Home / Tag Archives: gjithmone (page 20)

Tag Archives: gjithmone

SHBA, Gina Haspel betohet në krye të CIA-s

Në ceremoninë e betimit të 61 vjeçares Haspel, që u mbajt në selinë qëndrore të CIA-s në dalje të Uashingtonit, mori pjesë edhe Presidenti Donald Trump.“Gina është e fortë, e vendosur dhe kur vjen puna për të mbrojtur Amerikën, ajo nuk tërhiqet kurrë”, tha presidenti Trump. “Burrat dhe gratë e kësaj agjencie meritojnë udhëheqje të jashtëzakonshme dhe atë po marrin“, tha ai.Trump e quajti zonjës Haspel “një person shumë të veçantë … që i ka shërbyer vendit me aftësi dhe përkushtim të jashtëzakonshëm”.“Askush në këtë vend nuk është më i kualifikuar se ju për këtë detyrë të jashtëzakonshme”, i tha presidenti zonjës Haspel.Gina Haspel zëvendëson në këtë detyrë Mike Pompeon, i cili së fundmi mori detyrën e Sekretarit Amerikan të Shtetit. Zoti Pompeo ishte gjithashtu i pranishëm në ceremoninë e betimit të drejtores së re të CIA-s.Për zonjën Haspel puna e saj në CIA dhe ajo punonjësve të tjerë të shërbimit të fshehtë amerikan është “më shumë se një karrierë”. Sipas saj, ajo ka të bë..

Lexone

“Unë jam vajza që fle me të dashurin tënd …”

Nuk jam e përdalë edhe pse ju do të donit t’më quanit të tillë. Në të vërtetë jam një njeri mjaft i mirë. Kam familje dhe miq që më duan, nuk i përshatem fare stereotipit të “asaj tjetrës”. E keni parasysh, ato me një super Instagram, flokë gjithmonë të krehura, veshje firme dhe të kolme aty ku duhet. Pikërisht, më besoni, nuk jam aspak e tillë.Nuk jam e veçantë. Nuk jam më e bukur se ty, më e qeshur, më me humor, apo më e mirë në shtrat. Nuk bëj one night stand-e dhe nuk dal natën me qëllimin specifik për të sjellë dikë në shtëpi. Nuk jam as gjuetare pasurish. Jam shumë shumë e thjeshtë dhe tejet reale.E megjithatë të pesta lidhjet e mia, kanë qenë me meshkuj të lidhur.Kam shoqe që nuk do të ishin kurrë ky person. Momentin që dëgjojnë se ai ka një të dashur, kaq ishte, avullojnë dhe e vendosin direkt në listën “jashtë qarkullimit”. Nuk e di pse unë jam ndryshe dhe tërhiqem vetëm nga ata që janë të “zënë”.Një mik i ngushtë i imi mashkull, mendon se kjo është për shkak se unë ka..

Lexone

Ish-velina italiane provokon fansat me këtë foto!

Një foto në pasqyrën e banjës me një veshje të lë pa frymë, nën të cilën mund të shihen një pjesë e gjinjve. Fansat çmenden dhe shkruajnë: “Ju jeni gjithmonë e bukur … madhështore … kukull … një bombë …”. Pasi u kthye për disa ditë në Itali, ish-velina Elisabetta Canalis është kthyer në Amerikë dhe ndan me fansat e saj foto në shtëpi në familje.1 of 6Një foto me fëmijën e saj duke e përqafuar atë dhe një diciturë: “Ti je dashuria për jetën time, arsyeja pse falënderoj Perëndinë çdo ditë, mikesha ime më e mirë, personi që më bën të qesh dhe prekem në të njëjtën kohë. Unë të dua shumë dashuria time!”.21 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Studentja seksi feston për suksesin e Interit (Foto)

Manuela Meleleo është një studende e ekonomisë, tifoze e zjarrtë e Interit në Serinë A. Bukuroshja italiane ka shpërthyer në festë në Instagram për kualifikimin e zikaltërve në fazën e grupeve të Championsit, pasi mposhtën 2-3 Lazion në “Olimpico”.1 of 9“Fitorja e të dielës është për të gjithë ne. Është e 70 mijë tifozëve që mbushin gjithmonë “San Siron”. Është për këdo që humbet zërin dhe pret me padurim ato 90 minuta. Faleminderit djema, mister (që erdhe poshtë ultrasve për të festuar), por faleminderit veçanërisht të gjithë atyre, si unë, që e kanë Interin në zemër,” – shkruante Manuela në rrjetet sociale.21 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Varicet, ndikimi i çorapes në përmirësim

Dr. Alban Malaj, kirurg vaskular“Venat varikoze janë patologji e venave, nuk është acarim. Siç quhen në gjuhën popullore varicet, ato konsistojnë në zgjerimin jonormal të venave, e cila kthehet në insufiçente, pra nuk funksionon siç duhet, zgjerohet dhe duke ndodhur kjo gjaku që kalon përmes tyre lëviz shumë ngadalë ose qëndron plotësisht pa lëvizur”, thotë specialisti i kirurgjisë vaskulare dhe endovaskulare Alban Malaj. Mënyra e jetesës, punët që bëjmë, pesha e trupit e shumë faktorë të tjerë shton mjeku, ndikojnë në krijimin e variçeve të këmbëve.Z. Malaj dëshiroj t’iu pyes për venat varikoze (variçet). Shumë flitet për to, por në shumë raste pak e dimë se sa të rrezikshme mund të jenë? Mund të më thoni se çfarë janë?Kjo rrezikon trombozën, sepse duke mos lëvizur, gjaku mpikset. Sa i përket kapilarëve, ata janë vena shumë të vogla milimetrike, të cilat përfshihen në sistemin e patologjisë së venave varikoze (variçeve). Duke qenë milimetrike, ato janë shenjat e para të një prob..

