Home / Tag Archives: incident

Tag Archives: incident

VIDEO/ Momenti shokues: Taksisti edhe nget makinën edhe shikon ndeshje futbolli

Ky është një momenti shokues kur një shofer taksie është kapur duke shikuar TV gjatë kohës që drejtonte makinën dhe kishte pasagjerë në veturën e tij.Duncan MacLeod, 27 vjeç kishte mbetur i shtangur kur gjatë kohës që ishte në taksi e pa shoferin teksa shikonte ndeshje futbolli në të njëjtën kohë kur edhe voziste nëpër Londër.Ai filmoi këtë incident dhe e raportoi atë në polici para se të shpërndante videon në mediat sociale.Ai tha: “Unë u trondita kur e pash këtë gjë. Por, ai më tha se nuk duhet të shqetësohesha sepse isha krejtësisht i sigurt”.Pas kësaj akuze, kompania e taksive e ka pushuar nga puna shoferin. (TemA)

Lexone

FOTOT: Irina Shayk i urren mbathjet, shkon në Festivalin e Kanës “siç e ka bërë nëna”

Irina Shayk duket se i urren të brendshmet.Së fundmi, bukuroshja u paraqit me një fustan të kuq që mbahej me zinxhirë në Festivalin e Kanës.Ky fustan tregonte qartë se modelja ruse nuk kishte veshur mbathje në premierën e filmit “Sorry Angel”, të regjisorit francez Christophe Honoré.32-vjeçarja arriti që të mos ketë asnjë incident me fustanin gjatë pozimeve për fotografët.(TemA)

Lexone

VIDEO/ Badigardët e Ilir Metës, incident me një qytetare në Gjirokastër

Presidenti Ilir Meta një ditë më parë ka qenë në Gjirokastër.Por, badigardët e tij janë bërë pjesë e një incidenti me një qytetare.Ajo ka kërkuar të takohet me Metën, por siç duket nga video e siguruar nga TemA, badigardët e Metës janë përpjekur ta izolojnë atë, çka ka sjellë reagimin e ashpër të qytetares.(TemA)

Lexone

VIDEO/ Momenti tragjik: Shembet tavani i parkingut, humbin jetën tre persona

Ky është momenti i tmerrshëm kur tavani i parkingut shembet dhe zë poshtë disa makina.Fatkeqësisht nga ky incident humbën jetën 3 persona.Dy anëtarë të një familje u shtypën për vdekje kur copat e mëdha të betonit përfunduan mbi veturën në të cilën ishin.Ndërkohë teksa policia nxirrte trupat e pajetë e dy bashkëshortëve gjetën pranë tyre edhe një foshnje e cila fatmirësisht ishte gjallë.Ngjarja e tmerrshme ndodhi në një qendrën tregtare në Changshu të Kinës. (TemA)

Lexone

Tensionet në rritje: Tjetër incident mes anijeve greke dhe turke në Egje’

Marina greke njoftoi sot se një prej anijeve të saj të luftës ishte përplasur me një anije tregtare turke në detin Egje’, episodi i fundit i një serie incidentesh mes dy shteteve fqinje dhe anëtare të NATO-s.”Anija turke është afruar dhe ka prekur anijen greke, e cila merrte pjesë në manovra të NATO-s”, saktësoi Marina greke, raporton ata.‘’Nuk ka të plagosur dhe dëme serioze’’, bëhet e ditur nga i njëjti burim duke saktësuar se anija turke është rikthyer në ujërat territoriale të vendit të saj.Disa ditë më parë, ushtarë grekë gjuajtën me armë në formë paralajmërimi ndaj një helikopteri turk, i cili po i afrohej ishullit grek Ro, në juglindje të Egjeut.

Lexone

Air France plane engine fails over Atlantic

Air France plane engine fails over Atlantic

An Air France flight from Paris to Los Angeles was forced to make a sudden diversion when it lost part of an engine over the Atlantic. One of the four engines on the Airbus A380 flight AF66 failed west of Greenland on Saturday. No-one was injured in the incident, but …

Lexone