Home / Tag Archives: gjithcka (page 5)

Tag Archives: gjithcka

FOTOT/ Rita Ora merr “Çelësin e Qytetit”: Tirana në rrugën e një suksesi të pabesueshëm

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, dhuroi mbrëmjen e kaluar emocione të paharrueshme për mijëra shqiptarë, të cilët kishin mbushur si asnjëherë tjetër sheshin “Skëndërbej” për të shijuar hitet e saj. Koncerti nisi me ritmet e muzikës së këngëtares së njohur nga Kosova, Kida dhe kulmoi kur në shesh mbërriti Rita Ora.“Your song” ishte kënga e parë e Rita Orës, që elektrizoi jo vetëm skenën, por gjithë të pranishmit në sheshin “Skënderbej”, ndërsa spektakli vijoi me të tjera këngë hit të saj. Në repertorin e saj nuk mungoi as një surprizë për shqiptarët: miksimi i një prej hiteve më të mira të Rita Orës me një nga vallet më të njohura të trevave shqiptare, asaj të Rrugovës.Ndërkohë, para se të ngjitej në skenën e sheshit “Skëndërbej” këngëtarja Rita Ora, e shoqëruar nga i ati dhe e motra, u prit në një takim nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Ai e falenderoi atë për imazhin që përcjell në botë si përfaqësuese e shqiptarëve dhe frymëzuese e brezit të r..

Lexone

Tifozët e larguan nga konferenca, Panuçi flet për kanalin e FSHF-së: Asgjë katastrofike, do na shihni kur të kthehen lojtarët e rëndësishëm

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, ka dhënë një intervistë për kanalin në “youtube” të FSHF-së, ku ka folur me detaje për humbjen e thellë me Ukrainën dhe gjendjen e skuadrës në këtë moment.Italiani nuk u lejua të fliste direkt pas ndeshjes së djeshme nga koret e tifozëve kuqezinj, të cilët e kontestuan fuqishëm, ndaj dhe ka dhënë këtë intervistë në një ambient shumë të qetë. Në fjalë e tij, ai kërkon të largojë panikun, duke thënë se skuadra do të kthehet si më parë, kur të kthehen titullarët e rëndësishëm. Ja intervista e trajnerit kuqezi:Mister, skuadra nuk funksionoi në ndeshjet e fundit, çfarë nuk shkon?Asgjë e rëndë, asgjë katastrofike, siç duan të duket të tjerët. Kemi zhvilluar dy ndeshje shumë negative, pasi skuadra nuk kishte më benzinë. Kishim shumë vështirësi. Nuk jemi Brazili apo Franca. Nuk kishim Bashën, Xhakën, Memushajn, Grezdën dhe Sadikun. Mavraj kishte 5 muaj që nuk luante, Memolla po ashtu. Ukraina kishte të gjithë lojtarët e Shaktarit dhe Dinamos së Kie..

Lexone

“Organizimet e Shoqërisë Civile lindën para PD-së”

E ftuar ne “Kapital” ne Vizion Plus drejtuesja e Grupit Shqiptar per te Drejtat e Njeriut, Elsa Ballauri, kujton se organizimi i pare i shoqerise civile ne Shqiperi ka lindur edhe me pare se pluralizmi politik dhe themelimi i PD, si partia e pare e opozites.“Forumi per Mbrojtjen e te Drejtave te Njeriut eshte shpallur edhe me pare se PD, ne dhjetor 1990.Ishte nisme e disa njerezve per te nxitur mbrojtjen e te drejtave te njeriut. Mund te them se ne ate kohe ne ishim te paqarte se cfare po benim tamam.Qellimi kryesor i nje grupi intelektualesh dhe njerezish te guximshem te asaj kohe ishte clirimi i te burgorurve politike. Ky grup u lejua te vizitonte burgjet e diktatures ne ditet e fundit te saj dhe te verifikonte listat e te denuarve. « Shikonim se gjerat ishin me te nderlikuara nga c’mendonim.Jo te gjithe dolen menjehere nga burgu. Ishin disa qe ishin denuar per spiunazh dhe ceshtja e tyre ishte me e nderlikuar se e atyre qe quheshin te denuar politike”.Ballauri thote se ..

