Home / Tag Archives: gjithcka (page 30)

Tag Archives: gjithcka

Surprizat gjatë aktit intim që ju nuk i keni ditur!

Mendoni se dini gjithçka për seksin? Epo, seksi rezervon gjithnjë surpriza dhe seksualiteti (femëror apo mashkullor) shfaqet gjithnjë si një aventurë e re. Nga përmasat e deri tek orgazma, duke kaluar nëpërmjet praktikës së autoerotizmit, për një seksualitet të kënaqshëm duhet edhe të lexosh e të studiosh.1.Kanë rëndësi edhe përmasat e asajJo vetëm përmasa e penisit, tashmë shkenca ka dalë në përfundimin se dhe përmasat e “femrave” kanë rëndësi. Në fakt dhe madhësia e klitorit dhe pozicionimi i tij influencojnë në mënyrë thelbësore në arritjen e kënaqësisë dhe orgazmës. Klitori është shumë më i madh nga sa ne shohim në pjesën e jashtme. Ai mund të arrijë deri në 10 cm gjatësi dhe 6 cm gjërësi.2.Seksi kuron dhe ul dhimbjenTë bësh seks kur ke dhimbje koke apo temperaturë? Nuk është ide e keqe në fakt. Justifikimi i dhimbjes së kokës nuk qëndron më, sepse të bësh dashuri do te ndihmonte në çlodhjen dhe lehtësimim e dhimbjes. Kënaqësia dhe orgazma janë shërues natyralë, pasi stimu..

Lexone

Ambasada e SHBA-së në Jerusalem: Netanjahu ndan në dysh qytetin, vetëm 3 shtete të BE-së në ceremoni

Qeveria e Izraelit ka bllokuar gjithçka për ceremoninë e sotme të hapjes së ambasadës amerikane në Jerusalem.Përveç blindimit të qytetit dhe mbylljes së rrugëve, Netanjahu ka ndarë qytetin duke bllokuar Jerusalemin Lindor ose pjesën arabe të tij.Do të jetë Sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin që do ta zbulojë tabelën e konsullatës amerikane të kthyer në ambasadë, në pritje të ndërtesës së re.Ndërkaq, delegacioni i Shtëpisë së Bardhë drejtohet nga Ivanka Trump dhe Jared Kuschner.Kurse Izraeli do të përfaqësohet nga lidershipi i plotë që nga presidenti Reuven Rivlin dhe kryeministri Benyamin Netanyahu.Janë të ftuar 800 persona nga të cilët 33 do të jenë diplomatë dhe vetëm katër nga vendet anëtare të BE-së.Jason Greenblatt, i dërguari i Trump për Lindjen e Mesme, në një mesazh të dërguar në Twitter ka tentuar të lëshojë një urë për arabët duke theksuar se ky vendim i Uashingtonit synon t’i shërbejë edhe izraelitëve edhe palestinezëve.(tesheshi)

Lexone

Levante prish rekordin historik të Barçës, dygolësh i Bardhit

Një ndeshje e çmendur në javën e parafundit të La Liga-s mes Levante dhe Barcelonës. Pas fërshëllimës së fundit, Levante arrin një fitore historike 5-4 duke i prishur ecurinë rekord katalanasve që deri sot nuk kishin humbur asnjë ndeshje në kampionat. Surpriza e madhe ishte mungesa e Leo Messi-t, i cili është lënë pushim nga Valverde, ndërsa Enis Bardhi me dy golat e tij fantastikë ka fundosur miqtë tashmë kampionë.Ishte Boateng ai që brenda gjysmë ore shënoi një dopietë që shtangu Barcelona-n. Pak përpara se të përfundonte pjesa e parë Coutinho i rifut në lojë vizitorët. Pas pushimit vijnë tre gola brenda dhjetë minutave nga vendasit. Bardhi e nis me një perlë nga distanca, pas tij Boateng dhe sërish Bardhi pas një aksioni model.Gjithçka dukej e mbyllur dhe rekordi i hedhur tutje, por dy golat e Coutinho-s dhe një i Suarez me penallti rihapin gjithçka me 20 minuta të mbetura. Barça del në sulm ndërsa vendasit të hutuar mundohen të mbrojnë rezultatin me çdo kusht. Por nuk ndodh asg..

Lexone

Marrëveshje politike në Itali, pritet vetëm emri i kryeministrit

Mateo Salvini, pas raundit të parë të bisedimeve Lega Nord dhe Lëvizja 5 yjet, kanë komunikuar në godinën e qeverisë se janë gati të mbyllin gjithçka sa i takon ngritjes së qeverisë së re.Por sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, për momentin nuk i kanë propozuar akoma presidentit Matarella një emër për kryeministrin e ri.Në këtë pikë, është shumë e mundur që në konsultimet e nesërme, gjithçka të marrë fund. Është ky rezultati i takimeve dhe bisedimeve të sotme mes dy lëvizjeve politike në Itali. Salvini dhe Di Maio, janë takuar sërish pasdite rreth një orë në Milano në studion e komercialisit Stefano Buffagni, parlamentar i “5 yjeve”.Zyra ndodhet në rrugën “Tunisia”, shumë pranë vendit ku u mbyllën bisedimet dy ditore mes Lega-s dhe “5 yjeve” për programin e qeverisë.Sipas burimeve mediatike italiane, nevojitet të paktën një ode dy ditë për të gjetur emrin e kryeministrit “të tretë”, që sipas asaj që specifikon Di Maio: “Është gjithnjë politik, asnjëherë teknik”.13 maj 20..

Lexone

Myslimanët dhe urrejtja kundër hebrenjve: E re apo e vjetër?

Politologu David Ranan ka polarizuar me tezat e tij për antisemitizmin mysliman. Ai kërkon një qëndrim më të diferencuar ndaj qëndrimeve antisemitiste në Europë dhe Lindjen e Mesme.Mobing kundër nxënësve hebrenj, sulm kundër një personi me kipa në Berlin, dy reperë gjermanë që me vargje këngësh pa shije dhe të perceptuara si antisemite morën një çmim: Antisemitizmi duket se po marshon në Gjermani.Sipas një statistike aktuale për kriminalitetin, Ministria Federale e Punëve të Brendshme thotë se ai ka shënuar rritje të lehtë në 2017-n, 2,5% të veprave penale me motive politike, ku mes tyre shënohen edhe sulmet kundër hebrenjve apo qendrave të tyre.Si autorë të sulmeve dalin në pah gjithnjë e më shumë myslimanë. Komunitetet hebraike i tremben rritjes së numrit të emigrantëve nga rajone arabe se mund të rritet edhe numri i antisemitëve në Gjermani.Politologu gjermano-britanik dhe ekspert i antisemitizmit, David Ranan i është ofruar këtij debati me librin e tij „Antisemitizmi myslim..

Lexone

ANALIZA: Ja si partitë politike në Kosovës e “gërryejnë” shtetin përmes prokurimit publik

Nga Bashkim KastratiProkurimi publik paraqet një proces tejet të rëndësishëm për shkak se ai përdoret nga qeveria dhe institucionet tjera publike për të blerë mallra dhe shërbime, vlerat e të cilave zakonisht përbëjnë një pjesë të konsiderueshme të GDP-së.Rrjedhimisht, si proces që realizohet përmes përdorimit të parave të taksapaguesve, prandaj ky proces duhet të jetë transparent, efikas, konkurrues dhe në dobi të së mirës së përgjithshme.Për shkak të natyrës kontraktuale të prokurimit publik me akterë ekonomikë nga sfera private, shpeshherë ky proces është parë si një vegël për keqpërdorimin e mjeteve publike, korrupsionit dhe ndikimit jo të barabartë ndërmjet akterëve ekonomikë dhe zbatuesve qeveritarë të prokurimit publik.Sipas një raporti të publikuar nga organizata Çohu!, ekziston një perceptim i skajshëm se çdo zyrtar prokurimi paraqet njësinë e parë të korrupsionit institucional dhe më gjerë. Ky perceptim, ndonëse i padefinuar, ka shumë gjasa të ketë bazë reale, dhe ka ..

Lexone

Punëtorët “operativë” të Partisë Demokratike

Nga Artur AjaziPrej afro 10 ditësh, dy prej punëtorëve “operativë” të Partisë Demokratike, kanë nisur një fushatë sulmesh, kësaj here ndaj ministrit të Brëndshëm Fatmir Xhafaj, duke gërrmuar ku të mundin, mbi “bëmat” e familjarëve të tij.Fiks fare si dikur punëtorët operativë të lagjeve, që pasi arrestoheshe, qoftë për vepra penale ordinere apo për politikë, ishin pikërisht punëtorët operativë të lagjes, që nisnin gërrmimet mbi jetën private të familjarëve, duke shpikur lloj-lloj makinacionesh, për të raportuar sa më shumë materiale negative tek shefat.Edhe sot në PD, në partinë e cila nuk po ndahet, dhe as ka ndërmend të ndahet përfundimisht nga mentaliteti i së kaluarës, po ndodh e njëjta gjë.Ajo parti ka me shumicë “punëtorë operativë” dhe jo politikanë karriere. Dy ish-ministrat e Drejtësisë të asaj partie, së fundi kanë nisur fushatën e gërrmimeve si dikur ish-punëtorët operativë të Degës Punëve Brëndshme, për ti treguar Lulzim Bashës (dhe jo demokratëve dhe shqiptarëve) s..

