Home / Tag Archives: gjyqesore

Tag Archives: gjyqesore

VIDEO+FOTOT: Brenda super-jahtit të Saddam Hussein-it

Shtrati i fjetjes gati, pëlhurat e mëndafshta janë tërhequr mbi të, një banjë e artë në krahun tjetër, një “karrige berberi” pret klientin e saj.Por Saddam Husseini nuk hipi kurrë në jahtin “Basrah Breeze” 82 metra të gjatë të ndërtuar për të në vitin 1981 e cila tani do jetë në dispozicion për pilotët e detit që udhëtojnë brenda dhe jashtë Basras.Siç shkruajnë Dalily Mail bashkë me thesaret e tjera të mbetura nga diktatori irakian i rrëzuar në vitin 2003 gjatë pushtimit të udhëhequr nga SHBA dhe i varur tre vjet më vonë për krime kundër njerëzimit qeveritë që pasuan po përpiqen të gjejnë një përdorim për anijen.Meqenëse Iraku e mori atë në 2010, pas një beteje gjyqësore dhe një odiseje prej tre dekadash jashtë vendit, ajo ka qenë kryesisht e ankoruar në Basra.Pajisur me një suitë presidenciale që përbëhej nga hapësirat private të Sadamit, dhomat e ngrënies dhe dhomat e gjumit, si dhe 17 dhoma të vogla, 18 kabina për ekuipazhin dhe një klinikë, anija e pajisur dhe dekoruar me s..

Lexone

Prokuroria sekuestron kasetën audio të PD-së, për vëllain e Fatmir Xhafaj

Oficerët e policisë gjyqësore kane shkuar sot ne selinë e PD për të marrë audio-përgjimin e publikuar të hënën nga tre zyrtarët demokratë, ku dilte emri i vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agronit, i cili fliste me një person që quhej bashkëpunëtori X për një cështje trafiku droge.Pak ore pas publikimit te kesaj audioje, Agron Xhafaj permes avokatit te tij depozitoi ne Prokurori nje kallezim penal per 3 zyrtaret e PD, pasi pretendon se ata kane sajuar prova dhe se ne audio nuk eshte aspak zeri i tij.Hetimi duhet te provoj nese kaseta eshte nje montim apo pergjim i autorizuar.

Lexone

I dënuar me 7 vite burg, vihet në pranga mirditori

I dënuar me 7 vite burg, vihet në pranga mirditori

Një shtetas i dënuar me 7 vite burgim për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” është kapur nga policia në Mirditë. Në pranga ra shtetasi Algert Mikeli, 35 vjeç, banues në Mirditë. Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësorë Lezhë, lënë në fuqi nga …

Lexone