Home / Tag Archives: identifikuar

Tag Archives: identifikuar

Turqi, kishte lidhur vajzën në pjesën e pasme të mjetit, arrestohet babai (Video)

Autoritetet turke kanë arrestuar një burrë, i cili kishte lidhur vajzën në pjesën e pasme të automjetit të tij. Video tronditëse u bë virale në rrjetet sociale në Turqi, ku shihej 8-vjeçarja në pjesën e pasme të minibusit.Drejtuesi i mjetit i identifikuar si Idris K. deklaroi se vajza kishte këmbëngulur që të qëndronte në transportuesin e biçikletave të automjetit.Sipas tij, transportuesi i biçikletave është i sigurt dhe mban deri në 150 kg.https://video.dailymail.co.uk/video/mol/2018/08/29/6465727306699682180/640x360_MP4_6465727306699682180.mp4 30 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Dasmorët thyejnë urdhrin dhe nxjerrin videon/ Valle popullore dhe lule rozë në dasmën e Sarës dhe Ledionit

Ndonëse u përpoqën që ceremonia e tyre të ishte tërësisht private, duket se Sara dhe Ledioni nuk ja kanë dalë plotësisht. Thuhet madje se ata i kanë porositur të ftuarit të mos publikojnë imazhe nga dasma e tyre në rrjetet sociale.Por duket se dikush e ka thyer “urdhrin” dhe nga martesa e tyre luksoze në Como ka dalë tashmë edhe një video, publikuar nga Iconstyle. Ndonëse e filmuar në errësirë dhe pa identifikuar shumë të ftuarit që gjenden aty, videoja sjell një moment nga kërcimi i një valleje tiranase, me muzikën e Artiola Toskës.Edhe pse jo shumë e qartë, në video shihet dekori dhe lulet e shumta që dominojnë ambjentin, ndërsa ngjyra temë e ceremonisë është roza.The post Dasmorët thyejnë urdhrin dhe nxjerrin videon/ Valle popullore dhe lule rozë në dasmën e Sarës dhe Ledionit appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Tronditet Peshkopia/ Djali vret nën dhe babain

Ngjarje e rëndë në Peshkopi. Djali ka vrare nenën dhe babanë ne rrethana qe ende presin te sqarohen.Sipas te dhënave te para i riu mësohet se sapo kishte ardhur nga Anglia.Viktimat janë identifikuar si Flamur Sela dhe bashkëshortja e tij.The post Tronditet Peshkopia/ Djali vret nën dhe babain appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Gigi Hadid dhe Zayn Malik sërish bashkë

Gigi Hadid dhe Zayn Malik janë sërish bashkë. Ata u ndanë në muajin mars, por u kapën mat duke shkëmbyer puthje dy muaj më vonë.Ka qenë modelja e famshme, e cila konfirmoi me anë të një fotoje rikthimin me këngëtarin britanik. Në historinë e Instagram-it ajo ka postuar një foto ku Zayn shfaqet duke i dhuruar një puthje në faqe.Edhe pse fytyra e 24-vjeçarit nuk dukej ai është identifikuar nga tatuazhi i tij në krah.Pas ndarjes së tyre pritej që ish-pjesëtari i “One Direction” të hiqte tatuazhin me sytë e Gigi-t nga kraharori i tij, por e kundërta ndodhi pasi ai e shfaqte vazhdimisht në rrjetet sociale.1 of 46 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Vrasja biznesmenit nga Vlora, dy pistat ku po heton policia. Ja e shkuara e 29-vjeçarit

Viktima e mbremshme ne Vlore, pronari i nje lokali dhe biznesmeni Vasil Dervishaj qe u ekzekutua sapo ka zbritur nga makina, nuk eshte nje emer i panjohur per policine.“Panorama” ben me dije se ai ka qene i arrestuar me pare per trafik te lendeve narkotike.Pas ngjarjes, policia ka nisur hetimet ne disa pista, duke u perqendruar vecanerisht ne ate te nje krimi per hesape droge dhe ne nje krim per shkak te hakmarrjes pas nje hasmerie te vjeter.Nuk ka ende asgje zyrtare lidhur me shkakun, pasi policia thote se eshte duke hetuar per ngjarjen.Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po krihet zona me qëllim kapjen e autorëve, të cilët dyshohet se janë larguar në drejtim të Fierit për të humbur gjurmët.Si pjese e procedures hetimore, policia ka bere edhe disa shoqerime per t’i pyetur lidhur me ngjarjen, por nuk ka asnje te dyshuar apo identifikuar si autor.

