Home / Tag Archives: gjithcka (page 10)

Tag Archives: gjithcka

Drama: 32-vjeçarja lind fëmijë me punonjësin e ambasadës së SHBA, ai zhduket

Një histori si e telenovelave dramatike është ajo e Orjanës, që ka ardhur sot në emisionin “Me zemër të hapur” në News24. Ajo është vetëm 32 vjeç, por ka një të shkuar plot me dhimbje. Orjana Këllezi ka humbur në këtë jetë pothuajse gjithë familjen, nënën, babain dhe vëllain, ndërsa tani po rrezikon djalin e saj 7-muajsh.Vëllai i Orjanës bëri vetëvrasje, por drama nuk mbaroi me kaq. Pas një viti kreu vetëvrasje nëna e saj në zonën e liqenit në Tiranë. Nuk kaloi shumë kohë dhe babai Skënderi ra pre e alkoolit dhe humbi jetën në kushte që ende nuk dihen. U gjet në morg pas 6 muajve që kishte humbur çdo kontakt me të bijën.Orjana tashmë ka vetëm një vëlla, i cili endet rrugëve dhe nuk ka askënd në këtë botë. Pas humbjes së njerëzve të dashur ajo emigroi në Itali, ku u dashurua me një shtetas italian, Igor Sterbizi, me të cilin ka lidhur dhe kurorë. Jetuan në shtetin italian për disa kohë dhe kur Orjana do kthehej në Shqipëri për të ribërë disa dokumente, bashkëshorti i mbylli telefoni..

Lexone

“Ku humbe Armandinjo? Ku humbi magjia e sistemit tënd fitues?”

Nga Erjon BraçeKu humbe Armandinjo?Pse hesht? Është e rëndë 3-0 apo jo?Çfarë do thuash tani?Po hë, pse nuk fiton më?Si ka mundësi që sistemi yt dështoi kështu?Sikur ishte sistem fitues. Ku humbi magjia kaq shpejt?I kam përgjigjet, por pres të flasësh Armandinjo, pastaj gjithçka që mendoj

Lexone

Historia e një filmi të pavdekshëm dhe dy dashnorëve, vdekatarë por të paharrueshëm

Roberto Rossellini përfundoi së lexuari letrën e datës1950 dhe mbeti i mahnitur. Ishte 44 vjeç, i martuar me italianen Marcella de Marchis me të cilën kishte 2 fëmijë, ishte dashnor i asaj force natyrore të quajtur Ana Magnani dhe që nuk ishte e vetmja e koleksionit të tij. Por bukuria e Bergmanit dhe përkufizimi i Federiko Felinit (është sikur Shën Mëria të ketë zbritur në Disneyland) ishin tundime të mëdha.Nga ana tjetër Rossellini ishte një nga etërit e mrekullisë që u quajt neorealizmi italian; kinemaja pas lufte, kundërpeshë e fashizmit mbytës, art i varfër në një vend të shkatërruar dhe regjisori… kronologjikisht i konsideruar një film i jashtëzakonshëm i asaj rryme: “Roma, qyteti i hapur” i vitit 1945.Një histori sa e vërtetë aq edhe e trishtë. Ngjarjet vendosen në Romë nga viti 1943 dhe 1944, ende nën regjimin fashist dhe është ngjarja reale e një prifti, Luigi Morosini-it i torturuar dhe vdekur gjatë pushtimit nazist për të mbrojtur partizanët dhe inxhinierit komunist, Gio..

