Home / Tag Archives: gjykimit

Tag Archives: gjykimit

4 vite e 8 muaj burg 54-vjeçarit nga Korça: Përdhunoi dhe la shtatzëne fqinjën minorene

“4 vite e 8 muaj burg”, ky ka qenë vendimi që ka dhënë gjykata e Korçës për Ligor Biban që përdhunoi dhe la shtatzënë fqinjën e tij 15-vjeçare.Më herët, Prokuroria kërkoi 8 vite burg për 54-vjeçarin ndërsa gjykata vendosi ta dënojë me 7 vite burg.Biba ka pranuar fajësinë për ngjarjen, pas rezultateve të analizës së ADN-së të cilat treguan se ai ishte babai i fëmijës.Ai përfitoi uljen me 1/3 të dënimit si pasojë e aplikimi të gjykimit të shkurtuar.(TemA)

Lexone

Përdhunoi të miturën dhe e la shtatzanë, Gjykata merr vendimin për 54 vjeçarin

Ligor Biba, 54 vjeçari që përdhunoi dhe la shtatzanë fqinjën e tij 15 vjeçare, është dënuar nga Gjykata e Korçës me 4 vite e 8 muaj burgim.Prokuroria ka kërkuar 8 vite burg për 54 vjeçarin, ndërsa Gjykata vendosi që ta dënojë me 7 vite burgim.Megjithatë, Biba ka pranuar se ishte fajtor dhe pas rezultateve të analizës së ADN-së, të cilat treguan se ai ishte babai i fëmijës, 54 vjeçari përfitoi uljen me 1/3 e dënimit, si pasojë e aplikimit të gjykimit të shkurtuar.Kështu, Ligor Biba do të qëndrojë në burg për 4 vite e 8 muaj.Burimi: BalkanwebThe post Përdhunoi të miturën dhe e la shtatzanë, Gjykata merr vendimin për 54 vjeçarin appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Përdhunoi të miturën duke e lënë shtatzanë, Gjykata merr vendimin për 54 vjeçarin

Ligor Biba, 54 vjeçari që përdhunoi dhe la shtatzanë fqinjën e tij 15 vjeçare, është dënuar nga Gjykata e Korçës me 4 vite e 8 muaj burgim.Prokuroria ka kërkuar 8 vite burg për 54 vjeçarin, ndërsa Gjykata vendosi që ta dënojë me 7 vite burgim.Megjithatë, Biba ka pranuar se ishte fajtor dhe pas rezultateve të analizës së ADN-së, të cilat treguan se ai ishte babai i fëmijës, 54 vjeçari përfitoi uljen me 1/3 e dënimit, si pasojë e aplikimit të gjykimit të shkurtuar.Kështu, Ligor Biba do të qëndrojë në burg për 4 vite e 8 muaj.Burimi: BalkanwebThe post Përdhunoi të miturën duke e lënë shtatzanë, Gjykata merr vendimin për 54 vjeçarin appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Alegri arbitrit të katërt: Shkoi mirë, u tregua i zoti arbitri!

Ka momente ku nuk është mirë të flasësh për arbitrat, por duket se Maks Alegri nuk e vret shumë mendjen. Mbrëmë Juventusi fitoi ndaj Interit, në një ndeshje plot gafa të arbitrit Orsato, por pas ndeshjes Alegri ishte euforik dhe bënte edhe batuta.Trajneri i Juves u kap nga kamerat duke folur me arbitrin e katërt Taliavento dhe duke iu drejtuar: “Talia, shkoi shumë mirë, ë? U tregua i zoti Orsato, e kaloi klasën”.I qeshur, Alegri vazhdoi me gazetarët: “Orsato drejtoi shumë mirë, do thosha që u tregua shumë i zoti. Në Itali metri i gjykimit tani është ai i të lënit vazhdimin e lojës, sot u tregua në lartësinë e duhur”.#Allegri nel post partita si complimenta con #Tagliavento (4^ uomo) e promuove #Orsato “Taglia, oh è andato proprio bene eh, è stato bravo…promosso!” Siamo al delirio… il calcio italiano riassunto in 14″ pic.twitter.com/pHQRqUwmxa— IL TIFOSO NERAZZURRO (@GerardoFCIM) April 29, 2018

Lexone

Zhurma mbi vjedhjen e zgjedhjeve është qesharake

Humbësve iu duhet të ruajnë pozitat e komandës në partitë e tyre, e për rrjedhojë u duhet një alibi për humbjen. Dhe vjedhja e zgjedhjeve është e vetmja alibí. Në mos, është më e mira alibí. Ka pasur shitje-blerje votash në këto zgjedhje? Me siguri, po. Nuk u paraqit asnjë …

Lexone