Lexone

Kosovari përdhunon të dashurën e djalit

Një shqiptar është dënuar nga gjykata zvicerane me 6 vite burg pasi akuzohet se përdhunoi të dashurën e mitur të djalit të tij.52-vjeçari nga Kosova e ka përdhunuar vajzën që kur ajo ishte 16 vjeç e megjithatë dënimi dhe arrestimi i tij ka ardhur vetëm 8 vite më vonë,Vajza zvicerane ishte lidhur me njërin nga djemtë e agresorit dhe kishte shkuar në shtëpinë e këtij të fundit kur ishte ende adoleshente.Mirëpo babai i të dashurit i ka shkuar në dhomë dhe e ka përdhunuar në formë anale, shkruajnë mediat zvicerane. Ndonëse u përpoq të mbrohej nga kjo babëzi e shqiptarit, minorenia nuk ia doli dot. Por shqiptari nuk u mjaftua me kaq pasi disa javë më vonë i shkoi përsëri vajzës me dy burra të tjerë dhe e hodhën përsëri në shtrat.Në këtë kohë dy shokët e babait e dhunojnë zviceranen, ndërsa ai vetë masturbon.Zvicerania qëndroi edhe katër vite të tjera e lidhur me djalin e kosovarit, deri sa ajo vetë vendosi në fund të sqaronte gjithë historinë e dhimbshme te autoritetet e drejtësis..

Lexone

Eksperienca kosovare dhe synimet për titullin, rrëfehet Mirel Josa

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa ishte i ftuar në emisionin ‘Zona Gol’, në Supersport, ku foli për eksperiencën e tij kosovare. Ish tekniku kampion me Skënderbeun, deklaroi se synon të fitojë edhe me Prishtinën, në Kosovë, ku është ende në lojë për të triumfuar si në kampionat, ashtu edhe në Digitalb Kupa.‘Zona Gol’: Si ndiheni te Prishtina? Josa: Është një eksperiencë mjaft e mirë, të cilën e vlerësoj shumë dhe jam i kënaqur që jam këtu. Normalisht që futbolli i Kosovës ka problemet e veta, por gjithsesi zhvillohet një kampionat shumë interesant.‘Zona Gol’: Duket se ngjyrat bardheblu ju ndjekin pas… Josa: Po është e vërtetë, sepse ashtu si te Tirana, edhe Prishtina ka fanellën bardheblu. Gjithsesi unë kam drejtuar edhe skaudra si Skënderbeu e Vllaznia, që kanë ngjyra të tjera.‘Zona Gol’: Në dy takimet e fundit, keni marrë fitore vetëm në minutat e fundit të ndeshjes. Duhet të jeni bërë me zemër… Josa: Në fakt kemi pasur ndeshje shumë të vështira dhe jo më kot kemi vuajtur për t..

Lexone

Drejt “Rusi 2018″/ Italia bën “bis” në Botërorin e Tretë, (1938)

Nga Skifter KëlliçiNë titujt e dy pjesëve të para të rrëfimit tonë për botërorët e futbollit, krahas Martelinit, komentatorit të njohur të RAI-t italian, kam shtuar edhe emrin e Anton Mazrekut. Dhe jo më kot, sepse që nga kjo pjesë, edhe komentatori, publicisti dhe shkrimtari ynë i paharruar, do të jetë i pranishëm me kujtimet e tij për botërorët e futbollit, deri më 1969, kur papritmas u nda nga ne.Teksa Martelini gjatë bisedave më permendi disa herë Nikolo Karozion,komentatorin e parë të futbollit në EIAR, që pas vitit 1945 do të shndërrohej në RAI, i shpjegova se edhe unë me kolegë të tjerë, kishim pasur një mësues, që më 1 shtator të viti 1938, siç e kam shpjeguar në pjesën e dytë, u bë shembull yni në kronikat e ndeshjeve të futbollit nga mikrofonët e Radio Tiranës. Dhe ky ishte pikërisht Anton Mazreku. Pra, katër vjet pas Karozios, saktësisht, më 1 shtator të vitit 1938.Për botërorët e futbolli Mazreku zuri të më rrëfente më 1961, një vit para se në Kili të zhvillohej Botër..

Lexone