Lexone

Brexit, Londra po përgatitet për një “skenar apokaliptik”

Brexit, flags of the United Kingdom and the European Union on asphalt road with legs Londra po përgatitet për më të keqen në rast se në 29 mars Britania e Madhe duhet të dalë nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje.Sipas një “skenari apokaliptik” i parashtruar nga funksionarë të lartë të qeverisë për ministrin për Brexit, David Davis, parashikohet një kolaps “i rrezikshëm” që nga “dita e parë” dhe brenda dy javëve nga ajo datë, do të ketë në mungesë të barnave, karburantit dhe ushqimeve.Muajin e kaluar, shkruan shtypi britanik, zyrtarët e Ministrisë për Brexit, së bashku me ata të Shëndetit dhe Transportit, kanë përgatitur tre skenarë për një Brexit pa marrëveshje: i pari pasqyron një situatë të quajtur “të butë”, i dyti një situatë “serioze” dhe i treti u quajt “për Apokalips”.“Në skenarin e dytë, jo më e keqi i mundshëm, gjithçka do të shembet që në ditën e parë, – tha një burim anonim i cituar nga shtypi, – supermarketet në Cornëall dhe Skoci do të përfundojnë ushqimin e tyre..

Lexone

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 4 qershor

Dashi – Do të keni kohë dhe mundësi për t’u shprehur gjatë kësaj dite dhe pikërisht për këtë arsye do të jeni në maksimumin e mundësive tuaja. Një situatë e tillë ju pëlqen shumë, pasi tensioni është një ndjenjë që ju transmeton forcë dhe eksitim në të njëjtin moment. Jepni më të mirën për objektivin tuaj dhe do e arrini. Jeta juaj në çift do jetë shumë herë më e mirë sot. Beqarët do njihen me persona interesante kur të shkojnë në kinema, në teatër apo në ndonjë feste me miqtë. Për financat do jetë ditë e stuhishme.Demi – Suksesi herët ose vonë do të vijë, ndonëse mund të keni humbur shpresën, e rëndësishme është që të angazhoheni në atë që doni. Ndoshta keni lejuar që dikush të ndikojë pak si shumë negativisht te ju duke ju turbulluar qartësinë. Respektojini mendimet e tjetrit gjatë gjithë kësaj dite nëse doni që gjithçka t’iu ece si keni dëshiruar. Beqarët duhet të këshillohen me disa miq para se të hedhin hapa me rëndësi.Binjakët – Nëse për këtë ditë nuk keni programuar asgjë, a..

Lexone

Ku e ke partinë Lulzim?

Nga Artur AjaziAjo çfarë shqiptarët kanë parë muajt e fundit (për të mos thënë vitet e fundit) duke nisur nga protestat, “aksionet opozitare”, skenaret me hedhje mielli, çizmesh apo dhe së fundi “Babalja” treguan saktësisht atë që jo vetëm të larguarit nga PD por edhe militantët e saj të zhgënjyer, parashikuan.Sikur të mos ishin dështimet e protestave “popullore” apo së fundi edhe filmat me “agjentë dhe dedektivë private investigues”, së fundi Partisë Demokratike, asaj partie po u dështojnë edhe aksionet “opozitare” në rrethe.Të mos harrojmë se zoti Basha krenohet nga zori se “në rrethe kemi akoma parti të fortë”. Dhe kjo është evidentuar dukshëm në fushatën e tentativës së pengimit të kryeministrit Rama në fushatën e tij të llogaridhënies në rrethe.Grupe të vogla të rinjsh, apo edhe persona të tjerë të mbetur fanatikë të një politike aspak të moderuar të PD, kanë tentuar të duken si “të vetmit përfaqësues të partisë së Lulzim Bashës”.Deputetë rrethesh të asaj partie, që nuk ..