Lexone

Panik te “Unaza e Re”, 30-vjeçari kërcënon të hidhet nga pallati (EMRI)

Zona e njohur si “Unaza e Re” në kryeqytet është vendosur në panik këtë mesditë, pasi një i ri kërcënoi të hidhej nga pallati.Djali 30-vjeçar i identifikuar si shtetasi Ilir Braho kërcënoi se do të bënte vetëvrasje. Ai njihet si një person problematik në zonë. Pas disa minutave në majë të pallatit ku edhe banon, 30-vjeçari ka zbritur në banesë dhe po survejohet nga familjarët të cilët e kanë qetësuar.Ende nuk dihen arsyet që e kanë shtyrë Brahon të bëjë këtë veprim.31 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Sulmi në Belgjikë, agresori kishte kryer një tjetër vrasje një natë më parë

Agresori i dyshuar për vrasjen e dy policëve dhe të një civili në Belgjikë ka kryer një tjetër vrasje një natë para sulmit. Lajmi u bë i ditur nga ministri i Brendshëm belg, Jan Jambon.Sipas tij, agresori, i identifikuar si Benjamin Herman ka vrarë një burrë ish-të burgosur, të cilin e ka takuar gjatë kohës sa ka qenë në burg. Prokurorët thanë se ata po i trajtojnë sulmet si “vrasje terroriste”.Ai po ashtu ka marrë peng një mirëmbajtëse në një shkollë përpara se të vritej nga policia. Zyrtarët thanë se 31-vjeçari ka thirrur “Allahu Akbar” (Zoti është më i madhi) disa herë gjatë sulmit.Të hënën, ai është liruar përkohësisht nga burgu ku ka shërbyer dënimin për vjedhje dhe shkelje të tjera. Mediat lokale thonë se ai mund të jetë radikalizuar gjatë kohës sa ka qenë në burg.30 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT +18: Elefanti shtyp për vdekje kujdestarin e tij

Një elefant ka shpëtuar për vdekje kujdestarin e vet, në një aksident tragjik në një tempull në Indi.Kujdestari i elefantit i identifikuar si Gajendran, 48-vjeç, u vra teksa po qëndronte mbi elefantin në tempullin Samayapuram Mariamman në Tiruchirappalli.Pamjet e tmerrshme nga vendi i ngjarjes, shfaqin trupin e pajetë të Gajendranit i mbuluar në gjak në hollin e tempullit.Elefanti ishte mbajtur brenda tempullit për të kryer një ritual, por në një moment sulmoi kujdestarin të cilin e la të vdekur në vend. (TemA)

Lexone

AKU bllokon 53 tonë mish që vinte nga Brazili: Ishte me salmonelë

Autoriteti Kombëtari Ushqimit ka identifikuar dy ngarkesa me 53.1 ton mish importi i cili rezultonte i kontaminuar me salmonela typhimurium. Këto ngarkesa me origjinë nga Brazili ishin të destinuara për tregun shqiptar.Veç këtyre dy rasteve, gjatë vitit 2018 AKU njofton se ka identifikuar dhe kthyer mbrapa edhe 78. 1 ton mish në kuadër të kontrolleve të cdo ngarkese me mish të importuar nga Brazili. Autoriteti Kombëtar i Ushqimit thekson se kontrollon dhe realizon analizat e cdo ngarkese mishi nga Brazili për të garantuar në mënyrë të plotë sigurinë ushqimore të produktit që importohen.Në vitin 2017 janë analizuar 225 mostra, ngarkesat e të cilave janë analizuar nga ISUV dhe ka dalë jo konform vetëm një prej tyre. Më herët, sipas AKU nuk rezulton për asnjë ngarkesë të identifikuar problematike.AKU deklaron se nga Janari e deri më sot janë analizuar mostrat e 178 ngarkesave, në total 4700 ton (mish derri, mish gjedhi, dhe mish pule) nga të cilat kanë dalë jo konform 5 ngarkesa, 13..

Lexone