Home / Tag Archives: gjithmone (page 10)

Tag Archives: gjithmone

Priti 7 orë mes shiut për ta takuar, kush është e moshuara që i është futur në zemër Princit Harry

Anëtarët e familjes mbretërore në Angli janë të dashur dhe të admiruar nga shumë persona anembanë botës. Princi Harry gjithashtu ka shumë fansa që e ndjekin për shkak të veprave të tij bamirëse dhe përkushtimit të tij ndaj tyre.Kështu që, kur Princi Harry vizitoi Sydney për promovimin e Invictus Games, admiruesit e tij dolën për ta parë atë. Ndër tifozët ishte një grua e moshuar, një fytyrë e njohur që nga Harry u shqua menjëherë. Princi Harry kishte ardhur në Sydney për promovimin e Invictus Games.Princi Harry njihet për respektin dhe kohën që kalon me fansat e tij përkundër orarit të tij të zënë. Ata më me fat mund t’i shtrëngojnë duart ose të puthen në faqe nga ai. Daphne, gruaja 97-vjeçare ishte duke pritur me durim ndërkohë që Harry po kalonte përpara fansave. Sapo Harry vuri re Daphne, ai buzëqeshi dhe menjëherë e njohu atë, ajo kishte pritur Harry 7 orë në shi për ta takuar.Po kush ishte kjo grua që Princi i kushtoi kaq shumë rëndësi?Princ Harry e kishte takuar Daphne pë..

Lexone

Ermal Meta: Jam krenar që jam shqiptar, ju tregoj jetën time nga puna si kamarier, tek familja dhe muzika

Ermal Meta ka bërë krenar çdo shqiptar.Fillimisht ai rrëmbeu çmimin e parë në Sanremo dhe më pas u paraqit në mënyrë dinjitoze në Eurovizion.Meta ka bërë një rrëfim ekskluziv për publikun shqiptar teksa tregon jetën e tij.“Jam shumë i lumtur që jam këtu por edhe shumë i emocionuar. Ndonjëherë do të flas shqip, ndonjëherë italisht.Kam mësuar të kontrolloj emocionet më mirë italisht. Unë ika para 24 vitesh nga Shqipëria.E kam kaluar detin Jon jo mbi traget por mbi nota, e kisha gjithmonë brenda muzikën dhe nuk mendoja gjë tjetër. Edhe pse studioja dhe bëja shumë gjëra të tjera.Kisha vetëm një dëshirë. Kam mësuar se është më mirë të bësh një gjë në mënyrën më të mirë sesa të bësh shumë gjëra por shkel dhe shko si thotë nëna ime.Fillova muzikën para shumë vitesh, e ndjeja në mënyrë shumë të fortë. Po flisnim dje me Kryetarin (Erion Veliaj) se sa punë kemi bërë kur ishim të rinj, (t’ja bëjmë çikë qejfin vetes).Nuk lind njeri i famshëm, vetëm Jezusi ka lindur i famshëm, asnjë ..

Lexone

Kryemadhi: Rama ka frikë! deputetët i kërcënon me krimin

Në pjesën e dytë të emisionit “Të PaEkspozuarit” në Top Channel është diskutuar për aksionin opozitar të udhëhequr nga PD dhe LSI kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama dhe mënyrës sesi do të arrihet qëllimi, që është largimi i qeverisë së lidhur me krimin dhe drogën.Në një lidhje me Skype, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se “Edi Rama do iki dhe do iki si diktator që ka përfaqësuar krimin e organizuar në Shqipëri”.Moderatori Ylli Rakipi iu drejtua Kryemadhit duke thënë se kryeministri duket sikur “s’po e vë ujin në zjarr për ju”, duke dashur të nënkuptojë forcën e munguar të lëvizjeve të opozitës.Por Kryemadhi u përgjigj duke thënë se veprimet e kryeministri Rama “janë veprime që tregojnë frikë”.“Po të ishte i sigurt do qëndronte në sallë. Pas zgjedhjes së Kryeprokurores ai tregon se ka ngelur vetëm dhe është frikësuar. Mbrohet nga disa kore që vetëm lehin për të krijuar një zhurmë për ruajtjen e figurës së tij si lider që gjen zgjidhje. Gjithmonë e më shumë atij po..