Lexone

Ndizni pasionin… ju tregojmë zonat e nxehta në trup

Gjithçka ka lidhje me kiminë: kur kënaqim nevojat tona, të çfarëdo lloj natyre qofshin ato, truri çliron dopaminën, neurotransmetuesi që aktivizohet kur përjetojmë emocione të forta, duke na dhënë një ndjenjë të mrekullueshme kënaqësie. “Junk fond”, marijuana, vodka, seksi, lojërat e fatit na bëjnë të ndihemi mirë, por në fakt kanë shumë efekte anësore për shëndetin tonë.Pse ndodh kjo? “Shumë studime kanë treguar se ekziston një lloj harmonie në nivel neuronesh mes vesit dhe virtytit”, shpjegon David Linden, docent i neuroshkencave në universitetin “John Hopkins” dhe autor i librit “Busulla e kënaqësisë”. Në një konferencë të fundit, studiuesi është përpjekur të hedhë dritë mbi qarqet cerebrale të kënaqësisë, duke u bazuar si te zbulimet e fundit shkencore, ashtu edhe anekdotat zbavitëse, ku kishte qenë edhe vetë protagonist.“Në vitin 1998, kur isha me pushime në Bangkok u përballa me pyetjet e çuditshme të një shoferi vendas, i cili ndërsa më shoqëronte në hotel, më pyeste me tone..

Lexone

E vërteta e frikës, nga “përgjimi” i Lulzim Bashës!

Nga Mero BazeAlarmi pazakontë rreth përgjimit të Lulzim Bashës, i cili tentoi të kthehet në problem politik, po i paraprin zbardhjes së “Dosjes Babale” dhe disa hetimeve të cilat implikojnë drejtues të PD, të përfshirë në një histori banale.Disa zyrtarë të lartë të Partisë Demokratike pranojnë privatisht, se janë kontaktuar nga të afërm të “dëshmitarit x” dhe janë shantazhuar prej tyre, për shkak të asaj që ata e quajnë “tradhëti ndaj Babales”, duke zbardhur pa dashje në bisedat e tyre telefonike dhe skenarin, se si u ngjiz “çështja Babale”.Dëshmitari i kasetës së inskenuar që tashmë po kërkon azil politik në Kosovë, mund të ketë keqpërdorur rëndë PD-në në atë skandal, duke kompromentuar gjithçka, si të porositur politikisht dhe financiarisht nga kupola e PD.Të frikësuar se kontaktet e fundit me të afërm të “Babales” mund të jenë regjistruar si prova nga prokuroria dhe se së shpejti mund të mbërrijë dhe ekspertiza e kasetës, Partia Demokratike i ka paraprirë këtij zhvillimi të ..

Lexone

E vërteta e frikës, nga “përgjimi” I Lulzim Bashës.

Mero BazeAlarmi I pazakontë rreth përgjimit të Lulzim Bashës, I cili tentoi të kthehet në problem politik, po I paraprinë zbardhjes së “Dosjes Babale” dhe disa hetimeve të cilat implikojnë drejtues të PD, të përfshirë në një histori banale. Disa zyratrë të lartë të Partisë Demokratike pranojnë privatisht, se janë kontaktuar nga të afërm të “dëshmitarit x” dhe janë shantazhuar prej tyre, për shkak të asaj që ata e quajnë “tradhëti ndaj Babales”, duke zbardhur pa dashje në bisedat e tyre telefonike dhe skenarin, se si u ngjiz “cështja Babale”. Dëshmitari I kasetës së inskenuar që tashmë po kërkon azil politik në Kosovë, mund të ketë keqpërdorur rënd PD në atë skandal, duke kompromentuar gjithcka, si të porositur politikisht dhe financiarisht nga kupola e PD. Të frikësuar se kontaktet e fundit me të afërm të “Babales” mund të jenë regjistruar si prova nga prokuroria dhe se së shpejti mund të mbrijë dhe ekspertiza e kasetës, Partia Demokratike I ka paraprirë këtij zhvillimi të mundshëm, ..

Lexone

Ledrit i publikohen fotot intime me të dashurë e re, ja kush është

Tashmë prej kohësh është zbuluar lidhja e reperit të njohur Ledri Vula me Sarën, vajzën që jeton në Gjermani. Ajo nuk është një figurë publike.Ndonëse çifti nuk publikojnë foto dhe nuk kanë folur për marrëdhënien e tyre ata janë parë në praninë e njëri tjetrit ku duken më të dashuruar se kurrë! Ledri dhe Sara janë kapur mat disa herë por fotot e fundit vërtetojnë gjithçka për marrëdhënien e tyre.Në disa foto të siguruara nga Blitz ata duken mjaft të afërt dhe shkojnë shumë me njëri-tjetrin. Tashmë nuk ka më dyshime, madje mund të themi se ata janë një çift mjaft sipatik.The post Ledrit i publikohen fotot intime me të dashurë e re, ja kush është appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone