Home / Tag Archives: infermiere

Tag Archives: infermiere

VIDEO tronditëse: Masazh apo keqtrajtim?

Ky është momenti i tmerrshëm kur një infermiere kap në kokë dhe tund foshnjën duke pretenduar se po i bën masazh.Përkundër asaj që duket e rrezikshme, një masazh i tillë është bërë popullor në Kazakistan.Kjo masazhatore kryen “rituale” të diskutueshme të shërimit.Larisa Orinbasarvna nga Kazakistani është një masazhatore e certifikuar për 11 vitesh dhe pretendon të ketë një qasje unike për të masazhimin e fëmijëve.Në video ajo shihet duke mbajtur një fëmijën për një këmbe dhe duke e tundur në duar.Por më shokuese është momenti kur ajo kap fëmijën për kokë dhe fillon ta tundë. (TemA)

Lexone

Preken nga fruthi dy infermiere në Berat

Dy infermiere të Spitalit të Beratit janë shtruar në pavijonin e infektivit, pasi dyshohet se janë prekur nga fruthi. Lajmi bëhet i ditur nga mjekja infeksioniste Elena Xhaxho. Mjekja konfirmon 7 raste me fruth në Spitalin e Beratit, të cilët po marrin trajtim.Mësohet se dy infermieret, të cilat tashmë janë të izoluara dhe po mbahen nën vëzhgim, i shërbyen një djali 24-vjeçar të prekur nga fruthi.Burimi: Panorama

Lexone