Home / Tag Archives: gjitheve

Tag Archives: gjitheve

Rama viziton familjen e varfër: Nuk e prisja kaq të merrshme (Video)

Kryeministri Edi Rama është ndalur një familje në Shijak, në kushtet e varfërisë ekstreme.Ai ka vizituar familjen e Hysen Zhupanit, i cili jeton me të shoqen dhe tre fëmijët në kushte mjerimi.“Kjo sot është ndryshe. Shumë ndryshe. Por desha ta ndaj me ju pa bërë asnjë koment. Ditë të mbarë të gjithëve miqtë e mi”, shkruan Rama, teksa publikon edhe videon.Ndërsa shkon personalisht dhe viziton familjen me tre fëmijë, ai u premton se shtëpia do të rindërtohet dhe do të mobilohet. “Do shihemi shpejt besoj, para se të vijë dimri”, i premton Rama familjes.Më tej ai shton, “Nuk e prisja kaq të tmerrshme”.https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1654634484665472/31 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

G-Wizze-Antisistem/ Burg në Angli, drogë dhe hip-hop

G-Wizze është një personazh mjaft kontrovers, i cili ka vetëm pak kohë që ka dalë nga burgu dhe njëkohësisht këndon edhe hip-hop.I ftuar në studion e “Zonë e lirë”, ai ka ardhur me maskë në kokë pasi nuk ka dashur që të zbulojë identitetin dhe fytyrën e tij.Me origjinë nga Kukësi, ai u largua nga Shqipëria drejt Anglisë në moshën 17 vjeçare dhe që prej vitit 2004 ka filluar të merret me muzikë. G-Wizze ka sjellë klipin e tij më të ri “24 orë”, ku shfaqet mes makinave luksoze.Sot, ai do ka një mesazh të koduar për t’u përcjellë të gjithëve, ndaj na ndiqni…The post G-Wizze-Antisistem/ Burg në Angli, drogë dhe hip-hop appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

G-Wizzie-Antisistem/ Burg në Angli, drogë dhe hip-hop

G-Wizzie është një personazh mjaft kontrovers, i cili ka vetëm pak kohë që ka dalë nga burgu dhe njëkohësisht këndon edhe hip-hop.I ftuar në studion e “Zonë e lirë”, ai ka ardhur me maskë në kokë pasi nuk ka dashur që të zbulojë identitetin dhe fytyrën e tij.Me origjinë nga Kukësi, ai u largua nga Shqipëria drejt Anglisë në moshën 17 vjeçare dhe që prej vitit 2004 ka filluar të merret me muzikë. G-Wizzie ka sjellë klipin e tij më të ri “24 orë”, ku shfaqet mes makinave luksoze.Sot, ai do ka një mesazh të koduar për t’u përcjellë të gjithëve, ndaj na ndiqni…The post G-Wizzie-Antisistem/ Burg në Angli, drogë dhe hip-hop appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Luftarake dhe e guximshme, 6-vjeçarja e sëmurë me kancer përlot të ftuarit

Blertina KokaËshtë bërë virale videoja e një vogëlusheje, e cila po lufton me kancerin, duke kënduar këngën ‘Fight Song’ . Vogëlushja Anya Ottley, vetëm 6 vjeç, tregoi vendosmërinë e saj për të luftuar sëmundjen kur doli para të ftuarve gjatë një dasme të mikut të familjes dhe me shumë vetëbesim këndoi dhe performoi këngën hit të Rachel Platten, “Fight Song”.Anya u diagnostikua me kancer të veshkës në nëntor të vitit 2017.Vogëlushja do të përfundojë trajtimin muajin e ardhshëm dhe familja i ka premtuar se sapo të bëhet më mirë do të organizojë një festë të madhe ku mund të shprehë talentin e saj si këngëtare.“Anya është një vajzë e bukur dhe shumë guximtare”, tregon nëna e saj.“Na përloti të gjithëve me performancën e saj gjatë dasmës. Ishte fantastike ta shikoje atë, na bëri shumë krenare. Ajo pëlqen të këndojë dhe do që të argëtohet gjatë gjithë kohës”, rrëfen ajo.

Lexone

FOTOT/ Konfirmohet: Ajola Xoxa në pritje të ëmbël

Kryebashkiaku Erion Veliaj pritet të bëhet baba për herë të parë.Lajmi është zyrtarizuar nga vetë kryetari i bashkisë.Përmes një postimi në Instagram ku uron të gjithë fëmijët për 1 Qershorin“Gezuar 1 Qershorin dhe nga ne te tre! Ju duam shume te gjitheve! “(TemA)

Lexone

Grigja rrëfen fjalimin e Doktorit pa shumicën në sallë

Sot në Kuvend ngjau diçka e padëgjuar.Shumica mbaroi punë dhe doli nga salla, ndërsa Doktori nuk lëvizi nga vendi.Ne po shikonim të gjithë të shqetësuar nga ai.Nuk e dinim planin.-Të mos lëvizë njeri nga vendi, tha.Kam një vit që më ka plas shpirti, nuk kam fol dot një herë sa kam dash në këtë Kuvend.Mos lëvizni!Ne po rrinim dhe po shikonim çfarë do bëhej.Strazua u bë gati.Nxorri celularin, e ndezi dhe bëri disa prova.-Doktor, ka bateri për mbi një orë, i tha.-Shumë mirë, i tha Doktori, fillojmë!Doktori u ngrit dhe zuri podiumin.Strazua u ul tek vendi i Taulant Ballës dhe filloi të filmonte.Salianusi u ul tek Erion Braçja.Albana Vokshi u ul pas në sfond, tek vendi i Manastirliut, ministres së Shëndetësisë.Doktori e pa me inat dhe ja bëri me shenjë.-Nuk du asnjeri pas, tha, se do shaj qeveritarët, dhe duket sikur u shaj ju.Unë do shaj zonjën Manastirliu, do t’i them ndrikull, ti do dalësh në kamera sikur je ti ndrikull.Nuk dua njeri nga pas.Vokshi..

