Home / Tag Archives: haradinaj

Tag Archives: haradinaj

Kryeministri Haradinaj takohet me Albright

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar se është nder i veçantë ta takojë miken e çmuar të Kosovës, Madeleine Albright dhe drejtorin e NDI, Ken Wollack, me bashkëpunëtorë. “Nder i veçantë ta takoj miken e çmuar të Kosovës, Madeleine Albright dhe drejtorin e NDI, Ken Wollack, me bashkëpunëtorë”, ka …

Lexone

Hoti e quan të dështuar qeverisjen e Haradinajt

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Rexhep Hoti, ka kritikuar Qeverinë Haradinaj, për, siç ka thënë ai,dështimet e mëdha të saj. Hoti ka thënë në Klan Kosova se Haradinaj, së bashku me kabinetin e tij qeveritar, kanë dhënë premtime shumë të mëdha, saqë tani më s’po munden t’i përmbushin. Ai …

Lexone

Kryeministri Haradinaj nuk i bindet ligjit, arsyeton gjuajtjen me armë

Kryeministri Ramush Haradinaj në interplenacën e thirrur për gjuajtjen me armë të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të diasporës, Dardan Gashit, ka thënë se nuk është e hijshme që të ekspozohen armë, por këtë e ka ndërlidhur me traditat shekullore. “Në pikëpamjet e mia janë pak ma tradicionale dhe për këto mbaj …

Lexone

Problemi i fjalës së nderit

Ramush Haradinaj ballafaqohet me një problem objektiv: e tërë struktura e qeverisjes mbështetet vetëm te fjala e tij. Dhe sado e fortë të jetë, fjala e tij tash bëhet pengesë Veton Surroi 1. Pashë hidhërimin e Ramush Haradinajt, të nominuarit të PAN-it për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, me mungesën …

Lexone