Lexone

Kryemadhi: Rama ka frikë! Ka probleme në PS, deputetët i kërcënon me krimin

Në pjesën e dytë të emisionit “Të PaEkspozuarit” në Top Channel është diskutuar për aksionin opozitar të udhëhequr nga PD dhe LSI kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama dhe mënyrës sesi do të arrihet qëllimi, që është largimi i qeverisë së lidhur me krimin dhe drogën.Në një lidhje me Skype, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se “Edi Rama do iki dhe do iki si diktator që ka përfaqësuar krimin e organizuar në Shqipëri”.Moderatori Ylli Rakipi iu drejtua Kryemadhit duke thënë se kryeministri duket sikur “s’po e vë ujin në zjarr për ju”, duke dashur të nënkuptojë forcën e munguar të lëvizjeve të opozitës.Por Kryemadhi u përgjigj duke thënë se veprimet e kryeministri Rama “janë veprime që tregojnë frikë”.“Po të ishte i sigurt do qëndronte në sallë. Pas zgjedhjes së Kryeprokurores ai tregon se ka ngelur vetëm dhe është frikësuar. Mbrohet nga disa kore që vetëm lehin për të krijuar një zhurmë për ruajtjen e figurës së tij si lider që gjen zgjidhje. Gjithmonë e më shumë atij po..

Lexone

“Nga kurthet e vjetra, tek truku i ri ndaj mazhorancës”

Nga Alfred PezaMegjithëse të ndryshme në shumë aspekte, opozita e Sali Berishës dhe ajo e Lulzim Bashës, kanë disa qajse pothuajse të njëjta, përsa i përket kurtheve që i kanë ngritur mazhorancave të atëhershme e të sotme socialiste. Kuptohet me të vetmin qëllim, në të dyja rastet e kohët, kundër mazhorancave të së njëjtës parti. Në funksion të rikthimit të PD në pushtet.Për tia arritur kësaj, pavarësisht se kush goditet ndër aleatët, bashkëpunëtorët dhe emrat e përveçëm të PS, objektivi i vetëm që synohet gjithnjë për tu rrëzuar, është një. Eshtë lideri. Kryetari. Kryeministri. Njeriu tek i cili një parti politike në pushtet, i delegon kredencialet themelore për menaxhimin e qeverisjes së saj dhe në funksion të mbajtjes së pushtetit. Sistemi ynë politik, rregullat e brendshme të funksionimit të partive politike dhe tradita, e diktojnë pothuajse gjithmonë këtë qasje.Kur PS është rikthyer në 2013 në pushtet, pas 8 vitesh në opozitë, me siguri që përveç të tjerash lidershipi i ri ë..

Lexone

Bavaria vendos kryqin në çdo ndërtesë publike

Gjermania është vendi që ka pranuar t’u japë statusin e azilantit shumë emigrantëve që kaluan kufirin e BE gjatë krizës së refugjatëve. Aq sa lulëzoi sllogani “Refugees Ëelcome” por nga ana tjetër pati edhe një rritje të mbështetjes për ideologjinë naziste dhe partinë e krahut të djathtë AFD.Palët më konservatore të krahut të djathtë, si p.sh. Bashkimi Kristian Social, shprehën shqetësimin për rritjen e numrit të refugjatëve muslimanë dhe emigrantëve, duke thënë se kjo valë ekstrakomunitarësh po kërcënon identitetin gjerman.Në Bavari, një nga 16 rajonet e Gjermanisë , me rreth 12,5 mln banorë, qeveria lokale e kryeministrit Markus Söder (nga Partia Bashkimit Kristian Social) vendosi të vërë … kryqe në të gjitha ndërtesat publike .Pë ligjin e ri të miratuar në parlamentin lokal, reaguan anëtarë të Kishës Katolike, pasi Bavaria është një bastion i fortë i katolicizmit, por edhe teologë të njohur.Me gjithë kundërshtitë Markus Söder, nuk u tërhoq dhe ligji i emërtuar “Kreuzpflicht”..

Lexone

Flamur Noka: Ne po na dhunon Rama, jemi bërë një grup deputetësh që duam përshkallëzim protestash

Flamur Noka tregon se opozita po dhunohet nga kryeministri Edi Rama.Deputeti demokrat në një intervistë për News 24, thotë se ka rënë në një mendje me disa deputetë demokratë për të përshkallëzuar protestat.Për Nokën duhet të ketë revoltë të fortë popullore, mosbindje dhe bojkot në mënyrë që Shqipëria të çlirohet.“Rama vetëm dhunon, përshkallëzon arrogancën dhe po i mbyll gojën opozitës. Kjo nuk mund të pranohet, pasi në demokraci nuk mund të pranohet dhe vendosen standarde të tilla. Këto janë sinjale të qeta për një autokraturë.Unë dhe disa kolegë të mit, që jemi në pakicë për fat të ekë, por se besoj se do jemi gjithmonë në pakicë, nuk shohim se do të ketë zgjedhje tjetër, përveç radikalizimit tonë.A mund të më thoni se çfarë hapësirash i ka lënë ky kryeministër opozitës. Ai parlament është shndërruar në një noter qorr. Ai e kishte pushtetin ekzekutiv për 4 vjet, a ka qeverisur.Jo. Por ka mbjell veç kanabis. E ka shndërruar Shqipërinë në një xhungël. Banda drogë, kryem..

