Home / Tag Archives: hormoneve

Tag Archives: hormoneve

Ja cili është truku që do t`ju rris bimë tuaja shpejt dhe bukur, 6 arsye pse duhet të spërkatni këtë produkt në lulet tuaja

Bimët e brendshme dhe të jashtme përfitojnë nga përdorimi i kanellës për t’i mbajtur ata të shëndetshëm. 1-Mbron fidanët Kanella, është një luftëtar i provuar dhe mund të parandalojë që fara të zhduket. 2-Zhduk kërpudhat e egra Siç u përmend më herët me analogjinë time të vogël të breshkave të breshkave, kërpudhat nuk u pëlqenin kanellës. Në vend që të kaloni një pasdite pranverore duke mbledhur kërpudha të egra të egra nga kopshti juaj, u jepni atyre një pak kanellë që fshihen dhe i shikoni të zhduken!3-Stimulon rritjen e rrënjës Ndalo blerjen e hormoneve kimike, thjesht aplikoni kanellën në rrënjë kur mbillni lulet! 4- Parandaluese për milingonat Spërkatni kanellë për të vrarë milingonat dhe për t’i mbajtur ata larg. 5-Prerja aksidentalisht e pemëve Aksidentalisht plagosja e bimëve mund t’ju bëjë të ndiheni fajtorë dhe duke spërkatur pluhur kanelle në inkurajon shërimin dhe parandalimin e infeksionit. 6-Lule të brendshme Mos harroni për bimët tuaja të brendshme kanella i ndihmon të..

Lexone

Hormone, apo domate?! (FOTO)

E kuqja nga jashtë mund t’ju gënjejë. Dhe nuk është hera e parë. Në qytetin e Vlorës, rast i denoncuar në Express, një qytetar ka blerë në treg domate, e cila në brendësi ishte e mbushur me hormone. Shtimi i hormoneve nga disa prej kultivuesve të domateve, bëhet me qëllim …

Lexone