Home / Tag Archives: gjithmone

Tag Archives: gjithmone

INTERVISTA/ Igli Tare rrëfen karrierën: Oferta e çmendur e Lotitos

Igli Tare është një nga shqiptarët më të suksesshëm në botën e futbollit. Në një rrëfim për “RTSH”, drejtori sportiv i Lacios, tregon për ecurinë e tij dhe arritjen në majat e futbollit. Nga fëmijëria deri te sukseset me Lacion. “Nostalgji pafund për klubin Partizanin, për atë fëmijëri shumë të bukur që kam kaluar. Në atë periudhë gati 8-9 vjeçare që kam pasur mundësi të luaj dhe të punojë me trajnerë si Luki Shaqiri dhe Muç Fagu. Më vonë Starova e Lika. Ka qenë një eksperiencë shumë pozitive që më ka ndihmuar shumë në karrierën time”, thotë Tare i emocionuar. Ju vjen keq për kompleksin që nuk ekziston? “Kanë ndryshuar shumë gjëra, një nga ato që ka ndryshuar është edhe klub sportiv. Nuk duhet të futem te çështjet politike. U mërzita shumë kur e mora vesh lajmin që ambienti i klubit sportiv qe kthyer në qendra banimi”. Transferimi në Itali… “Ka qenë lëvizje e dëshiruar. Për çdo futbollit kampionati italian ka qenë një ëndërr e madhe. Kam ardhur në moshën 27-vjeç. Një emocion i j..

Lexone

Kaq ndryshe nuk ishim mësuar ta shihnin ndonjëherë Miriamin

Ajo është padyshim një nga personazhet me të dashur të showbizit shqiptar. Miriam Camin jemi mësuar ta shohim pothuajse gjithmonë me të njëjtin look; make up i lehtë e flokë të gjatë biondë. Por duket se ka ardhur momenti që edhe Miriami të bëjë një ndryshim drastik dhe mund të themi me plot gojë se ka goditur në shenjë. Flokët e prerë më shkurt se asnjëherë i shkojnë vërtetë shumë. 24 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Asani: Partizani më përmirësoi, kam oferta nga jashtë

Një ndër afrimet më të bujshme te Partizani në merkaton e verës, ishte Jasir Asani i cili shumë shpejtë arriti të fitonte zemrat e tifozëve të kuq. Me paraqitjet e tij, Asani u bë pjesë e padiskutueshme e formacionit bazë, duke pasur një rol të rëndësishëm në skuadër, ku me golat dhe asistet e tij ka ndihmuar Partizanin për të arritur fitore. Në një intervistë për “VIP Sport”, Asani ka folur në lidhje me aventurën e tij te “demat e kuq”, duke pranuar se Partizani e ka rritur si futbollist, por njëkohësisht tregon se për të ka oferta nga jashtë. Ai ka uruar lojtarët e Superiores që arritën Kombëtaren, ndërkohë që ka komentuar edhe gjyqtarët. Erdhët në Superiore nga Maqedonia! Çfarë ka ndryshe kampionati shqiptar? Niveli në Maqedoni është pak më i ulët se këtu. Shqipëria në futboll ka shkuar shumë para si në infrastrukturë, ashtu edhe në marketing. Fushat, tifozët reklamat gjithçka janë më mirë se në Maqedoni. Përfunduat ne vendin e pestë në renditje. A mund të quhet një sezon i dës..

Lexone

Rezoluta për integrimin, Pollo: Furçe e bojëra për makiazhin e qeverisë Rama

Edi Rama nga foltorja e Kuvendit e kritikoi opozitën se braktisi sallën në ditën kur do votohej rezoluta që do t’i paraqitet kancelarive të BE-së për të treguar se të gjitha forcat politike në vend kërkojnë çeljen e negociatave në qershor. Kryeministri madje e quajti opozitën “tradhtare” dhe e krahasoi me Esat pashë Toptanin, por për demokratin Genc Pollo rezoluta për integrimin evropian që u miratua në Kuvend nga maxhoranca, është tekst “plot furçe dhe bojëra për makijazhin e fytyrës së qeverisë”. “Nëse qeveria dhe Edi Rama do të donte një Rezolutë konsensuale atëherë do të lejonte që teksti i Partisë Socialiste normalisht, siç është vepruar gjithmonë, të shqyrtohej në Komisionin e Integrimit Europian. Madje edhe në Këshillin Kombëtar të Integrimit Europian dy organe përgjegjëse të Kuvendit, për raportet me Bashkimin Europian dhe kështu ëshgtë vepruar gjithmonë përmes diskutimeve, kompromiseve, është arritur pothuajse gjithmonë një tekst i përbashkët i cili është votuar konsensualis..

