Home / Tag Archives: gjithcka (page 20)

Tag Archives: gjithcka

Vuçiç: Kisha serbe nuk mund të përzihet në vendimin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha dje në Baku të Azerbajxhanit se Kisha Ortodokse Serbe (SPC) nuk ka nevojë të merr vendime të rëndësishme politike në vend, por ka të drejtë të paraqesë qëndrimin e saj.“Nuk mendoj se vendimet kryesore politike duhet të merren nga Kisha, por natyrisht se ka të drejtë për të shprehur pikëpamjet e veta, unë nuk kam asnjë problem me këtë”, u tha Vuçiç gazetarëve gjatë një vizite në Azerbajxhan.I pyetur për të komentuar shkrimin e gazetës ‘Blic’ se shteti fajëson Kishën Serbe për Kosovën, Vuçiq tha se “Kishës nuk ia mohon të drejtën për të shprehur opinionin e saj, por ai nuk duhet të bie dakord me çdo deklaratë të përfaqësuesve të Kishës”, raporton “Beta”.“Unë nuk e fajësoj Kishën. Por, ko nuk do të thotë se unë gjithmonë duhet të pajtohem me deklaratat cilitdo përfaqësues të Kishës. Ne jemi një shtet laik, shumë i respektoj, unë nuk jam ndonjë besimtar i madh, por jam besimtar”, tha Vuçiç, përcjell Telegrafi.Kisha Ortodokse Serbe më 10 m..

Lexone

Një rrugë për të kuptuar të vërtetën për dosjen “Xhafaj”: Ekspertiza e huaj…

Nga Andi BushatiMbrëmja e së hënës ka shënuar një çbalancim ekuilibrash në lojën mes palëve në dosjen e audiopërgjimit të vëllait të ministrit të brendëshëm. Nga njëra anë, opozita që kishte paralajmëruar nxjerjen e fakteve dhe provave të reja në emisionin “Ajzberg”, nuk ka arritur të suprizojë kërkënd. Programi i Artur Çanit i cili kishte renditur shumë mirë sfondin dhe kronologjinë e ngjarjes, nuk ka sjellë dot fakte të reja për të na bindur për thelbin kryesor të kësaj çështjeje: se Agron Xhafa ka vazhduar aktivitetin e trafikut të drogës edhe gjatë kohës që vëllai i tij i madh kryente detyrën e ministrit të Brendëshëm.Nga ana tjetër, pothuasje në të njëjtën kohë me Ajzbergun, kryeministri që nuk i shpëton dot etheve të audiencës dhe luftës ndaj gjithçkaje tjetër që tërheq vëmendjen prej monologjeve të tij, është shfaqur në një intervistë në ABC neës. Rama e ka shfrytëzuar këtë dalje për të lëshuar një sfidë të vështirë: nëse audiopërgjimi del i vërtetë unë duhet të rishikoj qën..

Lexone

PD lëshon “Babalen”? Deputeti Salianji sherr me Spiropalin, por sulmon “dëshmitarin X”: Albert Veliu i paqëndrueshëm, trafikant droge hesapi…

Për Partinë Demokratike Albert Veliu është cilësuar si një hero këto ditë. Pasi ai u bë pjesë e një skenari për të përgjuar vëllain i Ministrit të Brendshëm, ai doli edhe publikisht dhe tha se ka qenë pjesë e grupit të trafikut të komanduar nga Agron Xhafaj.Pas këtij shërbimi, PD kam folur me superlativa për “Babalen”, edhe pse ai është një person që njihet si trafikant. Duket se selia blu po përgatit edhe mbrojtjen nëse ndryshe nga sa ajo akuzon, vërtetohet se historia nuk është siç pretendon opozita.Deputeti Ervin Salianji ka deklaruar në studion e “Real Story” se këta njerëz që janë marrë me trafiqe janë njësoj të gjithë. Edhe pse ai ka pranuar se “Babalja” po i bën shërbim vendit, sërish thekson se është njeri që ka qenë pjesë e trafiqeve dhe është i paqëndrueshëm.“Audio që kemi publikuar ne padiskutim që ka audio të tjera, ka shpjegime, por prokuroria ka materialin bruto. Kam dëgjuar shumë që duan të godasin në personalitet këtë Albert Veliun.Ai është si Agron Xhafaj, këta..

Lexone

Juristi i Hipotekës, 300 mijë lekë ryshfet për pronën në Fier

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një nëpunës të Hipotekës së Fierit, i cili i merr ryshfet një qytetari 300 mijë lekë për t’i dhënë atë që i takon! Qytetari Ariz Çervanaku, nga zona e Frakullës në Fier, u ankua se juristi i ZVRPP Fier, Ervis Bregasi, e ka sorollatur për muaj me radhë për t’i nxjerrë certifikatat e pronësisë së tokave. Në fund, juristi i kërkoi 300 mijë lekë, ndërsa kamera e “Fiks Fare” faktoi momentin kur nëpunësi i shtetit merr edhe ryshfetin.“Unë jam 60 vjeç dhe i jam drejtuar emisionit ‘Fiks Fare’ se kam 3 vjet që sorollatem nëpër zyrat për të aplikuar për tokat dhe s’po m’i bëjnë certifikatat. Topografi më kërkoi 300 mijë lekë. Ja dhashë dhe po më sjell vërdallë. Vete te hipoteka dhe ai juristi kërkon 300 mijë lekë. Unë kam 4 dylymë e gjysmë dhe e kam përfituar me ligjin 7501” thotë qytetari.Më tej shton se “i dhashë lekë Bedri Trokës, 300 mijë. Bedriu është topografi i njësisë vendore Frakull e Madhe dhe po më bie vërdallë. Në Hipotekë ky juristi Ervis Breg..

Lexone

Fier: Juristi i Hipotekës merr 300 mijë lekë për një… vërtetim

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një nëpunës të Hipotekës së Fierit, i cili i merr ryshfet një qytetari 300 mijë lekë për t’i dhënë atë që i takon! Qytetari Ariz Çervanaku, nga zona e Frakullës në Fier, u ankua se juristi i ZVRPP Fier, Ervis Bregasi, e ka sorollatur për muaj me radhë për t’i nxjerrë certifikatat e pronësisë së tokave. Në fund, juristi i kërkoi 300 mijë lekë, ndërsa kamera e “Fiks Fare” faktoi momentin kur nëpunësi i shtetit merr edhe ryshfetin.“Unë jam 60 vjeç dhe i jam drejtuar emisionit ‘Fiks Fare’ se kam 3 vjet që sorollatem nëpër zyrat për të aplikuar për tokat dhe s’po m’i bëjnë certifikatat. Topografi më kërkoi 300 mijë lekë. Ja dhashë dhe po më sjell vërdallë. Vete te hipoteka dhe ai juristi kërkon 300 mijë lekë. Unë kam 4 dylymë e gjysmë dhe e kam përfituar me ligjin 7501” thotë qytetari.Më tej shton se “i dhashë lekë Bedri Trokës, 300 mijë. Bedriu është topografi i njësisë vendore Frakull e Madhe dhe po më bie vërdallë. Në Hipotekë ky juristi Ervis Breg..

Lexone

Willian fshin Conten nga fotoja e festës së FA Cup

Kjo është fotoja e publikuar (e modifikuar) nga futbollisti i Chelsea-t, Willian, ku shfaqen blutë e Londrës duke pozuar për mediat pasi fituan trofeun e “FA Cup” përballë Manchester United. Në pamje të parë duket gjithçka “ok”, por një sy i kujdesshëm e dallon shumë shpejt që ka diçka që në shkon.Për të mbuluar një pjesëtar të stafit të Chelsea-t Willian ka mbivendosur në foto tri kupa njëra mbi tjetrën. Dhe për kë bëhet fjalë? Për trajnerin Antonio Conte. Një veprim që shpjegohet me antipatinë që ka braziliani për trajnerin italian, i cili pas finales me “Djajtë e Kuq” deklaroi se nuk ka marrë asnjë ofertë dhe dëshiron të qëndrojë në “Stamford Bridge”.Përse Willian e ka zhdukur Conten nga foto? Sepse italiani nuk e aktivizoi titullar, duke e hedhur në fushë për pak minuta, kur gjithçka ishte zgjidhur. Një veprim ku që me siguri nuk i ka pëlqyer aspak Contes, që nëse qëndron te Chelsea, do të ketë mundësinë për t’u hakmarrë me futbollistin, sigurisht në mënyrën e tij.21 maj 2018..

Lexone

Dy revoltat dhe përleshjet në burg: Ne u ngritëm kur ishte e pamundur

Nga Visar ZhitiKUJTESË. DHUNA DHE QENDRESA.Historia jonë e re, e domokracisë shqiptare, duhet të shënojëdhe dy revoltat e gjysmës së dytë të shekullit XX nëdy burgjet e mëdha politike, të Spaçit dhe më pas në atëtë Qafë-Barit.Dy rebelime të forta, tronditëse, me thirrje të hapura kundër sitemit dhekushteve çnjerëzore, të vetmet në të gjithë burgjet politike të perandorisë komuniste. Të dyja ndodhën në muajin maj, madje në data të njëjta, 22 e 23, në vitin 1973 ajo e Spaçit dhe 11 vjet më vonë ajo e Qafë-Barit.E para ishte më e qartë politikisht në kërkesat e saj dhe nisi “nga poshtë” dhe mund të besojmë se ai pak liberalizëm që u ndie në vitin ’72 si pakëz “pranverë shqiptare”, por që u dënua shumë shpejt, i kaloi telat me gjëmba, u fut dhe në burg, shpërtheu dhe mbaroi si tragjedi.E dyta filloi befas, e pa organizuar,kur diktatura kishte nënshtruar gjithçka e shpresa nuk kishte.Na u duk si “e provokuar nga lart”, mund të themi, nga komanda, që veç shtonte dhunën dhe format e..

Lexone

Borxhi i Tiranës, Gjergji Muzaka: Zgjidhja u takon atyre, ata janë në hall

Pak kohë më parë, Gjergji Muzaka fitoi gjyqin me Tiranën që detyrohet t’i shlyejë futbollistit aktual të Skënderbeut 107 milionë lekë për kohën e fundit që ai ka luajtur me bardheblutë.Skuadrës kryeqytetase iu hoqën tre pikë nga klasifikimi për faktin se nuk respektoi afatet për shlyerjen e Muzakës, por kjo çështje ende nuk ka një zgjidhje dhe mund të ketë sërish ndëshkim për Tiranën.Gjergji Muzaka ka sqaruar për “Vipsport.al”se çështja nuk ka marrë zgjidhje dhe se gjithçka e ka në dorë vetë klubi i Tiranës:“Unë kam fituar një të drejtë timen dhe i takon Tiranës të veprojë. Nuk më është bërë asnjë propozim. Janë ata që janë në hall dhe jo unë, sepse e thashë se unë kam fituar të drejtën time. Zgjidhja i takon Tiranës tani. Kjo është e gjitha”, – ka theksuar Muzaka, mesfushori që në periudha të ndryshme është aktivizuar me Tiranën.Për të mos rrezikuar masa të tjera ndëshkuese, drejtuesit e klubit të Tiranës duhet të veprojnë me urgjencë, pasi edhe afatet kohore kanë kaluar për ..

Lexone

Më të mirët në shtrat, u përkasin këtyre shenjave të horoskopit, zbulojeni

AkrepiMeshkujt e lindur nën shenjën e Akrepit konsiderohen jashtëzakonisht tërheqës. Akrepët kanë një tërheqje të parezistueshme.Ata kanë talent për të nënshtruar çdo grua përmes magjisë së tyre. Edhe meshkujt më pak tërheqës të kësaj shenje gjithmonë arrijnë të marrin gjithçka që duan nga një grua.Ata janë misteriozë dhe shumë të sigurt në fuqinë e tyre, përbërësit esenciale të fuqisë së tërheqjes.LuaniMeshkujt e lindur nën këtë shenjë janë ekspertë në artin e joshjes, shkruan FemratNews. Pushtimi me hijeshinë e tyre është gjithashtu një pasion i vërtetë për meshkujt e Luanit.Ju nuk mund t’i rezistoni karizmit të tij. Një luan di se si të të bëjë të ndihesh si një person shumë i veçantë dhe kur ai është i dashuruar ti bëhesh qendra e botës së tij.Nëse doni të tërhiqni një Luan, kaloni kohë të bukura bashkë dhe tregojini atij se i besoni. Luanët i duan njerëzit që dalin jashtë, si ata.GaforrjaShenja e Gaforres nuk mund të mungonte në këtë listë, shkruan FemratNews. Nd..

Lexone

Horoskopi javor për datat 21-27 maj, ja çfarë surprizash ju presin

DASHI 21. mars – 20. prillGjatë kësaj jave do bëni vërtet përpjekjet e duhura që gjendja në jetën tuaj në çift të përmirësohet sa më shumë. Do e vini partnerin mbi veten tuaj. Beqarët do dëshpërohen ditët e para sepse do marrin refuzime, por pas të enjtes gjithçka do ndryshojë. Disa miq do iu ndihmojnë të takoni persona me vlera. Në planin financiar do jetë Merkuri ai që do ju drejtojë në rrugën që duhet të ndiqni dhe do arrini ta mbani situatën nën kontroll. Ndonjë investim të vogël do e kryeni pa frikë. Shëndeti nuk do ketë probleme të mëdha, vetëm se me ushqimin duhet bërë kujdes. Po e tepruar mund të keni shqetësime. Në punë, për të arritur majat, do ndërmerrni edhe rreziqe. Në fundjavë do merrni edhe shpërblime. Jeta familjare do jetë e këndshme.DEMI 21. prill – 21. majMjedisi yjor do ketë ndikim të madh tej jeta juaj në çift gjatë kësaj jave. Nuk do përkujdeseni aq shumë për atë qe keni në krah dhe në disa momente mund të lindin edhe mosmarrëveshje mes jush. Beqarët do vazh..

Lexone