Home / Tag Archives: institutit

Tag Archives: institutit

Shkundet jugu i vendit, tërmet 3,1 ballë në Vlorë

Një termet i fuqishëm me maginitudë 3,1 ballë është riregjistruar pak minuta më parë në zonën e Vlorës.Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) epiqendra e tërmetit ka qenë pranë fshatit Beshisht, rreth 12 km nga Vlora.Thellësia e tërmetit ka qenë 26 km.Fatmirësisht nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar. (TemA)

Lexone

Tërbohet moti në Shqipëri: Shi e breshër do të ketë… (Foto)

Ashtu si dhe u parashikua nga meteorologët, kanë filluar reshjet e dendura të shiut.Në qytetin e Tiranës, reshjet janë të shumta, shoqëruar me shtrëngata dhe breshër. Sakaq, reshjet e dendura të shiut priten edhe në ditët në vijim.Sipas Institutit të Gjeoshkencave, reshje do të ketë në të gjithë territorin.

Lexone

Përgadituni, borë dhe ulje temperaturash

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar segjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike, sipas institutit, do të mbajë mot i ndryshueshëm , i përcjellë me vranësira të ç’rregullta të cilat do të shoqërohen me reshje …

Lexone