Home / Tag Archives: historine (page 2)

Tag Archives: historine

VIDEO/ Ç’ndodhi me burrin nga Laçi që iu ankua live Ramës se e merrte 60 mijë, tani ilaçi është 215 mijë: Ministrja…

Kryeministri Rama e ka nisur diten me historine e qytetarit nga Laci, qe vuan nga hepatiti B dhe iu ankua live gjate takimit te tij te fundit, per rritjen e cmimit te ilacit“Jam me hepatit B, prej vitesh kurohem per melcine e zeze, e marr me gjysme rimbursim ilacin 60 mije, e mora kete radhe ishte bere 215 mije leke, me kaq une nuk e marr dot”- tha ai.Pas takimit, Rama ka telefonuar ministren e Shendetesise, e cila ka pritur me tej qytetarin dhe eshte sqaruar si mund ta shihni ne videon me poshte.“MIRËMËNGJES dhe me këtë episod që nisi në takimin e llogaridhënies në Kurbin e përfundoi në zyrën e ministres në Tiranë, ku sqarohet edhe kushdo që është i interesuar të dijë për listën e re të barnave të rimbursueshme, ju uroj një ditë të mbarë”- shkruan Rama.

Lexone

VIDEO/ Ç’ndodhi me burrin nga Laçi që iu ankua live Ramës se “e merrja 60 mijë, tani ilaçi është 215 mijë’: Ministrja…

Kryeministri Rama e ka nisur diten me historine e qytetarit nga Laci, qe vuan nga hepatiti B dhe iu ankua live gjate takimit te tij te fundit, per rritjen e cmimit te ilacit“Jam me hepatit B, prej vitesh kurohem per melcine e zeze, e marr me gjysme rimbursim ilacin 60 mije, e mora kete radhe ishte bere 215 mije leke, me kaq une nuk e marr dot”- tha ai.Pas takimit, Rama ka telefonuar ministren e Shendetesise, e cila ka pritur me tej qytetarin dhe eshte sqaruar si mund ta shihni ne videon me poshte.“MIRËMËNGJES dhe me këtë episod që nisi në takimin e llogaridhënies në Kurbin e përfundoi në zyrën e ministres në Tiranë, ku sqarohet edhe kushdo që është i interesuar të dijë për listën e re të barnave të rimbursueshme, ju uroj një ditë të mbarë”- shkruan Rama.

Lexone

FOTOT/ Rrëfimi i këngëtares së njohur shqiptare: Deshi të më përdhunonte në studio, por dola me vrap

Producenti i reperit Drake është duke u përballur me akuza për abuzime seksuale ndaj dy femrave, por atyre i është shtuar edhe këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha, e cila ka treguar historinë e saj me anë të postimeve në “Twitter”.Bebe ka treguar se producenti Detail e kishte ngacmuar atë seksualisht.“Ai e provoi edhe me mua, kur isha në fillimet e mia, por dola me vrap nga studio e tij. Karma një Bushtër”, shkroi Bebe Rexha në Twitter.

Lexone

Boca Juniors fiton titullin në Argjentinë (Foto)

Boca Juniors shpallet zyrtarisht kampionia e Argjentinës një ndeshje përpara fundit të sezonit. Ky ishte titulli i dytë radhazi për skuadrën nga Buenos Aires dhe i 33-ti në historinë e klubit. Mision i përmbushur me sukses për Carlos Tevez i cili u kthye në Argjentinë duke lënë kampionatin kinez pikërisht për të fituar një tjetër titull kampion me Boca Juniors. Skuadra e Guillermo Barros Schelottos arriti të merrte një barazim 2-2 në sfidën e prapambetur ndaj Gimnasia La Platas në transfertë pikë që i mjaftoi Bocës për ta çuar në +4 avantazhin ndaj Godoy Cruz të vendit të dytë dhe për të fituar zyrtarisht një javë përpara fundit të sezonit titullin kampion në Argjentinë.1 of 510 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO/ Rama e nis ditën me historinë e mjekes së re, bën një premtim: Punësimi i 300 mjekëve të rinj…

Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten sot me nje shembull tjeter te mjekeve qe pas diplomimit zgjedhin spitale te tjera dhe jo Tiranen, ne sherbim te komunitetit neper rrethe.Kete radhe, Rama nxjerr historine e Enkeledes, e cila pas diplomimit si mjeke nefrologe u kthye ne spitalin e Korçes.Mesazhi i RamesMIRËMËNGJES dhe me shembullin e Dr. Enkeledës, një nga shumë mjekët e rinj specialistë që falë bonusit financiar të miratuar nga qeveria, në vend të kryeqytetit kanë zgjedhur të punojnë në spitalet rajonale të vendit, ju uroj një ditë të mbarëPunësimi i 300 mjekëve të rinj specialistë deri vitin tjetër në mbarë vendin, do të sjellë një rritje të ndjeshme të numrit dhe cilësisë së shërbimeve të specializuara që ofrohen për qytetarët në të gjitha spitalet tona

Lexone

Dëshira e Les Herbiers nuk mjafton, PSG fiton Kupën e Francës

Paris Saint Germain bën tris në këtë sezon. Skuadra e Unai Emery mposhti 2-0 modestët e Les Herbiers në finalen e Kupës së Francës që u zhvillua në Stade de France duke bërë të vetin trofeun e dytë më të rëndësishëm në Francë.PSG e fitoi për herë të 4-t radhazi këtë kompeticion dhe për herë të 12-të në historinë e saj duke përmirësuar rekordin e mëparshëm me 11 trofe.Skuadra e kategorisë së tretë që i surprizoi të gjithë me mbrritjen deri në finale ishte me fat në 25 minutat e para teksa Parisi u ndal 2 herë nga shtylla dhe një herë nga traversa, dy nga tentativat ishin të Lo Celsos dhe një e Mbappe.Megjithatë në të 26-ën mesfushori i talentuar argjentinas Giovani Lo Celso korigjoi shenjestrën me një goditje të bukur nga distanca duke kaluar në epërsi kampionët e Francës. Në fillimin e pjesës së dytë Mbappes iu anullua një gol ndërsa për të vulosur triumfin e PSG mendoi i përhershmi Edinson Cavani që në minutën e 74-t kthehu në gol një 11-metërsh.Për t’u përmendur edhe fakti që..

Lexone

Berisha mbret i Australisë, por tani mund të largohet

Besart Berisha mund të quhet pa frikë mbreti i Australisë. Shënuesi më i mirë në historinë e kampionatit australian është kthyer një njeriun e trofeve, sepse para pak ditësh u shpall kampion me Melburn Viktori, në fund të një tjetër sezoni mbresëlënës, me shqiptarin që shkëlqeu në play-off.Megjithatë, tashmë Melburn Viktori mund të humbasë yjet e saj, sepse shumë emra të njohur janë drejt largimit. Një prej tyre është pikërisht Berisha, lojtari simbol i Melburnit, që mban pezullim gjithë strategjitë e klubit.2012? 2014? 2015? 2018? pic.twitter.com/492paUz8Ch— Hyundai A-League (@ALeague) May 5, 201832-vjeçari ka lënë të kuptohet se po sheh vërdallë dhe ofertat e çmendura që i kanë ardhur nga Kina tashmë duhen parë me prioritet, për të kapur kontratën e fundit të madhe në karrierë, pas triumfit total në Australi.Berisha ka edhe një vit kontratë, por nëse do të kërkojë largimin, zor se Viktori do ta ndalë.

Lexone

(VIDEO) Festë në Uells, Kardifi “shkruan” kapitullin “2” të historisë!

Kardifi kthehet të luajë në Premier League… Sezonin tjetër, falë vendit të dytë në Championship (kategoria e dytë angleze), klubi i Uellsit, do të matet me eliën e Premier League… Mjaftoi një barazim brenda fushës 0-0 ndaj Reding. “Zogjtë blu” – nofka e tyre – të stërvitur nga Neil Uarnok i bashkohen Uolvehemptonit, fituesi i kampionatit dhe vendi i parë, i cili kishte siguruar me kohë ngjitjen.Kardifi ka luajtur vetëm një herë në Premier League në historinë e tij, në sezonin 2013-2014. Sa i përket playoff, që do të vendosin edhe vendin e tretë në Premier, gjysmëfinalet do të jenë Fulham-Derbi (11 dhe 14 maj) dhe Aston Vila-Midëllsbrou (12 dhe 15 maj). Finalja do të luhet në “Ëembley” më 26 maj.Një histori më vete meriton sigurisht trajneri i mrekullive, Uarnok, trajneri 69-vjeçar, i cili arrin kështu ngjitjen e tetë në karrierë, të katërtën në Premier League, një rekord.Por, për t’u ngjitur, sigurisht, këtë sezon, uellsianët janë udhëhequr nga golat me peshë të kanadezit Hoilet ..

Lexone

Një eksperiencë e re për Ilda Bejlerin

Moderatorja e mirënjohur e “Supersport” dhe një nga ikonat e “Digitalb”, Ilda Bejleri ka pozuar nën logon e “Netflix”, teksa ka bërë edhe një njoftim të rëndësishëm.Në foton e postuar në ‘Instagram’, ajo njofton se do të shfaqet këtë herë në një sfidë të re, si aktore.Ilda Bejleri do të jetë pjesë e filmit “Rimetti a noi i nostri debiti”, me regji të Antonio Morabito, që tregon historinë e Guidos (Claudio Santamaria), që mundohet të ecë përpara në jetë si të mundet.“Ndihem me fat që jam pjesë e këtij filmi dhe njëkohësisht po e shijoj në maksimum këtë eksperiencë timen të parë si aktore”, shkruan Ilda në Instagram.Ilda Bejleri njihet si gazetare dhe moderatore e emisioneve sportive në “Digitalb”, por edhe si prezantuese ku spikati me super shoën gjigant “Kthimi i Dallëndysheve”, pak kohë më parë.1 of 55 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Shokon vëllai i Meghan Markle: “Princ Harry hiq dorë sa më shpejt nga ajo!”

Dasma mbretërore e Princ Harry dhe Meghan Markle është vetëm disa javë larg dhe përgatitjet për atë që pritet të jetë një nga martesat më madhështore të vitit, kanë filluar prej kohësh.Por, mesa duket, vëllai i Meghan Markle, të fejuarës së Princ Harry, nuk është aspak entuziast për dasmën e motrës së tij.Ai ka shkruajtur një letër, përmes së cilës i kërkon princit që të heqi dorë nga dasma me Meghan sa nuk është ende vonë. Në këtë letër ai ka kritikuar motrën e tij, duke deklaruar se fama e Hollywood-it e bëri njeri tjetër.Sa më shumë kalon koha për dasmën tuaj mbretërore, aq më e qartë bëhet se kjo dasmë është gabimi më i madh në historinë e mbretërisë.”- shkruan gjysmë-vëllai 51-vjeçar.Thomas Meghan dhe i vëllai i saj, Thomas, nuk janë takuar që prej vitit 2011 dhe këtë mungesë, ai e ka përdorur në funksion të deklaratës së tij.Edhe më parë, Thomas ka bërë deklarata të tilla kundra së motrës, por kjo e fundit vërtet që i ka tejkaluar caqet.The post Shokon vëllai i Meghan..

Lexone