Lexone

Panucci: Me Kosovën kemi vuajtur më shumë se ndaj Italisë dhe Spanjës

Shqipëria ka zhgënjyer totalisht në miqësoren me Kosovën. Lojtarët kuqezinj dukeshin sikur ishin futur me zor në fushën e lojës, ndërsa mungonte tërësisht organizimi.Në situata të tilla, kur edhe miqësorja pararendëse me Norvegjinë tregoi të njëjtat shenja, me të drejtë ka vend për alarm.Me të drejtë ngrihet pyetja: Çfarë po ndodh?!Trajneri është ai që merr përgjegjësitë kryesore në futboll dhe Cristian Panucci e bëri këtë gjë mbas disfatës 3-0 me Kosovën, por a ka kohë për të vijuar në këtë rrugë pa krye, kur eliminatoret fillojnë në shtator?Panucci, duke folur për mikrofonin e “Supersport”, dha këtë intervistë.Prisnit një reagim pas Norvegjisë, por nuk e morët. Cilat ishin arsyet e humbjes me Kosovën?Arsyet e kësaj humbjeje janë se nuk kemi luajtur, nuk kemi vrapuar dhe nuk kemi vënë zemrën në fushë. Nuk kemi treguar asgjë dhe unë marr të gjitha përgjegjësitë. Të gjitha kritikat e botës janë shumë të drejta.A kemi kohë për të ndryshuar deri në shtator?Duhet të rrimë t..

Lexone

Panuçi: Sot ishim shumë të shëmtuar, faji është i imi

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Kristian Panuçi, ka marrë mbi vete të gjitha përgjegjësitë e humbjes së sotme në fjalët për “SuperSport” pas sfidës.Për arsyet e humbjesArsyet e humbjes janë që nuk kemi luajtur, nuk kemi luftuar, nuk kishim zemër, nuk kishim asgjë. Sot nuk kishim asgjë, Përgjegjësi jam unë, faji është absolutisht i imi, sot të gjitha kritikat e botës janë të drejta.Për afrimin e shtatoritTani duhet të rrimë të gjithë të qetë, por edhe të shqetësuar në diskutimin që të mos shkatërrojmë gjithçka, sepse sot kemi vuajtur më shumë se ndaj Italisë dhe Spanjës.Eksperiment apo Shqipëria e vërtetëUnë shpresoj të mos jetë e vërteta se ndoshta unë nuk desha të ngarkoja ndeshjen, nuk desha të stimuloja se mendoja që ndaj Kosovës nuk ishte nevoja që të karikohej shumë. Mbaj të gjitha përgjegjësitë se faji është absolutisht i imi,. Por ishim shumë të shëmtuar që të mendohet se kjo është Shqipëria ime.Nëse improvizoi me lojtarëtNdonjë jo, se Ndoj ishte në krah, se ..

Lexone

Miss Elbasani për foton me serben: Jam kërcënuar, s’i marr seriozisht (Foto)

Atalanta Kërçyku, Miss Elbasani dhe Miss Ballkani, iu kthye fotos së saj të famshme të vitit 2015 me Miss Serbinë në një intervistë për “Pasdite në Top Channel”.Bukuroshja tregon se i qëlloi që të ndante dhomën me vajzën serbe: “Ishte vajzë shumë e mirë dhe inteligjente, nuk e kishte aspak problem që unë isha shqiptare. Edhe unë nuk e kisha problem që ishte serbe. Ende ruaj kontakte me të. Një nga sfilatat ishte me veshjet kombëtare. Ishim pranë njëra-tjetrës dhe e bëmë foton rastësisht. Pati shumë reagime, të mira dhe të këqija, përfshi edhe kërcënime. Por nuk i kam marrë kurrë seriozisht kërcënimet”.1 of 10Në lidhje me karrierën si modele, Atalanta deklaroi se në Shqipëri nuk ekziston modelingu i vërtetë.“Problemi fillon që te menaxherët. Unë kam jetuar jashtë shtetit dhe kam punuar si foto-modele. Menaxheri bën një punë kolosale, duke të të sjellë gjithçka gati. Në Shqipëri duhet të jesh sponsor i vetes, të rendësh pas gazetarëve e të tjera punë si këto që të ndihmojnë në p..

