Home / Tag Archives: interesim

Tag Archives: interesim

Kërkohet në Europë, Napoli i propozon Hysajt rinovimin e kontratës me rritje rroge

Mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj, është një ndër emrat më të lakuar në Europë, pasi shumë klube elitare kanë shfaqur interesim për shërbimet e 24-vjeçarit.Së fundmi u raportua për një kontakt mes menaxherit të Hysajt dhe drejtuesve të Çelsit, por mesa duke napolitanët kanë në plan ta mbajnë shkodranin në “San Paolo”.Hysajt i është ofruar një kontratë rinovimi deri në vitin 2023, pasi aktualja skadon në 2021. Në kontratën e re, parashikohet një rritje e pagës në 2.5 milionë euro nga 1.5 milionë që e ka aktualisht, shkruajnë mediat italiane.Mbrojtësi i Kombëtares ka një klauzolë lirimi që kap vlerën e 55 milion eurove, klauzolë kjo e vlefshme vetëm për skuadrat jashtë Italisë dhe Bajerni i Mynihutt ka treguar që është e gatshme ta paguajë këtë klauzolë, por edhe nëse Hysaj rinovon, nuk preket klauzola e lirimit.

Lexone

Tronditet Arsenali! Tre lojtarë po i largohen nga skuadra në verë

Arsenali po rrezikon që në verë të humbet tre super-lojtarë. Klubi londinez arriti me shumë vështirësi që ta bind Mesut Ozilin që ta nënshkruaj kontratën e re, ndërsa Alexis Sanchez u largua në drejtim të Manchester United. Arsenali siç duket në këtë verë do të humbet lojtarët si, Aaron Ramsey, …

Lexone

E duan shumë, po ky është futbollisti dështues te Milanit

Ai stërvitet mirë, shumë e duan, por ai nuk luan. André Silva, me gjasë, sot nuk do të jetë në fushë që nga minuta e parë në sfidën e Cagliarit, përcjell ORAinfo. Sulmuesi i Milanit, i paguar në verë 38 milionë euro nga Porto, ka qenë në gjumë në kampionatin …

Lexone

Milan shokon Gattuson, gjen trajnerin e ri

Maurizio Sarri është kandidat i ri për trajner të Milanit. Gennaro Gattuso vështirë se do të mbetet në detyrë pas përfundimit të këtij sezoni. Dhe, e përditshmja sportive italiane “Tuttosport” shkruan se “Rossonerët” kanë shfaqur interesim për angazhimin e trajnerit të Napolit, përcjell “lajmi. net”. Sarri është lavdëruar si një …

Lexone

Real mund të mbetet pa një sulmues

Real mund të mbetet pa një sulmues

Liverpool dhe Arsenal kanë shfaqur interesim për të transferuar sulmuesin e Real Madrid, Lucas Vasquez. Spanjolli pritet të largohet nga Santiago Bernabeu gjatë kësaj vere, ndërsa edhe Roma ka qenë e lidhur me blerjen e tij.

Lexone