Home / Tag Archives: gjithmone (page 5)

Tag Archives: gjithmone

Fevziu flet për Muç Nanon: Lëvizja ime nga Klani tek TCH, si ajo e futbollistëve. Më dhemb shumë, por s’po iki për para, por prej nivelit mediokër

Blendi Fevziu duket më pranë se kurrë vendimit për të braktisur televizionin Klan për Top Channel.“Sigurisht vendimi që marr, nëse do e marr do dhembi shumë.Nuk është se do të thosha që më keni parë 21 vjet në emision dhe nuk do më shikoni më.Kjo ka të bëjë me lëvizjen.Është një gjë që ka ndodhur rëndom në botën e futbollit.Është një moment kur ti merr një vendim, e keqja është se vendimi këtu shikohet si financiar, por mund të jetë edhe një vendim emocional.Nuk kam vendosur akoma.Ta thashë që nuk kam vendosur se po të kisha vendosur nuk do e zgjasja.Jam duke parë edhe atë tundimin e forcës për të më mbajtur.Nëse vendimi ka një dorë emocionaliteti brenda, vendimi është edhe më i paqartë.Nëse do ishte një vendim racional do ishte shumë më e thjeshtë. Racionaliteti krijon qartësi”, tha Fevziu për emisionin “Provokacija” të Muç Nanos.Ke lënë të kuptohet se TV Klan nuk është më ai që ka qenë….Kjo është një fakt, jo unë mendoj që TV Klan është në ditët më të mira, po..

Lexone

Fevziu flet për Muç Nanon: Lëvizja ime nga Klani tek TCH, si ajo e futbollistëve. Më dhemb shumë, por s’po iki për para, por prej telenovelave turke

Blendi Fevziu duket më pranë se kurrë vendimit për të braktisur televizionin Klan për Top Channel.“Sigurisht vendimi që marr, nëse do e marr do dhembi shumë.Nuk është se do të thosha që më keni parë 21 vjet në emision dhe nuk do më shikoni më.Kjo ka të bëjë me lëvizjen.Është një gjë që ka ndodhur rëndom në botën e futbollit.Është një moment kur ti merr një vendim, e keqja është se vendimi këtu shikohet si financiar, por mund të jetë edhe një vendim emocional.Nuk kam vendosur akoma.Ta thashë që nuk kam vendosur se po të kisha vendosur nuk do e zgjasja.Jam duke parë edhe atë tundimin e forcës për të më mbajtur.Nëse vendimi ka një dorë emocionaliteti brenda, vendimi është edhe më i paqartë.Nëse do ishte një vendim racional do ishte shumë më e thjeshtë. Racionaliteti krijon qartësi”, tha Fevziu për emisionin “Provokacija” të Muç Nanos.Ke lënë të kuptohet se TV Klan nuk është më ai që ka qenë….Kjo është një fakt, jo unë mendoj që TV Klan është në ditët më të mira, po..

Lexone

Ja si ta përdorni aloe verën për të hequr kallot në këmbë

Bashkë me verën vijnë edhe një sërë shqetësimesh, si depilimi, probleme me flokët, fytyrën apo edhe këmbët. Vera mund të konsiderohet ndryshe si sezoni i lëkurës së qëruar dhe këmbëve të plasaritura.Të gjithë ata që mbathin sandale e dinë se sa e bezdisshme dhe e pakëndshme është të kesh kallo në këmbë. Por, si gjithmonë, kemi një zgjidhje edhe për këtë problem.Më poshtë do të gjeni një kurë fantastike me aloe vera për të eliminuar kallot në këmbë.I zhytni këmbët në ujë të ngrohtë dhe i pastroni me anë të një stufe për të hequr qelizat e vdekura. Pasi t’i thani me një peshqir aplikoni një shtresë të hollë të xhelit aloe vera në këmbë. Vishni çorape dhe shkoni të flini Në mëngjes i lani këmbët me ujë të vakët. Përsëriteni këtë trajtim çdo natë për 4-5 ditë për të parë rezultate.Si funksionon: Aloe Vera përmban vitaminat A (beta-karotene), C dhe E. Ajo ka veti antioksiduese, antiinflamatore dhe antiseptike.