Lexone

Albërija tregon kur e kërkuan me mblesëri dhe punën si pastruese në SHBA

Albërije Hadërgjonaj sot është një emër i njohur për shqiptarët, por jo gjithmonë ka qenë kështu. Këngëtarja rrëfeu këtë të mërkurë në Top Show jetën si vajzë, nënë, grua dhe gjyshë.E nisi duke treguar kërkesën që pati për t’u martuar me mblesëri, sapo ishte divorcuar.“Më thotë nëna para dy vitesh: cucë kanë ardhur me të lyp. Kishin vajt dy burra, ata afër aty, të zonës dhe i kishin thënë nënës time: kemi dëgjuar që të është ndarë vajza me burrin dhe kam djalin në Zvicër. Ka qenë i martuar me një zvicerane dhe ka një fëmijë. Kemi shumë respekt për familjen tënde, – ishin shprehur ata”, tregon Albërija.Por si u përgjigj e ëma?“I kishte thënë që Albërija është në Amerikë dhe nuk ma do mendja që ajo do të martohet më”, shtoi këngëtarja.Thotë se ish-bashkëshorti e ka tradhtuar shumë herë, ndërsa tregon edhe punët e para që ka bërë në SHBA.“Po bëj gjashtë vite në Amerikë. Në fillim kam punuar dado (babysitter) dhe kam bërë gjithçka që m’u desh që të mbijetoja në një vend tjetër”..

Lexone

Berisha “nxjerr” jashtë dëshirën e brendshme: Negociatat s’hapen as në vitin 2020

Pasi mazhoranca u largua nga parlamenti fjalën në sallën bosh dhe pa mikrofon e mori edhe ish- kryeministri Sali Berisha.Sipas Berishës nëse Rama vijon të mbrojë Fatmir Xhafën dhe Saimir Tahirin negociatat nuk hapen as në vitin 2020.Mes deputetëve që morën fjalën ishte edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili foli përballë deputetëve të opozitës, pasi qeveria dhe shumica u larguan.Në fjalën e tij, Berisha tha se negociatat nuk do të hapen jo në qershor, por as në vitin 2020, ndërsa vijoi si gjithmonë akuzat për Ramën.“Me Ramën Shqipëria nuk ka të ardhme Evropiane. Jo, nuk hapen negociatat dhe për këtë që po bën Rama as në vitin 2020 nuk do të hapen. Me gjithë përpjekjet që ka bërë opozita.A imagjinohet të hapen negociatat, kur ky mbron Tahirin dhe Xhafajn? Cilin dërgoi për të bindur Holandën, Geron Xhafën dërgoi! Fatmir Xhafën, njeriu që nuk ka fytyrë, ka mbajtur në parlament për një vit ligjin për kumbarin e vëllait dhe të ekstradimit të të vëllait.Deklaron se teorikish..

Lexone

Zinedine Zidane jep dorëhiqjen nga Reali i Madridit

Zinedine Zidane ka dhënë dorëheqjen nga posti i trajnerit të Realit të Madridit.Trajneri i “galaktikëve” ka thirrur një konferencë urgjente për shtyp, por pa dhënë arsye.I shoqëruar nga presidenti i Florentino Perez, Zidan u ka komunikuar gazetarëve largimin e tij nga drejtimi i Real Madrid.“Kam vendosur që të mos vazhdoj më për stolin e Real Madrid.Kam dashur gjithmonë të flas për të shpjeguar arsyet e mia, por është një moment i vështirë.Kjo skuadër duhet të vazhdojë të fitojnë, prandaj ka nevojë për ndryshim në stol. Metoda të reja të punës, kjo është arsyeja se pse unë mora këtë vendim.E dua këtë ekip dhe presidenti, të cilit do t’i jem gjithmonë mirënjohës. Por sot është e drejtë që unë dhe ekipi të ndryshojë.Prandaj vendosa që të mos vazhdojë më”, tha Zidane në konferencën për shtyp.Pas 2 viteve e gjysmë në krye të kampionëve të Europës, legjenda franceze në një vendim surprizë vendosi që të largohet nga drejtimi i Realit.Zidane arriti që të fitonte 9 trofe ..

Lexone