Home / Tag Archives: institucionet

Tag Archives: institucionet

Konkursi për infermierë, në Tiranë u përzgjodhën vetëm 87 kandidatë

185 kandidatë u shpallën fitues në konkursin e zhvilluar për infermierë, mami, fizioterapistë, teknikë laboratori dhe teknikë imazherie në qarkun e Tiranës.Nga këta, vetëm 87 prej tyre janë punësuar në qendrat shëndetësore dhe spitalet në qarkun e Tiranës. Njoftimin e ka bërë të ditur ministria e Shëndetësisë.E njëjta procedurë, njofton ministria, do të vijojë në çdo qark të vendit deri në plotësimin e 416 vendeve vakante për infermierë, mami, fizioterapistë, teknikë laboratori dhe teknikë imazherie në institucionet shëndetësore.Procesi do të përmbyllet brenda datës 27 Prill.

Lexone

Kuvendi voton qeverinë “Zaev” në Maqedoni – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Votimit të qeverisë së Maqedonisë i parapriu një debat që zgjati për dy ditë mes deputetëve të shumicës së re dhe opozitës së ish-kryeministrit Gruevski. Përballë akuzave të kundërshtarëve politike kreu i LSDM, Zaev, paraqiti synimet kryesore te programit të tij qeverisës: rritja ekonomike dhe …

Lexone

Erdogani pritet të vizitojë Kosovën pas formimit të Qeverisë

Erdogani pritet të vizitojë Kosovën pas formimit të Qeverisë

Ambasada e Turqisë në Kosovë ka shënuar një vjetorin e tentim grusht shtetit në Turqi me 15 korrik të vitit 2016. Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kilic, organizatën FETO të Gylenit e ka quajtur organizatë terroriste dhe të rrezikshme, pasi ka të shtrirë aktivitetin e saj në me shumë se …

Lexone