Lexone

Kur martohen në Surrel ftojnë në dasma edhe kryeministrin Rama, Linda zbulon çfarë ndodhi para disa ditësh

Nuk mund të mbetej jashtë vëmendjes dhe shtëpia e kryeministrit e cila është ndërtuarjashtë Tiranës, në Surrel.Alketa Vejsiu ka pyetur Lindën nëse banorët e Surrelit i ftojnë në dasma tashmë që është dhe sezoni ku shqiptarët martohen më së shumti.‘Po para disa ditësh ishte një dasmë. Po dhe kemi marrë pjesë në disa dasma atje’ ka pohuar Linda.Ajo ndër të tjera ka thënë se gjithmonë banorët rreth e rrotull e përshëndesin gjithmonë kur e shohin.The post Kur martohen në Surrel ftojnë në dasma edhe kryeministrin Rama, Linda zbulon çfarë ndodhi para disa ditësh appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Alsi tregon të vërtetën që qëndron pas divorcit të saj!

Birce Akalay është mjaft e njohur për një sërë rolesh në Turqi dhe tërheq gjithmonë vëmendjen mediatike, në Shqipëri njihet si Asli nga seriali “Dashuri Bardh e Zi”. Së fundmi, ajo për të cilën po flasin të gjithë, është divorci i saj nga bashkëshorti Sarp Levendoglu.Një nga aludimet e bëra më së shumti nga njerëzit, ishte një tradhëti e mundshme e cila mund ta kishte çuar çiftin drejt divorcit, por Birce nuk e pranonte.E pyetur nga një gazetar: “Arsyeja e divorcit tuaj ishte përfundimi i dashurisë, tradhëtia, apo diçka tjetër?”, Birce u përgjigj “Alternativa D, të gjitha së bashku”.The post Alsi tregon të vërtetën që qëndron pas divorcit të saj! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Baloni Gastrik – Procedura bashkëkohore dhe jokirurgjikale që ju ndihmon të bini nga pesha

Dr. Plarent Kapo, Mjek GastroenterologObeziteti është kthyer në një fenomen gjithmonë e më të përhapur të kohëve moderne që po jetojmë dhe të qenit në formë apo të paturit të një peshe ideale është një nga sfidat e të gjithëve. Jo pak herë ndodh, që për arsye të mosmarrjes me aktivitet fizik, jetës sedentare, kequshqyerjes apo edhe ndikimit të një sërë faktorësh të tjerë, të fitojmë peshë dhe më pas e kemi shumë të vështirë të kthehemi në peshën tonë ideale. Alternativë e rënies së shpejtë nga pesha janë edhe aplikimi i procedurave mjekësore.Nisur nga numri gjithmonë në rritje i kërkesës së pacientëve për këto lloj procedurash apo trajtimesh mjekësore kundër obezitetit, Spitali Hygeia Tiranë së fundmi ka nisur të aplikojë një nga procedurat më inovative dhe jo kirurgjikale, atë të Balonit Gastrik Spatz3, e cila ofrohet nga mjeku gastroenterolog dr. Plarent Kapo.Por, çfarë është dhe si funksionon kjo Baloni Gastrik?Procedura e Balonit Gastrik konsiston në vendosjen në stomak të ..

Lexone

Sëmundja e frikshme e mushkërive që po vret gratë

Sëmundja pulmonare obstruktive kronike (SPOK) është konsideruar gjithmonë si sëmundje e meshkujve, ndërkohë që aktualisht po vret më shumë gra sesa burra. Gati 8% e e grave në Amerikë janë diagnostikuar me këtë sëmundje, ndërsa burrat nën 6%.Duke qenë se SPOK është lidhur shpesh me burrat, gratë diagnostikohen zakonisht pasi sëmundja ka avancuar. Simptomat e SPOK janë kolla kronike, teshtima, shtrëngime në kraharor dhe vështirësi në frymëmarrje. Aktualisht nuk ka një kurë të veçantë për sëmundjen pulmonare obstruktive kronike, megjithatë mund të ngadalësohet përkeqësimi i saj. Gjëja më e rëndësishme që duhet të bëjnë pacientët e diagnostikuar me SPOK është të heqin dorë nga duhani.SPOK është termi që përfshin disa sëmundje të rënda të mushkërive, si bronkiti kronik, emfizema dhe gjendje të tjera që vështirësojnë funksionimin e mushkërive. Përveç duhanpirjes, faktorë të tjerë si ndotja e ajrit dhe gjenetika mund të kontribuojnë në zhvillimin e kësaj sëmundjeje.Gratë janë më të rre..