Lexone

Grigja rrëfen fjalimin e Doktorit pa shumicën në sallë.

Sot në Kuvend ngjau dicka e padëgjuar. Shumica mbaroi punë dhe doli nga salla, ndërsa Doktori nuk lëvizi nga vendi.Ne po shikonim të gjtihë të shqetësuar nga ai. Nuk e dinim planin.-Të mos lëviz njeri nga vendi,- tha. Kam një vit që më ka plas shpirti, nuk kam fol dot një herë sa kam dash në këtë kuvend. Mos lëvizni!Ne po rrinim po shikonim cfarë do bëhej.Strazua u bë gati. Nxorri celularin e ndezi dhe bëri disa prova.-Doktor ka bateri për mbi një orë, I tha.-Shumë mire I tha Doktori, fillojmë!Doktori u ngrit dhe zuri podiumin.Strazua u ul tek vendi I Taluant Ballës dhe filloi të filmonte. Salianusi u ul tek Erion Bracja. Albana Vokshi u ul pas në sfond tek vendi I Manastirliut, Ministres së Shëndetësisë. Doktori e pa me inat dhe ja bëri me shenjë.-Nuk du anjeri pas, tha, se do shaj qeveritarët dhe duket sikur u shaj ju. Unë do shaj zonjën Manastirlliu, do ti them ndrikull, ti do dalësh në kamera sikur je ti ndrikull. Nuk dua njeri nga pas.Vokshi e kuptoi gabimin dh..

Lexone

Momo Salah jep lajmin e mirë: Do të jem në Botëror

Edhe pse pësoi një dëmtim serioz në shpatull, Mohamed Salah nuk dorëzohet dhe pavarsisht se mediat e japin si të sigurtë mungesën e tij në Botëororin rus, sulmuesi i Liverpoolit ka bindjen se do të jetë në kompeticionin më të rëndësishëm në rang kombëtaresh. Salah me një mesazh në Twitter ka lumturuar pa masë të gjithë tifozët egjiptianë të cilët dëshirojnë ta shikojnë me çdo kusht me fanellën e ekipit përfaqësues “faraonin” e tyre“.Ishte një natë shumë e vështirë por unë jam një luftëtar. Pavarsisht probabilitetit, unë jam besimplotë se do të jem në Rusi për tiu bërë të gjithëve të ndiheni të lumtur. Dashuria dhe juaj do të më japin forcën e duhur për të cilën kam nevojë”, shkruan Salah në Twitter. Edhe përplasja me Sergio Ramos ishte shumë e fortë në Egjipt besojnë se do të kenë në dispozicion idhullin e tyre për Botërorin rus.28 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Pa asnjë gurë e xixë, fustani i Meghan Markle më i thjeshti që kemi parë

Princi Harry dhe aktorja amerikane Meghan Markle i thanë ‘Po’ njeri-tjetrit në një ceremoni madhështore të ndjekur live nga miliona njerëz në mbarë botën.Gjithçka dukej e përsosur, por sytë e të gjithëve mbetën padyshim tek Dukesha e ardhshme Meghan, e cila dukej një magji e veshur me një fustan shumë të thjeshtë, akull i bardhë, mbi të cilin veç bardhësisë rrezëllitëse nuk spikaste asnjë zbukurim tjetër.Pas muajsh spekulime dhe thashethemesh Pallati Kensington bëri të ditur sot se stilistja është Claire për Givenchy.Me flokët të kapur shumë thjesht dhe make up minimalist, Meghan duket se nuk kishte nevojë për gjë tjetër veç buzëqeshjes së bukur, për ta përlotur bashkëshortin e saj, Princin Harry.21 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Letra prekëse e Buffon për tifozët e Juventus

Gianluigi Buffon ka shkuar një letër prekëse për tifozët e Juventus. Kapiteni shpalli largimin nga Juve në fund të sezonit, por në moshën 40-vjeçare ai ka shprehur dëshirën të vazhdojë.“6111 momente të mbushura me pasion. Gëzime, lot, disfata dhe triumfe.Faleminderit. Faleminderit të gjithëve. Të gjithë ju keni kontribuar duke e bërë jetën time tek Juventus të veçantë. Një jetë që është bërë një lëkurë e dytë.Një lëkurë që kam mbajtur, kam dashur dhe respektuar. Teksa nesër do të mbyllet një udhëtim. Një libër që shkruam bashkë mbyllet. Ka shumë emocione.Një aventurë e re fillon.Juventus është një familje. Familja ime. Gjithmonë do ta quaj shtëpi. Shumë emocione të përjetuara, shumë sfida, të fituara, por edhe të humbura.Mbërrita me biçikletë këtu. Isha akoma i ri.Kurrë nuk do të qëndroj larg këtij vendi. Përshëndes të gjithë shokët e ekipit të cilët gjithmonë do t’i quaj VËLLEZËR.Fino alla fine! Gjithmonë i juaji.Guanluigi Buffon.”

Lexone