Lexone

Gazetari tregon sekretet: Ronaldo i trishtuar, Reali nuk e ka respektuar

Gazetari dhe shoku i Cristiano Ronaldos, Nuno Gomes, foli në “El Larguero” në lidhje me fjalët e yllit portugez të Real Madridit, pas përfundimit të Ligës së Kampionëve.Ai u ndal edhe në marrëdhëniet e pesë herë fituesit të “Topit të Artë” me Florentino Perez dhe klubet ku ai mund të shkonte.Largimi – “Unë mendoj se ai nuk do të largohet, por është i mërzitur. Ronaldos i është thënë se do të rinovohet kontrata e tij, por koha ka kaluar dhe asgjë nuk ka përfunduar”.Divorci Real Madrid-Ronaldo – “Të dyja palët janë aty për të kuptuar se bëhet fjalë për lojtarin më të mirë në botë. Nëse shikoni atë që paguhet Ronaldo, është shumë e ulët në krahasim me ata që konsiderohen rivalë të tij.Ka shkelje syri në këtë situatë nga një klub si Barcelona, e cila diti si të veprojë me Xavi, Iniesta dhe Messi. Ata i rinovuan kontratat pak nga pak, çka i bëri të lumtur.Ashtu, të lumtur, ata dhanë gjithçka për skuadrën dhe në këmbim morën pagata e merituara nga klubi”.Lidhja me Florentino Pere..

Lexone

Vajza, ja si të humbisni virgjërinë pa dhimbje

Humbja e virgjërisë mund të tingëllojë si shumë e frikshme dhe mitet që janë krijuar rreth kësaj teme nuk ju vijnë shumë në ndihmë. Mbi të gjitha bëhet e vështirë të përcaktohet se çfarë është virgjëria në të vërtetë, duke qenë se është më shumë një ide sociale se sa një term mjekësor, gjë që tregon se të gjithë e perceptojnë në mënyra të ndryshme. Ky artikull do të diskutojë seksin depërtues dhe mënyrat që ky proces të mos jetë i dhimbshëm, edhe gjatë herës së parë. Ndiqni mënyrat se si të përgatiteni fizikisht dhe mëndërisht për të qenë gati.Përpara se të kryesh marrëdhënieSigurohuni që ndiheni të sigurt më vendimin që keni marrëShumë njerëz i frikësohen të panjohurës dhe është e thjeshtë të ndihesh në ankth nëse nuk e di mirë se çfarë të pret. Të ndjehesh nervoze është normale, por nëse ndiheni shumë në ankth dhe trupi juaj tensionohet kur mendoni të ndërmerrni një hap të tillë, atëherë kjo është një shenjë se ju duhet të prisni edhe pak kohë, derisa të ndiheni më shumë të emo..

Lexone

Reali prezanton uniformat e reja, por mungon Ronaldo (Video)

Cristiano Ronaldo ka munguar në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit dhe shtypi spanjoll ka hedhur hipotezën e largimit të mundshëm të kampionit portugez, i cili ka fituar gjithçka me fanellën “merenges”.http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/save.mp4 29 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Ç’kodimi i deklaratave dykuptimshe të Donald Lu-së për “Tahirin” dhe heshtja e opozitës”

Ka bërë përshtypje në opinionin publik fakti se, edhe pse ka pasur dy deklarata të ambasadorit amerikan Donald Lu në favor të opozitës për rastin “Tahiri”, as opozita e as qarqet pranë saj nuk e kanë mirëpritur këtë qëndrim.Si para procesit ashtu edhe pas gjyqit të djeshëm në Apel, Lu deklaroi se ka “dyshime se ka presion dhe tentativë për rryshfet ndaj gjyqtarëve” .Ndërkohë, tjetër pjesë e deklaratës është ajo që “gjykata duhet të gjykojë në bazë të provave”.Pra në një farë mënyre kemi të bëjmë me një qëndrim politik i cili mund të shërbejë si presion pozitiv ndaj çdo tentative për një ndikim politik të “procesit Tahiri”.Kjo është deklarata e parë e ambasadorit Lu përpara një procesi gjyqësor.Deri tani, ambasada amerikane në Tiranë ka mbështetur lëvizjet politike që kanë çuar në zhveshjen politike të personave të akuzuar nga drejtësia.Saimir Tahiri nuk është as de fakto dhe as de jure një politikan a zyrtar tashmë. Ai është një qytetar i thjeshtë pa asnjë lloj imuniteti dh..

Lexone