Lexone

Duhet të ishte lideri i Francës në Botëror, por Pogba nuk e ka të sigurt formacionin

Pas një sezoni zhgënjyes me Manchester United, Paul Pogba nuk e ka më të sigurt vendin në formaiconin e kombëtares franceze në prag të Kupës së Botgës. Katër vjet më parë, u largua nga Botërori me trofeun e lojtarit të ri më të mirë. Vetëm 21 vjeç, luajti në çdo ndeshje të skuadrës së tij deri në çerekfinale, duke shënuar edhe një gol.Poër katër vjet më vonë, ndërkohë që duhet të ishte lideri i padiskutueshëm i Francës, niveli i reguar prej tij së fundmi ka ngritur shumë dyshime. Dhe me talentin e padiskuteshëm që Dider Deschamps ka në dispozicion, nuk është e sigurt nëse 25-vjeçari do të jetë në fushë si titullar për ndeshjen e parë të Kupës së Botës kundër Australisë më 16 qershor.Por do të mbetet për t’u parë nëse Deschamps do të vendosë përfundimisht ta lërë “Gjelin” 100-milionësh në “kotec”… Mundsitë i ka. N’Golo Kante bën një punë të shkëlqyer në mesfushë, ndërsa alternativat janë aq shumë te Franca sa të gjithë e ndjejnë se rrezikojnë vendin.Vetë lojtari në një intervistë ..

Lexone

Pornostarja që ka rënë në dashuri me Iniesta-n (Foto)

Të gjithë fansat e futbollit janë të dashuruar me stilin e lojës së Andres Iniestas, me magjinë që dhuron futbollisti spanjoll në fushën e blertë. Mirëpo ka nga ato që janë të fiksuar edhe pas fizikut të ish-lojtari të Barcelonës.Aktorja e filmave për të rritur, Carolina Abril i ka befasuar të gjithë me deklaratën e saj pasi ka treguar dëshirën e saj të zjarrtë për të bërë seks me 34-vjeçarin. Seks-bomba spanjolle kujton se kur Iniesta shënoi gol në finalen e Botërorit 2010, asaj i mbeti në mendje trupi i bukur i lojtarit, i cili hoqi fanellën.“Ne e fituam atë finale, që ishte e para në histori dhe kur e pash atë (Iniestan) duke hequr fanellën për të kujtuar një shok që ka vdekur, sinqerisht mu mbushën sytë me lot. Kam rënë në dashuri me të dhe kam ëndërruar gjithmonë ta kem partner në shtrat që nga ajo ditë.”Iniesta duhet të ketë kujdes, nëse shënon sërish në Rusi, vështirë të përmbahet Carolina Abril.1 of 65 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Mërgim Mavraj duket i dorëzuar: E kemi humbur fare, nuk rregullohen gjërat sot nga nesër dhe nuk fitohet vetëm me zemër

Mërgim Mavraj ka dhënë një intervistë të gjatë ku pranon direkt se në Kombëtaren shqiptare për momentin nuk shkon asgjë.Ndryshe nga Panuçi, në intervistën për “Top Channel”, ai nuk e sheh si një problem të vogël, përkundrazi. Sipas tij është një problem i madh pasi gabimet që shfaq Shqipëria nuk po rregullohen pavarësisht analizave të shumta.Për arsyet e humbjes me Ukrainën“Edhe në dhomat e zhveshjeve ishim pa tekst fare, as ne nuk gjenim fjalët e duhura. Ky është është një moment shumë i vështirë për kombëtaren, jo vetëm për rezultate por edhe mënyra se si zhvillojmë lojën. Ishte shumë, shumë e keqe.Atë që kërkon trajneri nga ne nuk e tregojmë në fushë, e vështirë të gjesh arsyetimin dhe nuk kam dëshirë, pasi edhe ne në fushë duhet t’i kuptojmë vetë, të vendosim vete, të jemi të qartë në kokë e të marrim vendimet e duhura.Kjo përgjegjësi na mungon, pavarësisht sa vjeç është lojtari apo eksperiencë që ka, duhet të kuptojë gabimet që ndodhin në fushë, t’i tregojë e përmirësojë..

Lexone