Lexone

“SHBA mund ta bëjë Serbinë si Palestina, nëse nuk pranon Kosovën”

Media serbe me financim rus “Sputnik” ka shkruajtur se “SHBA-të mund ta bëjnë Serbinë si Palestina nëse Beogradi nuk e pranon planin e Perëndimit për Kosovën”.Në shkrim citohet ish kryeredaktorja e gazetës serbe “Politika”, Liljana Smajlovic, e cila vlerësohet në Serbi si një njohëse e mirë e politikës së jashtme amerikane.Ajo shprehet se Washingtoni nuk do i vendosë sanksione formale Serbisë, dhe se nuk do të ketë ndonjë sulm të ri ushtarak mbi vendin, gjithmonë nëse pranohet plani i Perëndimit.“Nuk besoj se do ketë çfarëdolloj sanksionesh, nëse deri në fund të vitit e pranon zgjidhjen për Kosovën, e cila i shkon për shtat Washingtonit dhe Brukselit. Megjithatë, ajo çfarë ndodhi me zhvendosjen e ambasadës së SHBA-së në Jeruzalem është ushtrim demonstrues, se çfarë të ndodh nëse kundërshton ndonjë interes të rëndësishëm të fuqive perëndimore”, ka thënë Smajlovic.Sipas shkrimit të “Sputnik”, Serbia duhet të mbështesë përmes organizatës Civilna Zastita atë që kjo gazetë quan veto..

Lexone

E zhveshur dhe me pranga në duar, Françeska Jaçe publikon foto nga hoteli

Gjithmonë i befason ndjekësit e saj me foto provokuese!Edhe këtë herë ish -banorja e “Big Brother Albania”, Françeska Jaçe i ka çmendur ndjekësit në rrjetet sociale me postimin e fundit.Ajo ka publikuar në Instagram një foto nga dhoma e hotelit e veshur me te brendshme të zeza dhe me pranga në dorë, duke provokuar fansat. “Lajmëroni policinë”! Thotë Françeska në statusin e saj./zoneelire.alThe post E zhveshur dhe me pranga në duar, Françeska Jaçe publikon foto nga hoteli appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Horoskopi javor për datat 21-27 maj, ja çfarë surprizash ju presin

DASHI 21. mars – 20. prillGjatë kësaj jave do bëni vërtet përpjekjet e duhura që gjendja në jetën tuaj në çift të përmirësohet sa më shumë. Do e vini partnerin mbi veten tuaj. Beqarët do dëshpërohen ditët e para sepse do marrin refuzime, por pas të enjtes gjithçka do ndryshojë. Disa miq do iu ndihmojnë të takoni persona me vlera. Në planin financiar do jetë Merkuri ai që do ju drejtojë në rrugën që duhet të ndiqni dhe do arrini ta mbani situatën nën kontroll. Ndonjë investim të vogël do e kryeni pa frikë. Shëndeti nuk do ketë probleme të mëdha, vetëm se me ushqimin duhet bërë kujdes. Po e tepruar mund të keni shqetësime. Në punë, për të arritur majat, do ndërmerrni edhe rreziqe. Në fundjavë do merrni edhe shpërblime. Jeta familjare do jetë e këndshme.DEMI 21. prill – 21. majMjedisi yjor do ketë ndikim të madh tej jeta juaj në çift gjatë kësaj jave. Nuk do përkujdeseni aq shumë për atë qe keni në krah dhe në disa momente mund të lindin edhe mosmarrëveshje mes jush. Beqarët do vazh..

Lexone

Ambasadorit amerikan Lu drejt largimit, ja dhurata e veçantë që merr

Ambasadorit amerikan Donald Lu pak muaj para largimit të tij nga Shqipëria i kanë bërë një nderim të veçantë, një lloj dhurate me të cilën i kanë uruar edhe rrugën e mbarë. Ka qenë Këshilli i Bashkisë së Librazhdit, i cili me unanimitet të plotë i ka akorduar titullin “Qytetar Nderi i Librazhdit”.Në motivacion thuhej: “Një mik i veçantë i cili erdhi e ul këmbëkryq në odat e krahinës mikpritëse të Librazhdit. Mirënjohje që fole troç dhe shqip, mirënjohje për rolin e rëndësishëm në ndërtimin e drejtësisë së re në Shqipëri, je gjithmonë i mirëpritur në Librazhd zoti Ambasador Lu.The post Ambasadorit amerikan Lu drejt largimit, ja dhurata e veçantë që merr appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone