Home / Tag Archives: gjithmone (page 4)

Tag Archives: gjithmone

Iva Aliko flet për lidhjen me deputetin: “Meshkuj pa bagazh që kërkojnë të më blejnë me para”

Iva Aliko u bë e famshme për publikun shqiptar pasi deklaroi haptazi se ishte e lidhur me një deputet të martuar kosovar, por edhe për linjat seksi, të cilat ajo i ekspozon vazhdimisht.Së fundmi, në një intervistë që ka zhviluar,Iva ka rrëfyer mbi ofertat që merr nga meshkujt, të cilët kërkojnë që ta blejnë me para.“Propozimet janë nga më të ndryshmet e më të çuditshmet, po ka edhe nga ata meshkuj pa bagazh që kërkojnë të të blejnë me para”, u shpreh ajo.Po ashtu, Iva ka folur pak edhe mbi lidhjen e saj me deputetin e martuar, ku u shpreh se bezdiset nga fakti që të gjithë e komentojnë si e dashura e deputetit.“Po, jam komentuar gjithmonë si e dashura e politikanit nga Kosova, gjë që më është kthyer në një bezdisje mjaft të madhe. Por nuk mendoj se jam e destinuar të jem gruaja e një politikani medoemos, pasi nuk i zgjedh meshkujt e jetës sime nga pozicioni i tyre profesional, por nga anë të tjera”, ka përfunduar Iva.The post Iva Aliko flet për lidhjen me deputetin: “Meshkuj..

Lexone

Veliaj: Çdo ditë mensat tona sociale shtrojnë iftar për njerëzit në nevoj

Familjet dhe njerëzit në nevojë mund ta kalojnë muajin e Ramazanit në qendrat sociale të kryeqytetit. Bashkia e Tiranës është kujdesur që në muajin e sakrificës dhe solidaritetit, askujt të mos i mungojë një vakt i ngrohtë, teksa çdo mbrëmje shtron iftar për njerëzit e pamundur.Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, deputetja e PS, Blerina Gjylameti dhe dy nga këngëtaret më të dashura të muzikës shqiptare, Irma Libohova dhe Era Rusi, mbrëmjen e djeshme i shërbyen darkën e iftarit njerëzve në nevojë në mensën sociale në Kombinat.Pasi u uroi besimtarëve agjërim të lehtë, kryebashkiaku Veliaj tha se muaji i shenjtë i Ramazanit është jo vetëm një muaj i sakrificës, por edhe i solidaritetit me më të dobëtit. “Muaji i Ramazanit është pak më i veçantë sepse është një muaj ku i shërbehet Zotit përmes një sakrifice.Kur njeriu agjëron, nuk po refuzon vetëm ushqim për stomakun, por edhe çdo tundim, çdo të keqe, çdo mendim negativ, xhelozi, smirë, dhe unë besoj se kjo është mënyra për..

Lexone

Publikohet letra prekëse që stilistja i la vajzës së saj 13 vjeçe pasi vrau veten

Ditën e djeshme, bota e modës u trondit nga vetvrasja e stilistes së famshme, Kate Spade, e cila u gjend e varur në apartamentin e saj në Manhattan.Para se të kryente vetvrasje, Kate shkroi një letër për burrin e saj Andy dhe vajzën e tyre 13 vjeçare. Mirëpo, sot është zbuluar se letra e stilistes i dedikohej vetëm Bean, vajzës së saj të vetme.“Bea, të kam dashur gjithmonë, nuk është faji yt. Pyet babin”, kanë qenë fjalët e fundit të stilistes. Letra u gjend afër krevatit ku ajo kreu vetvrasjen.The post Publikohet letra prekëse që stilistja i la vajzës së saj 13 vjeçe pasi vrau veten appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Januzaj: E pres me padurim këtë Botëror, është një mundësi e madhe

Adnan Januzaj mund të jetë një nga rekordmenët e rinj në Botërorin 2018, pasi nëse zbret në fushën e lojës gjatë aktivitetit me Belgjikën, do të bëhet futbollisti i parë belg që ka luajtur në dy edicione pa marrë pjesë në asnjë sekondë në eliminatore.Megjithatë, lojtari po përgatitet me entuziazëm për këtë pjesëmarrje të dytë dhe në një intervistë të dhënë për mediat spanjolle, ka shpjeguar se e sheh Botërorin si një mundësi të madhe për të dhe shokët e skuadrës.“E pres me padurim këtë Botëror. Të gjithë kemi luftuar në maksimum për të qenë pjesë e listës dhe tani tifozët mendojnë se mund të bëjmë një rrugëtim të mirë. Kemi shumë lojtarë të mirë që po luajnë në nivelet më të larta ndërkombëtare dhe në kampionatet më të forta. Tani mbetet të ndërtojmë një ekip të fortë me ta, të punojmë si skuadër. Kjo është një mundësi e madhe që u jepet të gjithëve.Sigurisht, ne dhe Anglia kemi më shumë lojtarë në kampionatet e forta sesa rivalët në grup. Por në Kupën e Botës nuk mund të mendosh..

Lexone

Qendër koordinimi për ISIS? Vasili: Vendos parlamenti jo kryeministri

Ishte kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borissov ai që në konferencën kundër terrorizmit në Tiranë dha lajmin se në Shqipëri do të ngrihet një qendër koordinimi për të verifikuar rrezikshmërinë e luftëtarëve të kthyer nga ISIS.Sipas Borissov në shërbim të këtij procesi do të vendoset sistemi informativ i Shengenit që gëzon policia bullgare, por për kreun e Grupit të LSI, Petrit Vasili, vendimin për këtë qendër e merr parlamenti dhe jo kryeministri.“Nga kryeministri i Bullgarisë shqiptaret marrin vesh qe do te ngrihet një qendër koordinimi për luftëtaret e kthyer nga ISIS. Sikurse për muxhahedinët e Iranit përsëri vetëm Shqipëria u vetëofrua për një nisme te re serish delikate me te njohura dhe te panjohura për te cilat as shqiptaret as dhe as parlamenti nuk dine asgjë. Kryeministri nuk është pronar i Shqipërisë,ai është thjesht administratori i radhës se qeverise,ndaj vendimet qe shtrihen nder vite me te gjithë pasojat negative dhe pozitive te tyre qe bien mbi shqiptaret,duhet ti ma..

Lexone

Vasili paralajmëron “ditë të zeza”: Rama do na sjellë luftëtarët e ISIS, s’është pronar i Shqipërisë

Petrit Vasili paralajmëron shqiptarët se “ditë të zeza” do të vijnë nëse vijon të udhëheqë kryeministri Edi Rama.Kreu i grupit parlamentar gjykon se në Shqipëri do të vijnë luftëtarët e organizatës terroriste ISIS.Nisur nga deklaratat se në Shqipëri do të ngrihet një qendër koordinimi për luftëtarët e kthyer nga vatrat e luftës, Vasili thotë se këtë gjë duhet ta vendosë parlamenti jo kryeministri.Ndër të tjera ai shprehet: “Qendër koordinimi për ISIS? Këtë duhet ta vendosë Parlamenti jo Kryeministri.Nga kryeministri i Bullgarisë shqiptarët marrin vesh që do të ngrihet një qendër koordinimi për luftëtarët e kthyer nga ISIS.Sikurse për muhaxhedinët e Iranit përsëri vetëm Shqipëria u vetëofrua për një nismë të re sërish delikate me të njohura dhe të panjohura për të cilat as shqiptarët as dhe as parlamenti nuk dinë asgjë.Po përse vendet e tjera nuk i pranojnë këto nisma?A është Shqipëria një vend, që shkëlqen lidhur me sigurinë më shumë se vendet e tjera?Trafiqet dhe krim..

Lexone

Usain Bolt debuton në futboll, luan 20 minuta me Stromsgodset (Video)

Rreth 20 minuta në fushë, disa sprinte, një rast i mirë për të shënuar me kokë dhe një humbje e ngushtë. Kjo është sinteza e debutimit të Usain Bolt me skuadrën norvegjeze Stromsgodset.Rekordmeni i shumëfishtë në atletikë, në garat e 100 dhe 200 metrave, luajti në minutat e fundit të miqësores që skuadra e tij zhvilloi ndaj përfaqësueses U-19 të Norvegjisë, që fitoi minimalisht 1-0.Për Bold ishte një eksperiencë e vyer para ndeshjes së bamirësisë që do të luajë me 10 qershor në “Old Trafford” të Manchesterit, stadium ku gjithmonë ka ëndërruar për të qenë protagonist.6 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Guta, trajtimi i sëmundjes së meshkujve

Bisedoi: Elona TereziuGuta është sëmundja më e shpeshtë inflamatore e artikulacioneve dhe prek kryesisht meshkujt. Njihet ndryshe si mbreti i sëmundjeve ose sëmundja e mbretërve, ndërkohë që dokumenti i parë për këtë patologji vjen nga Egjipti, 2600 vjet para Erës së Re dhe e përshkruan atë si një artrit të gishtit të madh të këmbës.Mund të paraqitet klinikisht në disa forma, por më e shpeshta është ajo me fillimin e një artriti rekurent inflamator, me skuqje, dhimbje të forta, nxehtësi lokale dhe enjte në artikulacionin metatarsophalangeal në bazën e gishtit të madh të këmbës. Ndërkohë që shenja të tjera si temperaturë, dobësia trupore janë më të rralla.Prof. Dr. Argjend Tafaj, mjek reumatolog pranë Qendrës Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’, në një intervistë për gazetën “Shëndet +”, tregon shkaqet e sëmundjes, ku në 80% e rasteve ajo lidhet me faktorë si obeziteti, mbipesha e theksuar trupore, por mund të jetë edhe pasojë e lindur i një deficiti enzimatik të metabolizmit të ..

Lexone

“Nuk është faji yt. Pyet babin!”: Letra e stilistes së njohur që vrau veten, për të bijën

Stilistja e famshme Kate Spade, u gjet pa jetë dje në banesën e saj.Sipas TMZ, 55-vjeçarja ka kryer vetëvrasje, duke u varur nëpërmjet një shalli në ngjyrë të kuqe.Sot ndërkohë është publikuar një letër e cila është gjetur në kokën e krevatit të stilistes, drejtuar së bijës, Frances Beatrix.“Bea. Të kam dashur gjithmonë. Nuk është faji yt. Pyet babin!”Kjo ka qenë letra e shkurtër e 55-vjeçares për të bijën.Ajo vuante prej kohësh nga problem psikologjike dhe këtë gjë ishte munduar ta zgjidhte nëpërmjet alkoolit.(TemA)

Lexone

Çfarë janë hemorroidet dhe si mund të kurohen?

Përshëndetje gazeta Shëndeti! Unë që ju shkruaj jam 21 vjeç dhe kam një problem që më shqetëson shumë. Unë nuk e kisha vënë re dhe nuk e di nëse më është shkaktuar tani apo e kam patur gjithmonë, por në pjesën e jashtme të anusit, kam një masë në ngjyrë të kuqe në të errët. Nuk kam as dhimbje dhe as shqetësim tjetër, por kjo gjë më shqetëson sepse nuk është aspak estetike. Kam lexuar se çfarë sëmundje mund të lidhet më këtë, dhe mendoj mos vuaj nga hemorroidet. Ju lutem a mund të pyesni një mjek për shqetësimin tim, çfarë kam dhe nëse janë hemorroidet si mund të kurohen?Përgjigjet Nevila Lengu, mjeke gastrohepatologe në poliklinikën e Specialiteteve Nr.1, Tiranë.Hemorroidet janë vena varikoze të lokalizuar në pjesën fundore të zorrës së trashë. Kur ato acarohen paraqesin aspekt mase të mbushur me gjak por në të tilla raste shoqërohen me djegie, dhimbje dhe kruajtje. Duhet të kryeni një vizitë paraprake me mjekun e familjes. Nëse mjeku juaj konstaton atë çka ju dyshoni, do t’ju drej..

Lexone