Home / Tag Archives: intereson

Tag Archives: intereson

Sali Berisha sulmon AMA-n: I keni menderosur mediat me krime monstruoze, ky është “narko-parlament”

Sali Berisha ka sulmuar kryetarin e Komisionit të AMA-s Gentian Sula.Teksa ky i fundit prezantoi raportin vjetor, ish-kryeministri e cilësoi atë si të lidhur me qeverinë.Në fjalën e tij në parlament, Berisha e akuzoi Salajn duke i thënë se mbi të rrëndojnë krime mostruoze.Më tej, demokrati e ka cilësuar Kuvendin si “narko-parlament”.“Ka pjellë ERTV dhe nuk flet një fjalë, ç’punë ka ky të dalë para parlamentit, a nuk përbën fyerje. Ku punonte përpara zotëria e tij, apo konflikti i interesit nuk intereson për ju.Si ndjehet dhe del këtu në parlament, të paktën këtu mos e sillni, mbajeni atje. Ndaj këtij rëndojnë krime të rënda në fushatën zgjedhore. E morët nga Top Channel dhe i dahtë AMA-n. Salaj nuk duhet të vinte këtu,” tha Berisha. (TemA)

Lexone

Zekaj para gjykatës maqedonase: “Zoti e bekoftë Amerikën”

“Nuk më intereson asgjë. Vetëm drejtësia të del në dritë. Zoti e bekoftë Amerikën”, tha Valdet Zekaj, sot, gjatë seancës gjyqësore për rastin Kumanova, derisa Prokurori Naum Panovski lexonte fjalën përfundimtare, shkruan gazeta Lajm. Dhjetëra nga të akuzuarit për rastin “Kumanova”, sot kanë lëshuar seancën në shenjë revolte duke mos …

Lexone