Home / Tag Archives: haradinajt

Tag Archives: haradinajt

Hoti e quan të dështuar qeverisjen e Haradinajt

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Rexhep Hoti, ka kritikuar Qeverinë Haradinaj, për, siç ka thënë ai,dështimet e mëdha të saj. Hoti ka thënë në Klan Kosova se Haradinaj, së bashku me kabinetin e tij qeveritar, kanë dhënë premtime shumë të mëdha, saqë tani më s’po munden t’i përmbushin. Ai …

Lexone

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj është pajisur sot me vizë të Britanisë së Madhe. Avni Arifi, shef i kabinetit të Haradinajt ka konfirmuar për lajmi.net se kryeministri kosovar është pajisur me vizë britanike. Ndonëse mediat kishin raportuar se Haradinajt i është refuzuar viza, një gjë e tillë doli …

Lexone

Godet Milaim Zeka, O Ramush e Hashim kurr nuk ja fali ju….

Image result for milaim zeka dhe ramush haradinaj

Gazetari Milaim Zeka gjatë një intervistë televizive ka thënë se si një ish i burgosur që e kanë rrahur i njeh të gjithë udbashët dhe ish prokurorët, gjykatësa, sepse ata e kanë rrah në të kaluarën.Ndërsa thotë se dy gjëra nuk ja u fal Ramush Haradinajt dhe Hashim Thaçit sepse …

Lexone

Pjesë e kabinetit Haradinaj do të jenë këta persona

Auto Draft

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj duket se e ka kompletuar stafin e tij. Pjesë e kabinetit të kryeministrit të sapozgjedhur, do të jetë Muharrem Nitaj, Halil Matoshi, Avni Arifi, Diellza Hoti dhe Meliza Haradinaj, shkruan Sovrani.info. Pjesë e kabinetit qeverisës, do të ketë edhe emra të tjerë, po të lartëpërmendurit …

Lexone

“Mos bo ashtu” – reagimi i Haradinajt ndaj gjestit të Bahtirit (Video)

Auto Draft

Momente të çuditshme kanë ndodhur në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kadri Veselit, Ramush Haradinaj e Fatmir Limajt nga koalicioni PAN me Behgjet Pacollin e AKR-së që braktisti LDK-në dhe Alternativën me të cilat ishte në koalicion parazgjedhor. Përpos momentit kur Veseli i thotë sekretarit të AKR-së, Rrahim Pacolli …

Lexone

10 KURIOZITETE MË TE RRALLA NE BOTE

Të famshmit që janë binjakë | Arbe TV Like Dhe Subscribe Per Video Tjera. @Arbe TV 2017 . . . . . . pa rendesi Edona Llalloshi Lori (Live 2017) Mama’s Party 2017 – Kolë Oroshi Mani Adnan Kamberi & Agim Band Alban Mehmeti Adnan Daci Mama’s Party 2017 – …

Lexone

Dioguardi: Maqedonia shtet federal – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Themeluesit e Ligës Civile Shqiptaro-Amerikane dhe mbështetësit e kauzës shqiptare ne SHBA, çifti Joseph dhe Shirley Dioguardi kane dhënë opinionet e tyre per Vizion Plus per dy çështjet me te nxehta qe prekin shqiptaret, situatën ne Maqedoni dhe arrestimin e Ramush Haradinajt. Sipas Joseph Dioguardit, …

Lexone

Problemi i fjalës së nderit

Ramush Haradinaj ballafaqohet me një problem objektiv: e tërë struktura e qeverisjes mbështetet vetëm te fjala e tij. Dhe sado e fortë të jetë, fjala e tij tash bëhet pengesë Veton Surroi 1. Pashë hidhërimin e Ramush Haradinajt, të nominuarit të PAN-it për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, me mungesën …

Lexone