Home / Tag Archives: historik

Tag Archives: historik

Olsi Teqja largohet nga Shkëndija e Tetovës

Olsi Teqja nuk është më futbollist i skuadrës së Shkëndijës së Tetovës.Mbrojtësi 29-të vjeçar kishte kontratë njëvjeçare e cila skadoi me përfundimin e sezonit 2017/2018.Pas bisedimeve me kryesinë është marrë vendimi se në këtë moment ndarja është në interes të dy palëve.Shkëndija ka falenderuar Olsi Teqjën për kontributin e dhënë gjatë sezonit historik ku ekipi fitoi trofetë në kampionat dhe Kupë, duke i dëshiruar shëndet dhe shumë suksese në të ardhmen.

Lexone

Anulohet takimi historik mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, ja arsyet

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump nuk do të takohet me liderin e Koresë së Veriut, Kim Hong Un në takimin e planifikuar të mbajen më 12 qershor në SingaporLajmin e ka bw137 të ditur Shtëpia e Bardhë ku thotë se Presidenti Trump po tërhiqet nga takimi me Kim.“Mjerisht, duke u bazuar në armiqësinë e madhe dhe të hapur të shfaqur në deklaratën tuaj më të fundit, unë mendoj se është e papërshtatshme, në këtë kohë, që të ketë këtë takim të planifikuar gjatë,” tha Trump në një letër për Kim Jong Un.

Lexone

VIDEO: “Stop se po kalon gruaja ime”, diktatori Kim Jong-un shtyn fotografin

Kim Jong-un është bërë pjesë e një skene të pakëndëshme.Lideri i Koresë së Veriut ka shkaktuar një moment të habitshëm ku ka shtyrë një fotograf që i kishte zënë rrugëDiktatori u kap gjatë takimit historik të javës së kaluar ndërmjet dy Koreve ku po kalonte gruaja e tij Ri Sol.Për më tepër shihni gjestin në vieon e mëposhtme.(TemA)

Lexone

Takimi Kim Jong-un Trump: Panmunjom vendi i mundshëm

Presidenti amerikan, Donald Trump përmendi sot qytezën Panmunjom, në kufirin mes dy Koreve, si vendtakimin e mundshëm për samitin historik me liderin koreano-verior, Kim Jong Un.”Shtëpia e Paqes’ në kufirin mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut a nuk do të ishte një zonë më përfaqësuese, më e rëndësishme dhe më e qëndrueshme se një shtet i tretë? Thjesh po bëj një kërkesë!”, shkruan Trump me afrimin e këtij takimi që pritet të mbahet deri në muajin qershor.

Lexone

FOTOT/ Berisha “bekon” Bashën: Plasin përqafimet në PD, nga servilizmi ndaj Selamit tek vështimet e Nishanit

Sali Berisha prej kohësh është shndërruar në një prej njerëzve më besnik të kryedemokratit Lulzim Basha duke konfirmuar çdo vendim që ai merr.Kjo është parë edhe sot gjatë Kuvendit të PD-së ku ata kanë shkëmbyer përqafime të forta.Ndërkohë, është parë edhe kritiku Eduard Selami i cili është përshëndetur me përzemërsi nga lideri historik Sali Berisha.Më poshtë po përcjellim disa prej fotove më pikante. (TemA)

Lexone

Kane s’ka të ndalur ! Arrin një rekord !

HARRY KANE u bë lojtari i dytë më i shpejtë në epokën e Premier Ligës i cili ka shënuar 100 gola, përcjell ORAinfo.   Goli i tij nga penalltia kundër Liverpulit e  bëri që ylli anglez të thyejë një rekord të ri.  Sulmuesi anglez Kane goditi  arritur golin historik në …

Lexone