Home / Tag Archives: intensive

Tag Archives: intensive

Moti për ditën e sotme, e hënë 14 maj

Reshjet e shiut dhe shtrëngatat do të jenë të pranishme edhe në ditën e parë të javës së re.Sipas parashikimit të bërë nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, reshjet e shiut do të jenë të pranishme në të gjithë territorin e vendit.Sot priten reshje në të gjithë territorin. Në qarqet Shkodër dhe Lezhë ato do të jenë mesatare por lokalisht intensive të shoqëruara dhe me shtrëngata. Në qarqet e tjera ato priten të jenë të dobëta, por lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Dibër, Tiranë dhe Elbasan (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).The post Moti për ditën e sotme, e hënë 14 maj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Moti për ditën e sotme, e hënë 7 maj

Moti me shi dhe erë të fortë duket se do të vazhdojë edhe këtë javë.Sipas parashikimit të motit të bërë nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit dita e sotme do të shoqërohet me reshje të shumta dhe furtuna shiu.Më intensive këto reshje do të jenë në veriun e vendit.Temperaturat do të jenë mesatare me rritje në mesditë.The post Moti për ditën e sotme, e hënë 7 maj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone