shihni materialin e dubluar që do ju shkrijë së qeshuri. (TemA)http://www.gazetatema.net/wp-content/uploads/2018/05/George_Lamberis_instagram.com_BjcNpe3H15L.mp4

Lexone