Home / Tag Archives: integrim

Tag Archives: integrim

Diversioni i Monika Kryemadhit: Dy ministra po përgatiten si kandidatë për bashkinë e Tiranës

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e ftuar në “Tonight Ilva Tare”, duke folur për zgjedhjet e ardhshme lokale, tha se në Tiranë diskutohen edhe emrat e dy ministrave si kandidatë, pa dhënë emra.Kryemadhi: Duam apo s’duam, sot kandidat për kryetar bashkie në zgjedhjet e ardhshme nuk do të jetë figura më intelektuale dhe më gjithëpërfshirëse e qytetit.Sot kandidat për kryetar bashkie, do të jetë një figurë me pesë emra. Mundësisht një njeri me 5 emrat, që është dënuar.Tare: Thatë pak më herët që janë në staf administror që po bëhen gati? Kush janë ato?Kryemadhi: Janë nja dy ministra..Tare: Që po përgatiten…për kryetar bashkie për Tiranën?Kryemadhi: Do ta them pas emisionit..nuk po bëj diversione. Shkoni pyesni shefat e kabinetit të disa ministreve që keni në kabinete. Njëra është zonjë.

Lexone

LSI: Vetëm nga rrethet do sjellim mbi 20 mijë persona në Tiranë sot

Lëvizja Socialiste për Integrim thotë se do të sjellë në protestën e sotme në Tiranë, mbi 20 mijë vetë.LSI thotë se do të sjellë nga Qarku Korçe, 2000 persona. Qarku Elbasan 3000. Qarku Berat 3000. Qarku Durrës 2500. Qarku Vlore 1500. Qarku Gjirokastër 1500.Qarku Dibër 1000. qarku Shkodër 2000. Qarku Lezhe 2000. qarku Kukës 500. Qarku Fier: 3000.Me shifra të tilla që jep LSI, lind pyetja ku do t’i çojnë kaq veta, pot ë marrësh parasysh dhe protestuesit e PD-së?Se bulevardi më shumë se 20 mijë vetë vështirë se i mban.(TemA)

Lexone

Flet ish-kreu i PD-së që “gjunjëzoi” Bashën dhe Berishën: 80% e demokratëve se duan LSI-në, Flamur Noka më i pasuri që ecën me shtëpi me vete

Ish-kreu i PD-së në Kukës Ibsen Elezi ka folur sërish lidhur me deklaratën e tij që që bëri xhiron e rrjeteve sociale.Elezi nënvizon se shumica e demokratëve janë kundër bashkëpunimit me Lëvizjen Socialiste për Integrim duke e konsideruar këtë forcë politike si mjaft të dëmshme.Në një intervistë për “Report TV”, ai u shpreh se deputeti demokrat Flamur Noka është një ndër më të pasurit e “selisë blu”, që ecën me shtëpi pas.Demokrati thotë se mjaft ligjvënës kanë blerë makina aq të shtrenjta, sa një njeri i thjeshtë nuk ble dot një shtëpi. (TemA)

Lexone

Paralajmëron BE-ja: Marrëveshje finale në vitin 2019, ose s’ka integrim

Normalizimi i plotë i marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, është urgjente dhe thelbësore në perspektivën evropiane të dy vendeve. Kjo është bërë e ditur në projekt-dokumentin e Strategjisë së re për zgjerim të Bashkimit Evropian që do të paraqitet i plotë në muajin shkurt, shkruan Novosti. Në këtë raport përfaqësuesja …

Lexone

Maqedoni, tension në kryesinë e BDI – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Kryesia e zgjeruar e Bashkimit Demokratik për Integrim prej disa orësh është duke diskutuar për qëndrimin e saj përfundimtar per te bere ose jo koalicion me VMRO-ne e Nikolla Gruesvskit. Sipas mediave ne Maqedoni, diskutimet janë shoqëruar edhe me debate e tension brenda radhëve te …

Lexone