Home / Tag Archives: internetit

Tag Archives: internetit

Ish-burri i Pamela Anderson martohet për herë të 4-t (Foto)

Në një kopsht në Hills Hotel Beverly në Hollywood, nën një belveder zbukuruar me lule dhe me një kod veshje … shumë “origjinale”, Tommy Lee, bateristi i “Motley Crue” dhe ish-bashkëshorti i Pamela Anderson është martuar me të dashurën e tij Brittany Furlan.Muzikanti dhe ylli i internetit kanë thënë “po” nën robdeshampërit e bardhë dhe pantoflat.1 of 10Ceremonia modeste u pasua nga një puthje romantike. Harrojeni kodin e veshjes dhe dasmën mbretërore, pasi Lee dhe e dashura e tij zgjodhën diçka krejt joformale për ditën e madhe. Përveç kësaj, në qoftë se për Bittanyn e bukur dhe seksi kjo ishte hera e parë për55-vjeçarin Lee kjo është martesa e katërt.Bateristi ka qenë i martuar për dy javë në vitin 1984, me Elaine Starchuk, modele në Playboy Playmate dhe Pentahouse, pastaj, nga 1986 deri 1993, me aktoren Heather Locklear, dhe pastaj me yllin e “Baywatch” Pamela Anderson që nga viti 1995, vetëm katër ditë pasi ata u takuan në vitin 1998, me të cilën pati dy djem Brandon Thomas ..

Lexone

Ish-burri i Pamela Anderson martohet për herë të 4-ët (Foto)

Në një kopsht në Hills Hotel Beverly në Hollywood, nën një belveder zbukuruar me lule dhe me një kod veshje … shumë “origjinale”, Tommy Lee, bateristi i “Motley Crue” dhe ish-bashkëshorti i Pamela Anderson është martuar me të dashurën e tij Brittany Furlan.Muzikanti dhe ylli i internetit kanë thënë “po” nën robdeshampërit e bardhë dhe pantoflat.1 of 10Ceremonia modeste u pasua nga një puthje romantike. Harrojeni kodin e veshjes dhe dasmën mbretërore, pasi Lee dhe e dashura e tij zgjodhën diçka krejt joformale për ditën e madhe. Përveç kësaj, në qoftë se për Bittanyn e bukur dhe seksi kjo ishte hera e parë për55-vjeçarin Lee kjo është martesa e katërt.Bateristi ka qenë i martuar për dy javë në vitin 1984, me Elaine Starchuk, modele në Playboy Playmate dhe Pentahouse, pastaj, nga 1986 deri 1993, me aktoren Heather Locklear, dhe pastaj me yllin e “Baywatch” Pamela Anderson që nga viti 1995, vetëm katër ditë pasi ata u takuan në vitin 1998, me të cilën pati dy djem Brandon Thomas ..

Lexone

VIDEO: Largohet përbindëshi nga Skocia?! Filmohet në liqenin Kanas në Kinë

Turistët u tronditën kur panë një hije që lëvizte në mes të Liqenit Kanas në veri-perëndim të Kinës.Pamjet filmike tregojnë një krijesë të çuditshme që lëviz ngadalë nën ujërat e thella dhe ngre valë.Videoja ngriti diskutime midis përdoruesve të internetit dhe ekspertëve mbi “përbindëshin e Liqenit të Kanasit”, duke thënë se është i njëjtë me atë përbindëshin ‘Loch Ness’ e parë në liqenin e Skocisë. (TemA)

Lexone

“Lotaria amerikane”, Ambasada në Tiranë njofton “fituesit”

“Të martën, duke filluar nga ora 18:00, mos harroni të kontrolloni nëse jeni një nga të përzgjedhurit e Vizës së Lotarisë!”, shkruan Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, në faqen e saj zyrtare të rrjetit social Facebook.Kujtojmë se, për shkaqe teknike, aplikimet që u dorëzuan gjatë periudhës 3-10 tetor nuk konsiderohen të vlefshme.Ambasada njoftoi të gjithë aplikantët që të riaplikonin sërish nga 18 tetori i vitit 2017 deri më 22 nëntor të vitit të kaluar.Tashmë, këto aplikime janë marrë në konsideratë përmes një sistemi elektronik përzgjedhjeje, e përgjigjet do të mund t’i kontrolloni personalisht ju, në adresën e internetit https://dvlottery.state.gov/ duke filluar nga e marta e 15 majit, ora 18:00, duke kontrolluar statusin e aplikimit përmes numrit të konfirmimit.

Lexone

Ambasada e SHBA-së: Më 15 maj dalin përgjigjet e lotarisë amerikane

Të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane, më 15 maj duke nisur nga ora 18.00 do të marrin përgjigje nëse janë përzgjedhur ose jo.“Të martën, duke filluar nga ora 18:00, mos harroni të kontrolloni nëse jeni një nga të përzgjedhurit e Vizës së Lotarisë”, njofton ambasada amerikane.Për shkaqe teknike, aplikimet që u dorëzuan gjatë periudhës 3-10 tetor nuk konsiderohen të vlefshme. Ambasada njoftoi të gjithë aplikantët që të riaplikonin sërish nga 18 tetori i vitit 2017 deri më 22 nëntor të vitit të kaluar.Tashmë, këto aplikime janë marrë në konsideratë përmes një sistemi elektronik përzgjedhjeje, e përgjigjet do të mund t’i kontrolloni personalisht ju, në adresën e internetit https://dvlottery.state.gov/ duke filluar nga e marta e 15 majit, ora 18:00, duke kontrolluar statusin e aplikimit përmes numrit të konfirmimit.10 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Rihanna “perëndesha” e ‘Met Gala’ (Foto)

Është një fakt i pranuar universalisht se Rihanna është mbretëresha e Met Gala për çdo vit, kështu që ajo padyshim do të kryesonte edhe mbrëmjen e djeshme, teksa e veshur me stilin e Papës, i magjepsi të gjithë.Moduli i argëtimit, modës dhe bukurisë, i cili kryesoi ngjarjen e të hënës mbrëma u ndriçua nga “Vajza e keqe” Rihanna, e cila mbërriti në qilimin e kuq, e ndritshme si një margaritar dhe e veshur me kristal të për të zbuluar një skaj të “kofshëve të kolme” me fustanin e mrekullueshëm, të cilin ajo e kishte pajisur me një xhaketë dhe kapelë të stilit mitre.1 of 5Sigurisht, Rihanna shoqëroi ecjen e saj me sy të ftohtë, mirësjellje të Fenty Beauty, dhe vetullat e zbehura në mënyrë dramatike.Përsosja e pamposhtur e Rihannës në artin e veshjes për Met Gala ka qenë prej kohësh admirimi i industrisë dhe internetit. Redaktori i Vogue André Leon Talley e quajti kapelën e saj Guo Pei të verdhë dhe padyshim “veshjen më të mirën e Met Gala e të gjitha kohërave”.Me këtë pamje, du..

Lexone

Shoferët e urbanëve në Tiranë japin leksione “autoshkolle”, vajza me minifund që po bën xhiron e internetit (VIDEO)

Në një prej urbanëve të kryeqytetit është krijuar një situatë aspak e këndshme, ku shoferi i autobusit ka shfaqur papërgjegjësi në drejtimin e mjetit, i cili ishte i mbushur me pasagjerë.Personi që ka filmuar ngjarjen e ka dërguar videon te faqja “Lolita” në rrjetin social “Facebook”, ku ka denoncuar rastin në fjalë. “Jemi ankuar kot për çmimin e biletës së autobuzëve. Tani shërbejnë edhe si autoshkollë!”, thuhet në përshkrimin e videos.Nga pamjet shihet se si shoferi ka lejuar një pasagjere që të kontrollojë drejtimin e timonit.Edhe pse situata është shoqëruar me të qeshura, ashtu siç dëgjohet edhe në video, një sjellje e tillë nuk është aspak normale pasi mund të jetë burim aksidenti.

Lexone

Transformohet “Komuna e Parisit”, kjo është pamja e re e rrugëve në këtë lagjie/ Foto

Disa rrugë në zonën e “Komunës së Parisit” i janë nënshtruar rikonstruktimit nga Bashkia Tiranë, pasi u hap mundësia për ndërhyrje me përfundimin e segmentit të Unazës nga Kopshti Botanik deri tek Shkolla Teknologjike.Kështu, i janë nënshtruar restaurimit disa prej rrugëve më problematike të Njësisë 5, që ishin kthyer në një shqetësim të vazhdueshëm për banorët e kësaj zone. Të tilla kanë qenë rruga “Robert Zhvarc”, rruga “Prokop Mima” dhe një pjesë e rrugës “Medar Shtylla”, të cilat tashmë janë të rikonstruktuara.Përveç asfaltimit dhe shtrimit të trotuareve, në këto rrugë janë kryer të gjitha punimet nëntokësore, duke përfshirë kanalizimet, shtrirjen e rrjetave të internetit dhe telefonisë, që garantojnë jetëgjatësinë e investimeve të kryera.The post Transformohet “Komuna e Parisit”, kjo është pamja e re e rrugëve në këtë lagjie/ Foto appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Biseda mes Alegrit dhe arbitrit Tagliavento po çmend rrjetin (Video)

Një episod kurioz po bën xhiron e internetit dhe ka lidhje me një këmbim batutash që është zhvilluar mes trajneri Allegri dhe Tagliavento, arbitri i katërt në Inter-Juventus, në përfundim të takimit.Tekniku takohet rastësisht me arbitrin gjatë intervistave dhe, siç e ka dokumentuar Europsport, e përshëndet me përzemërsi: “Përshëndetje Taglia”.Më pas, e ka mbyllur duke i thënë: “Ka shkuar gjithçka shumë mirë. Ka bërë një punë të mirë. E ka kaluar klasën, ë… ?”. Për kë po fliste trajneri bardhezi? Janë të shumtë ata që mendojnë se ai i është referuar arbitrit kryesor, Orsato, por Allegri nuk e përmend në asnjë moment emrin e tij.29 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Biseda mes Alegrit dhe arbitrit Tagliavento po çmend internetin (Video)

Një episod kurioz po bën xhiron e internetit dhe ka lidhje me një këmbim batutash që është zhvilluar mes trajneri Allegri dhe Tagliavento, arbitri i katërt në Inter-Juventus, në përfundim të takimit.Tekniku takohet rastësisht me arbitrin gjatë intervistave dhe, siç e ka dokumentuar Europsport, e përshëndet me përzemërsi: “Përshëndetje Taglia”.Më pas, e ka mbyllur duke i thënë: “Ka shkuar gjithçka shumë mirë. Ka bërë një punë të mirë. E ka kaluar klasën, ë… ?”. Për kë po fliste trajneri bardhezi? Janë të shumtë ata që mendojnë se ai i është referuar arbitrit kryesor, Orsato, por Allegri nuk e përmend në asnjë moment emrin e tij.29 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone