Home / Tag Archives: historia

Tag Archives: historia

Balla tallet me Bashën: Avokati dhe varrmihësi i Babales, Lulëzimi do bie në gropën që hapi vetë

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar pas dekalratave të kreut të PD Lulzim Basha i cili foli për një skenar për mbrojtjen e Agron Xhafës vëllai të ministrit të Brendshëm.Përmes një statusi ironizuar në facebook Taulant Balla shkruan se avokati dhe varrmihësi i Babales Lulëzim Basha, ka mbajtur sot 5 fjalime e gjysëm duke përsëritur të njëtat gjëra, fundin e paralajmëruar të babaleskandalit.Më tej Balla thotë se tanimë edhe Lulëzimi qe e futi Babalen në gropën ku tani po bie vetë, e ka marrë vesh që të gjithe e kanë marre vesh se e gjithë historia është një sajesë e Saliut dhe e atij vetë.Postimi i plotë i Ballës“Avokati dhe varrmihesi i Babales Lulezim Basha, ka mbajtur sot 5 fjalime e gjysem! 4 ne parlament, gjysem ne internet dhe 1 ne kuzhinen e baltes se Shqupit.Ne fakt ka qene i njejti fjalim, i perseritur 5 here e gjysem dhe pa e zene me goje emrin e Babales, ai ka folur vetem per fundin e paralajmeruar te babaleskandalit.Sepse tanime edhe Lulezimi ..

Lexone

Adi Krasta me syrin e nxirrë: Historia e rrahjes së moderatorit, për një kompliment

Adi Krasta, ka postuar në Instagram një foto të hershme, ku shihet me shenjën e nxirë poshtë syrit të djathtë.Në fakt kjo foto është dëshmi e një historie rrahjeje që bëri shumë bujë në vitet ’90-të.Gjithçka ndodhi në një prej spektakleve të para të tij pas viteve ’90-të, “12 vallëzime pa një të shtunë”.Motivet e rrahjes sipas medias së asaj kohe, ishin pasi Krasta kishte komplimentuar një vajzë të ftuar nga publiku në skenë, që siç u tha, ishte e lidhur me një tip të fortë.Më pas moderatori u rrah keqas brenda një dyqani, ndodhi kjo që tronditi atëherë opinionin publik.Në disa shkrime që gjenden në Google u tha se qeveria mori në mbrojtje për disa kohë Krastën, duke i lënë pas pas vetes dhe një truproje të Gardës së Republikës.Në lidhje me këtë kujtim aspak të mirë nga karriera e tij, kanë komentuar dhe miqtë e ndjekësit në Instagram, duke e përshkruar foton me fjalët: “Ishte koha kur të vinin burrat pas për një kompliment në tv”.(TemA)

Lexone

Do rikthehet sërish? Flet Ilva Tare: Historia e Eduard Selamit s’ka mbaruar akoma në PD

Gazetarja Ilva Tare ka komentuar pozicionin e bashkëshortit të saj Eduart Selami brenda Partisë Demokratike.E ftuar në programin “Xing me Ermalin”, moderatori e ka “thumbuar” në këtë drejtim duke i thënë se sipas zërave Selami është bërë socialist si sakrificë ndaj dashurisë për të.“Thonë që Eduard Selami prej teje është bërë socialist”, i tha Ermal Mamaqi.E menjëhershme ishte përgjigja e Tares e cila i kujton aktorit: “Eduarti ka një histori me Partinë Demokratike. Është themelues i saj, kontribues në demokratizimin e saj dhe historia e Eduardit me Partinë nuk ka mbaruar akoma”, tha Ilva.Teksa u pyet mbi politikanët e ndershëm, ajo u shpreh se politikani më i ndershëm është bashkëshorti i saj Eduard Selami.(TemA)

Lexone

Burgu kthehet në fshat, banorët dëshmitarë të dhunës së diktaturës

Në Shën Vasil, një fshat i vendosur buzë rrugës nacionale 15 kilometra larg Sarandës, banorët ende jetojnë mes rrënojave dhe kujtimeve të burgut dhe ish-kampit famëkeq të punës gjatë periudhës së regjimit komunist.Shtëpinë e Andon Gjonit në këtë fshat e vizitojnë herë pas herë ish-të burgosur politikë dhe familjarë të tyre. Kulla e dikurshme e rojës së burgut gjendet në oborrin e shtëpisë së tij, ndërsa vetë shtëpia ishte dikur dhoma e takimeve të familjarëve me të burgosurit.Vitet e fundit të diktaturës Andoni shërbeu si ndihmës i të atit dhe së bashku transportonin me kafshë ngarkese ujë të pijshëm për burgun. Banorët edhe pse jashtë mureve ishin dëshmitarë të torturave dhe vrasjeve të shpeshta të të burgosurve.“Kur kam ardhur dikur këtu, një i burgosur doli nga pjesa që tashmë është shtëpia ime, me barkun e çarë. Kur e kam parë që i kanë dalë zorrët jashtë, jam tmerruar dhe nuk vija më këtu”, tregon Andon Gjoni.Shumë prej mjediseve të dikurshme të burgut si fjetorja e ushtar..

Lexone

Monika Kryemadhi: Rama po e qelb Shqipërinë fare, ikni prej tij se është drejt fundit

Monika Kryemadhi thotë se kryeministri Edi Rama është drejt fundit dhe se opozita do të marrë fatin e vendit në dorë.Kryetarja e LSI u ka bërë thirrje deputetëve të Partisë Socialiste që të braktisin Ramën siç bëri LSI pasi ai ka uzurpuar partinë.“Rama është drejt fundit, nuk ka njeri që ta mbrojë dhe nuk ka njëri që ta ndihmojë, nuk ka më media. Ai nuk blen dot më shqiptarët, pasi nuk u blen dot shpirtin.Llumi dhe era e keqe që ka uzurpuar Edi Ramën, nuk ka pse të përcillet tek shqiptarët.U bëj thirrje socialistëve të largohen prej tij, pasi ai nuk është socialit por një sekt kriminal dhe ka uzurpuar partinë 11 vjet më parë.Të gjithë të sensibilizojnë Edi Ramën dhe të mos lejojnë që ta shkatërrojë më tej, pasi historia në 80 vite është e destinuar që të mbyllet këtë vit”, tha ndër të tjera Kryemadhi.

Lexone

Luana Vjollca veshur në të zeza: Mbaja pa rreshtur sytë nga qielli

Moderatorja e njohur Luana Vjollca ka ndarë në rrjetet sociale disa foto ku shfaqet veshur në të zeza.Krah njërës prej tyre ku si gjithmonë duket tunduese ajo ka bërë dhe nëj dixhiturë mjaft emocionuese ku tregon pak nga rrugëtimi i saj.‘Ne fund te fundit jeta ime eshte historia e perpjekjeve qe kam bere per te qendruar me kembet ne toke, ndersa mbaja pareshtur syte nga qielli.’ ka shkuar Luana në postimin e saj.Burimi: Gazeta ExpressThe post Luana Vjollca veshur në të zeza: Mbaja pa rreshtur sytë nga qielli appeared first on Thashetheme VIP.

Lexone

Fatos Lubonja zbulon shit-blerjen e ambasadorëve: Ata kanë gabuar, kanë mbështetur Ramën

Fatos Lubonja ka folur lidhur me shit-blerjen e ambasadorëve të akredituar në vendin tonë. Analisti tregon se ka arritur në përfundimin se ata shpesh herë kanë gabuar pasi sipas tij kanë mbështetur kryeministrin Edi Rama dhe jo opozitën e vendit.Lubonja theksoi në “News24” në shumë raste diplomatët kanë gabuar për interesa personale.“Shit-blerjen duhet ta provojë, si provë. Mendoj se se më shumë sesa shiten apo blien, çështja është nëse gabojnë apo jo. Kjo është çështje që ha debat. Ajo që di të them unë është se historia jonë që shumë herë kanë gabuar ambasadorët, edhe ata amerikane.Për shumë arsye, ndonjëherë edhe padashje. Ndonjëherë edhe nga simpatitë, apo dhe nga interesat e shtetit të tyre. Për shembull në fillimet e demokracisë, ambasadori i parë i SHBA në demokraci mbështeste Berishës. Ai vazhdonte linjën e tij apo edhe italiani Paulo Foresti.Apo mjafton të kujtoni Arvizun, që për interesa të SHBA, donte të sillte demontimin e armëve kimike siriane. Ai doli në media d..

Lexone

Historia e trishtë e parodistit të Vlorës: Nuk flet dot më

Dy humoristët e njohur të grupit parodistët e Vlorës, Afrim Agalliu dhe Agron Hamo, kanë qenë të ftuar në emisionin “Xing” të Ermal Mamaqit.Në emision mungonin dy parodistët e tjerë, Muhamet Aliko dhe Mane Lumani.Ata treguan se një prej tyre, Mane Lumani, për shkak të një operacioni në grykë, ka vite që nuk flet.“Ishte viti 2004 dhe ndodheshim në Amerikë për turne.Mane u vizitua në një klinikë private dhe u konstatua që kishte një masë në fyt dhe duhej të operohej patjetër.I hoqën komplet të gjithë kordat. Mane nuk flet më.Gëzon shëndet të plot dhe nuk mungon në shfaqjet tona.U trondit kur e mori vesh, ishte moment i vështirë. Kur doli nga doktori ishte shumë i shqetësuar. I kishin thënë që kishte tumor”, treguan Afrimi dhe Agroni.(TemA)

Lexone

Historia e trishtë e parodistët të Vlorës: Nuk flet dot më

Dy humoristët e njohur të grupit parodistët e Vlorës, Afrim Agalliu dhe Agron Hamo, kanë qenë të ftuar në emisionin “Xing” të Ermal Mamaqit.Në emision mungonin dy parodistët e tjerë, Muhamet Aliko dhe Mane Lumani.Ata treguan se një prej tyre, Mane Lumani, për shkak të një operacioni në grykë, ka vite që nuk flet.“Ishte viti 2004 dhe ndodheshim në Amerikë për turne.Mane u vizitua në një klinikë private dhe u konstatua që kishte një masë në fyt dhe duhej të operohej patjetër.I hoqën komplet të gjithë kordat. Mane nuk flet më.Gëzon shëndet të plot dhe nuk mungon në shfaqjet tona.U trondit kur e mori vesh, ishte moment i vështirë. Kur doli nga doktori ishte shumë i shqetësuar. I kishin thënë që kishte tumor”, treguan Afrimi dhe Agroni.(TemA)

Lexone

Akuzat e PD-së ndaj Fatmir Xhafajt, Ardian Visha: Histori donkishoteske!

I ftuar në emisionin “Kjo Javë”, avokati Ardian Visha tha se ministri Fatmir Xhafaj nuk ka asnjë konflikt interesi lidhur me çështjen për të cilën akuzohet nga Partia Demokratike.Visha theksoi se askush nuk mund të penalizohet për çështje që lidhen me familjarët e tyre, e sidomos kur personi në fjalë është korrekt me detyrën publike që mbart.“S’jam partizan që të merremi me motrat dhe vëllezërit, për faktin se i bëri e njëjta mitër.Nëse subjekti ka dhënë prova në shërbim të publikut, duhet të trajtohen të tillë.”Mes të tjerash, Visha u shpreh se kjo histori me akuza ndaj Xhafajt iu duk si ajo e Don Kishotit.“Politika tek ne shfaqet shpesh herë si kalorësi kundër krimit. Për mua ishte si historia e Don Kishotit.Për mua s’ka asnjë shkelje.Ai ligj është miratuar në kohën kur Xhafaj nuk ishte ministër.”

Lexone