Lexone

Me gjoksin jashtë para kamerës, Marina Fara publikon fotot e nxehta me të dashurin

Marina Fara, vajza e këngëtares shqiptare Eli Fara, është kthyer në një nga femrat më të komentuara të showbiz-it shqiptar, kjo edhe për shkak të fotove mjaft provokuese që ajo hedh në profilin e saj në Instagram. A post shared by Marina Fara (@marinafara.official) on May 1, 2018 at 5:48pm PDT Prej disa kohësh tashmë, Marina na ka treguar se është e lidhur dhe pavarësisht se ka hedhur disa foto me të dashurin e saj, ajo gjithmonë ia ka mbuluar atij fytyrën, duke e bërë të pamundur që të identifikohet identiteti i tij. A post shared by Marina Fara (@marinafara.official) on May 9, 2018 at 5:55pm PDT Mbrëmjen e djeshme, Marina ka hedhur një foto në Instagram, ku shihet që është duke folur në kamer me të dashurin e saj, i cili mesa duket, jeton jashtë shtetit. A post shared by Marina Fara (@marinafara.official) on May 23, 2018 at 2:43pm PDT “Shumë larg dhe shumë afër”, ka shkruar Marina në foton e postuar, ku bie në sy gjoksi i saj mjaft i ekspozuar dhe fytyra e djalit, e cila përsër..

Lexone

Dy gjërat që femrat i duan në shtrat, por që nuk i thonë asnjëherë

Femrat, nga natyra e tyre, duket sikur kërkojnë më pak në shtrat, por ashtu si meshkujt, edhe ato duan që jeta seksuale të mos bëhet monotone. Atë pjesë të ditës që keni vetëm për vete, përpiquni të jeni më shumë kreativë duke nxitur imagjinatën, por edhe duke praktikuar dëshirat e secilit. Meshkujt janë më të hapur në drejtim të kërkesave që kanë në shtrat dhe duan që edhe partnerja e tyre kështu të veprojë. Që intimiteti të jetë edhe më argëtues, atëherë, djema, kini parasysh se partnerja juaj, ka dy kritere prioritare që i do çdo natë në krevat, por nuk i thotë asnjëherë. Jini më agresivë Të jeni të sigurt që një natë e zjarrtë seksuale për çdo femër përshkruhet “seks agresiv” dhe kërkesat që femrat kanë gjithmonë në lidhje me partnerët është “seks më agresiv”. Duke filluar që nga tërheqja e flokëve e për të vazhduar më tej, femrat janë gjithmonë ok për seksin agresiv. Natyrisht, këtu nuk është fjala për ta tepruar (fantazia nuk ka limit), por ndoshta një “grindje” e vogël në dho..

Lexone

Kjo këngëtare shqiptare paska rrahur dy grekë se i shanë Shqipërinë/ Foto

Ajo është mjaft e njohur për publikun shqiptar falë muzikës së saj që gjithmonë kthehet në një hit. Bëhet fjalë për Anxhela Peristerin, e cila ka treguar disa herë se ka jetuar për vite me rradhë në Greqi kur ishte në moshë të re. Së fundmi, Anxhela ka qenë e ftuar në një emision, ku ka rrëfyer edhe një detaj mjaft interesant nga jetesa e saj në shtetin grek. Këngëtarja e famshme ka treguar se kur ka qenë në moshën 20 vjeçare dhe jetonte në Greqi, ajo paragjykohej shumë për origjinën e saj shqiptare dhe në nerva e sipër, ka rrahur edhe dy grekë të cilët i shanë vendin e origjinës. “Fillimet e mia ne Greqi ishin jo të mira duke qenë se paragjykohesha nga origjina ime. Një ditë më erdhi në majë të hundës dhe reagova në atë lloj mënyre. Megjithatë nuk them që nuk e meritonin, por nuk them dhe që ishte veprim i bukur nga ana ime”. “Kam qenë dhe më e vogël, vetëm 20 vjeç dhe nuk është se e mendova shumë, po të ndodhte tani nuk do e bëja”, ka rrëfyer Anxhela. The post Kjo këngëtare shq..

Lexone

ANALIZA: Kim Jong Un është artisti i vërtetë i ujdive, jo Donald Trump

Nga Jeffrey Lewis Gjatë javëve të fundit, këshilltari i ri i sigurisë kombëtare John Bolton ka theksuar publikisht se Shtetet e Bashkuara do të kërkojnë një marrëveshje “të stilit të Libisë” me Korenë e Veriut. Shumë ekspertë, përfshirë mua, paralajmëruan se kjo ishte një përpjekje e qëllimshme për të sabotuar perspektivën e një samiti me Korenë e Veriut. Në fund të fundit, ngritja e rasteve të udhëheqësve që u çarmatosën vetëm për t’u vrarë më pas brutalisht, nuk ka të ngjarë të jetë një deklaratë efektive për sigurinë e një bote pa armë bërthamore. Koreja e Veriut, me sa duket, ka duruar mjaft. Javën e kaluar, Koreja e Veriut anuloi një takim me zyrtarët e Koresë së Jugut dhe kërcënoi të anulonte samitin e planifikuar me Presidentin Trump. Padyshim, anulimet ishin rreth pjesëmarrjes të bombarduesve B-52 të SHBA në një stërvitje ushtarake me trupat e Koresë së Jugut – një shfaqje e forcës që do të ndodhte në të njëjtën kohë që Koreja e Veriut kishte planifikuar të sillte gazetarët ..

Lexone

Keni dhimbje mbrapa koke? Ky është shkaku pse ndodh kjo

Dhimbja mbrapa koke është gjithmonë një problem, e cila mund të vijë si rezultat i tensionit, stresit apo lodhjes. Megjithatë, ajo mund të shfaqet edhe si rezultat i hernies diskale apo ndonjë lëndimi të mundshëm në pjesën e sipërme të qafës. Dhimbja në pjesën e prapme të kokës mund të shoqërohet me disa simptoma ndaj të cilave duhet të jeni të vëmendshëm. Këto simptoma janë: Mpirje e qafës; dhimbje therëse në krahun e majtë ose të djathtë të qafës; mpirje të kokës; dhimbje e fortë të syrit; dhimbje që intensifikohet pas çdo lëvizje të kokës dhe pamundësi në lëvizjen e qafës. Shkaqet E Dhimbjes Mbrapa Koke Tensioni Kur koka dhemb si pasojë e luhatjeve të tensionit, dhimbja ka tendencën të qarkullojë në zona të ndryshme. Kompresat ose dushi i ngrohtë ndihmojnë kundër dhimbjes, bashkë me mbajtjen nën kontroll të stresit. Lëndimet E Qafës Kur muskujt, ligamentet, tendinat dhe nervat e qafës lëndohen, dhimbja është e paevitueshme. Për shembull, nëse keni qëndruar në një pozicion ..

Lexone

Keni aplikuar për lotarinë amerikane? Ja kush janë personat që do të skualifikohen nga ajo

Më 15 maj dolën përgjigjet e lotarisë amerikane, ku disa njerëz u kualifikuan për në raundin përzgjedhës dhe disa të tjerë jo. Ndërkohë, Ambasada Amerikane në Tiranë i vjen gjithmonë në ndihmë qytetarëve nëpërmjet këshillave që ajo jep në faqen e saj zyrtare në Facebook. Këtë rradhë, ajo ka bërë të ditur se personat që kanë arsim me kohë të pjesshme nuk kualifikohen për lotarinë e vizave. “Mos harroni që arsimi me kohë të pjesshme nuk kualifikohet për lotarinë e vizave. Për më shumë informacion, ju lutemi të lexoni këtu https://go.usa.gov/xQmwZ Keni pyetje të tjera në lidhje me kualifikimet e vizave? Më pyesni mua! ”, ka shkruar ajo në Facebook. | Mos harroni që arsimi me kohë të pjesshme nuk kualifikohet për lotarinë e vizave. Për më shumë informacion, ju… Gepostet von U.S. Embassy-Tirana am Donnerstag, 24. Mai 2018 The post Keni aplikuar për lotarinë amerikane? Ja kush janë personat që do të skualifikohen nga ajo appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone